gebe
  1. Lamazi

Lamazi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    0

Yaradılış harikası transparan canlılar =)

Konu, 'Evcil Hayvanlar ve Hayvanlar Alemi' kısmında Lamazi tarafından paylaşıldı.

9sn transparan [​IMG]
    Transparan kurbağa

Anavatanı Venezuella olan bu kurbağa[​IMG] bilinen diğer soydaşları gibi yeşil ama[​IMG] transparan olduğundan[​IMG] bakıldığında kalbi[​IMG] ciğerleri ve sindirim sistemi rahatça görülebiliyor.

Transparan mürekkepbalığı

Güney yarımkürenin okyanuslarında görülen bu tür[​IMG] gerekli durumlarda bir top gibi görünebilme kabiliyetine sahip.

Transparan kelebek

Orta Amerika’da bulunan bu fırça ayaklı hayvanın kanatları transparan. Kanatlarındaki değişik doku onun cam gibi görünmesini sağlıyor

Transparan zebra balığı

Bu içi görünen balık[​IMG] 2008 yılında[​IMG] kanser hakkında araştırma yapan bilimadamları tarafından yaşayan canlılarda tümörün nasıl büyüdüğünü anlayabilmek için yaratıldı.

Transparan buzbalığı

Güney Amerika’nın soğuk denizlerinde[​IMG] karides ve diğer balıklarla beslenen bu türün transparan olan kısmı kanı çünkü kanlarında hemoglobin yok. Metabolizmaları[​IMG] kanlarında çözülen oksijenle çalışıyor.

Transparan larvalı karides

Hawaii civarındaki sularda görülen bu tür aynı denizanaları gibi transparan.

Transparan kafalı balık

Bu tuhaf derinsu balığı[​IMG] transparan bir kafaya ve boru şeklinde gözlere sahip. Işığa oldukça duyarlı olan gözleriyle[​IMG] hem yiyeceklerini kolayca algılayıp hem de yönünü bulabiliyor. Ancak[​IMG] ağzının üstünde görülen iki nokta gözleri değil. Bunlar koklamaya yarayan organları.

Transparan ampipod

Bu karidese benzer türün[​IMG] hayatta kalmak için değişik bir stratejisi var. İçinde olan her şeyi gösteriyor.

Transparan salpler

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Yaradılış harikası transparan canlılar =)

Hepsi ilginçte bu çok daha ilginç paylaşım için teşekkürler....

3. suuu

suuu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne ilginç hayvan bunlarya..allahım neler yartıyo

4. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    cok ilginc cidden ya :S

paylasim icin tskler cnm

5. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Genelde suda yaşayan canlılar. Yakından görmeyi çok isterdim :) Teşekkürler uzaktan da olsa görmüş olduk :)

6. shema

shema Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
Yaradılış harikası transparan canlılar =) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Masaüstünüzü Süsleyecek Yaratılıs Harikası Canlılar

Masaüstünüzü Süsleyecek Yaratılıs Harikası Canlılar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Kadının YaradıLışı

Kadının YaradıLışı

dün buLdum bu siteyi biraz inceLedikten sonra kıskandım kadın dayanışmasını kadın muhabbetLerini ve hemen üye oLdum beni çok harika karşıladınız hepinize çok teşekkür ediorum :) dün akşam saatLerce sevgiLime bahsettim bu siteden onunda çok hoşuna gitti böLe bi yere üye oLmam sonra saatLerce "kadın" hakkında konuştuk 2 senedir bana hayat arkadaşLığı yapan sevgiLimden dün çok şeyy...
  3. Kadınların yaradılışı;)‏

Kadınların yaradılışı;)‏

HANIMLAR ŞIMARMAK YOK... HİNT MİTOLOJİSİNDE KADININ YARADILIŞI Allah, yaprağın hafifliğini ceylanın bakışını güneş ışığının kıvancını sisin gözyaşını aldı rüzgarın kararsızlığını tavşanın ürkekliğini buna ekledi onların üzerine taşların sertliğini balın tadını kaplanın yırtıcılığını ateşin yakıcılığını kışın soğuğunu saksağanın gevezeliğini...
  4. Transparan Buzdolabı

Transparan Buzdolabı

Transparan Buzdolabı Bu bozdolabı sürekli iştahınızı açabilir. Mutfağa girdikçe gelsin dondurmalar, tatlılar. Japonların bulduğu bu teknoloji harikası Tokyo’da Ulusal Elektronik İcatlar fuarında gösterilmiş. Buzdolabı içini gösterdiği gibi super alçak çekmeceleri olduğu için bel ağrısı yaratmayacak bir tasarıma sahip.

Sayfayı Paylaş