gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Yaralıya Yanlış Müdahalenin Sonuçları Neler Olabilir?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

yanlış ilk yardım müdahalelerinin sonuçları nelerdir yaralıya yanlış müdahale, sonuçları, ilk yardım, yapılan yanlışlar, yaralanmalar, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

Sevgili melekler,
    Yaralıya yanlış müdahalenin kötü sonuçları arasında, felç eden omurilik zedelenmeleri birinci sırada geliyor. Felç vakalarını, ölümle sonuçlanan boyun travmaları izliyor.
    Trafik kazalarında yaralılara müdahalede en fazla yapılan hata, kişiyi ne olursa olsun bir önce sağlık kuruluşuna götürmeye çalışmaktır. Tüm uyarılara rağmen, kaza yerinde toplanan kişilerin yaptığı ilk iş genellikle, yaralı ya da yaralıları aracın içinden çıkarmaya çalışmak, araçtan dışarı fırlayan yaralıları ise, bir an önce herhangi bir vasıtayla hastane kaldırmaya çalışmak oluyor.Trafik kazasından yaralı olarak kurtulan bir kişi kaza sonrası yanlış ilk yardım müdahalesi nedeniyle hayatını kaybedebiliyor.

İlk yardım bilgisi olmayan kişilerin trafik kazası geçiren yaralıya müdahalesinin, çoğu kez omurilik zedelenmesi sonucu felçlere neden oluyor.Yanlış müdahalelerde felç vakalarını, ölümle sonuçlanan boyun travmaları izliyor.

Birçok trafik kazası vakası ihbarında, olayın sıcaklığına kendisini kaptıran kişiler sağlıklı şekilde yer tarif edemiyor, bu durum ilk yardım ekiplerinin olay yerine ulaşma süresini uzatıyor. Trafik kazalarında daha fazla can kurtarabilmek için yapmamız gereken asıl önemli şey ise toplumda yaşayan herkesin ilk yardım eğitimi almasıdır.

İlkyardım kuralları için aşağıda ki linki tıklayabilirsiniz..

http://www.meleklermekani.com/bunlari-biliyor-musunuz/190113-ilk-yardim-kurallari.html

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Mayıs 2011
  2. Süper Moderatör

Süper Moderatör Forum Okuru

Yaralıya Yanlış Müdahalenin Sonuçları Neler Olabilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yanlış Çiftleşme Sonucu?

Yanlış Çiftleşme Sonucu?

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Sonuç Ne...? :)

Sonuç Ne...? :)

Dikkatlice okuyun ve şaşırın:) Dikkatlice okuyup uygulayın ve şaşırın 1 - Bir kağıda ya da hesap makinenize telefon numaranızın ilk 3 rakamını yazın (alan kodunu değil) 2 - 80'le çarpın. 3 - Bulduğunuza 1 ekleyin 4-Bulduğunuzu 250 ile çarpın 5 - Bulduğunuza telefon numaranızın son 4 rakamını ekleyin 6 - Bulduğunuza yine telefon numaranızın son 4 rakamını ekleyin...
  3. Yanığa Yapılacak İlk Müdahalede Neler Yapmak Gerekir ?

Yanığa Yapılacak İlk Müdahalede Neler Yapmak Gerekir ?

yanık için ilk müdahale yanığa ne yapmalı yanığa ne sürülür Sevgili melekler, kaza geliyorum demez ve hiç aklınıza gelmeyen bir nedenden ufak kazalar geçirebilirsiniz. Önemli olan ilkyardım konusunda bilgili olmak ve o anda ne yapacağınızı bilmek. Bu konumuzda yanık için ilk müdahale nasıl olmalı, nasıl yardımcı olunmalı sizlere anlatmaya çalışacağız.. :) Buz uygulamak, diş macunu ya...
  4. iş kazası sonucu ne zaman emekli olabilirim

iş kazası sonucu ne zaman emekli olabilirim

merhaba 28:11: 1972 doğumluyum 1995 te iş kazası geçirdim.Ne zaman ne şartta emekli olabilirim?Yardımcı olursanız sevinirim
  5. neden olabilir

neden olabilir

Adettim biteli 3 gun oldu adet olmadan once esimle surekli bilikte oluyoduk bitikten sonrada bilikte olduk suan kasik ve bel agrim var bide midem eksiyo hamile olabilirmiyim

Sayfayı Paylaş