Yalaniniz Ne Renk

elane

Yeni Üye
Üye
Yalaniniz Ne Renk
Her akşam gün boyu söylediğimiz yalanların bir dökümünü yapmaya kalksak.Bilmiyorum yazacak bir şey bulamayan biri çıkar mı? Kendimize de yalan söyleme adetimiz olmadığını farz ediyorum tabii.Fakat sorulduğu zaman herkesin cevabı aynı:"Hiç yalan söylemem, söyleyeni de sevmem!"Bir aylık dergi ünlülere sormuş meselá...Sonuç: Sürpriz yok.Kimse yalanı sevmiyor!Ama "Hiç yalan söylemem" demenin en büyük yalan olduğu herkesçe bilindiğinden bir-iki ufak yalandan bahsediliyor. Ayıp olmasın diye.Ve hepsininki bir daha ömür boyunca tekrarlanması istenmeyen kötü birer anı adeta! Trafik kazası gibi bir nevi!Zaten hepsi çocuklukta söylenmiş. Bakkaldan sakız çalıp "ben çalmadım" demek gibi. Ya da okulu kırıp sinemaya gitmek falan.Yetişinlikte ise kimsenin siftahı yok çok şükür.Daha doğrusu, var da onlar yalan sayılmaz!Hepsi "pembe" çünkü.İnsanoğlu her şeyi kategorize ederken yalanı atlayacak değildi elbet. Onu da "pembe", "beyaz" falan diye ayırmış.Aslına bakacak olursanız hepsi bu kadar. "Siyah yalan" yok meselá. Kimse söylemediğinden zamanla yok oldu herhalde bu kategori!Peki nedir pembe yalan?Televizyon karşısına yayılmış maç seyrederken "toplantıda" dedirtmek meselá, pembe yalan oluyor."Vallahi seni hiç aldatmadım" da öyle.Karşıdakini enayi yerine koymak az şey değil gerçi ama bu, yalanı en fazla birkaç ton koyulaştırıyor."Koyu pembe yalan."Kadınların erkeklerden bile bile duymak istedikleri yalanlar var meselá bir de. Karşı taraf geçit verdiğinde "Yeşil yalan" olabilir bakın bunlar!Aslında oturup yalanlarımıza uygun renk bulmak eğlenceli bir iş olabilir."Hiç yalan söylemem" misal..."Patlıcan moru" uygun mudur sizce?Benim esas fikrimi sorarsanız, "Yalan gereklidir" derim.Hayatı kolaylaştırır.Vallahi ciddiyim.Tamamen vazgeçin isterseniz... Deneyin bir... Bakın nasıl sarpa sarıyor işler.Diyeceğim bu kadar aşağılamayalım yalanı arkadaşlar!En büyük kurtarıcımızdır o_Olmazsa olmazımızdır.Hem sonra doğru dürüst yalan söyleyebilmek herkesin harcı değildir. Zeká gerektirir. Yani ortada önü sonu iyi hesaplanmış, baba bir yalan varsa zeká da var demektir.Vallahi hálá ciddiyim.
Pakize SUDA

Ce: Yalaniniz Ne Renk

Yalan da gerçek, renkleri de, yalan da hayatın, renkleri de. Çok hoş bir anlatım olmuş gerçekten. Teşekkürler paylaşım için.

Ce: Yalaniniz Ne Renk

emegine saglik canim cok guzel paylasimdi

Geri