Yarasa kol nasıl yapılır

Konu, 'Oda Takimi Modelleri' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

yarasa kol yapımı yarasa kollu bluz modelleri kollu bluz kol kazak yapımı nasıl örülür Öncelikle yarasa kol hırkalardan bi kaç örnek verelim :)

Şimdi nasıl yapıldığına bakalım

YAPILIŞI: 600 gram beyaz ip, 4 nolu ve 8 nolu şişler. ÖRGÜ TEKNİĞİ: 1 Yüz 1 ters lastik örgü + düz ajur tekniği. Ajur Örgü videosu aşağıda yayınlanmaktadır.
    ÖRGÜYE BAŞLAMASI: Kazağımıza 80 ilmekle lastik örerek başlıyoruz. 10 cm ördüğümüzde keselim.
    KAYIK YAKA YAPIMI: Kazak modelinin yaka kesimi kayık yaka kesimi ile örülmüş. Omuzlara dayanan bir şekilde kullanılıyor. Yine alt lastikte olduğu üzere aynı sayıda ve genişlikte eş bir parça örüyoruz.
    KAZAĞIN YARASA KOL YAPILIŞI: Kazağımızın üst kısmına 8 nolu şişlerle 50 ilmek =45 cm olacak şekilde düz ajur örgü tekniği ile başlıyoruz. Bir bileğimizden diğer bileğimize kadar dikdörtgen bir parça örüyoruz. Aynı şekilde arka parçayıda örüp ördüğümüz parçaları birleştiriyoruz. Örerken herhangi bir sorununuz olursa seve seve cevaplamaya çalışabilirim. Yorumlar bölümüne bırakırsanız sevinirim.

Diğer bir açıklama arkadaşlarım...
    Yarasa kol nasıl örülür(38 beden):
    20cm lastik örülür düz kısmına gelindiğinde örgünün her yönüne gelişte iki tafartanda 1er tane ilmek artırıyoruz.Bu işleme yaklaşık 20-25 sıra devam ediyoruz daha sonraki 12 sırada ise her yöne gelişte 2 taraftan da 4er tane ilmek artırıyoruz daha sonraki 12 sırada ise her yöne gelişte 2 taraftanda 6şar ilmek artırıyoruz.Örgünün yönüne geldiğinizde kol boyunuzu ölçerek 20 veya 24 ilmek birden 2 taraftan da artırıyorsunuz kolun geniş ya da hafif dar görünmesi sizin tercihiniz bunun için 18-24 sıra düz örerek kol ortasına geliyorsunuz yukarıdaki artırma işlemlerinin tam tersini yaparak ve omuz genişliğini de hesaplayarak kesiyorsunuz örgünün arka bedenini aynı şeklilde örerek bluzunuzu tamamlıyorsunuz

ilgili videolar
    [SENE]220911[/SENE]
    [SENE]576563[/SENE]

Yarasa kol nasıl yapılır konusuna benzer içeriklerimiz
  1. !!!bebek Nasil Yapilir Sorusuna KÜÇÜkler Nasil Cvp VermİŞ Bakin!!!

bebek nasıl yapılır kader ne zaman yazılır sokak yazıları nasıl yazılır BEBEK NASIL YAPILIR? Bebek nasil yapilir diye miniklere sormuslar, onlar da bakin ne cevaplar vermis: -"Bebek yapmak icin anne bir yumurtanin üzerine yatar sonra baba gelip yumurtayi kirar"(Abby, 6 yasinda) -"Ben asla bebek yapmiycam.. babam dedi ki bebek beklerken kadinlar her gün biraz daha hasta ve...
  2. Evlenme Teklifi nasıl yapılır nasıl yapılmalı

Evlenme Teklifi Günlerce, gecelerce hep onu düşünmüştüm.O ise beni sadece bir iş arkadaşı olarak görüyordu.Hatta bir seferinde,kız arkadaşıyla kavga etmiş ve bana cep telefonunu uzatarak, onu aramamı ve ikna etmemi rica etti. Göz yaşlarımı içime akıtarak, kıza telefon açıp barışması için ikna etmeye çalıştım. Sanki tanrı dualarımı duymuştu. Kız hiçbir şekilde barışmaya yanaşmıyordu.Ben üstüme...
  3. Ice Tea Nasıl Yapılır?

ice tea nasıl yapılır ice tea içindekiler ıce nasıl yapılır tarifi yapımı içindekiler •Demlenmiş siyah çay •Çilek ve şeftali meyve parçaları (isteğinize göre değiştirebilirsiniz) •Bir kaç karanfil •Yarım sürahi buz •1 bütün limon •İstenilen şekilde tatlandırıcı kullanabilirsiniz (şeker, tatlandırıcı, salvia, bal vs) hazırlanışı •Bir tarafta porselen demlikte siyah çayı 3-5 dakika...
  4. Mum Nasıl Yapılır

Mum Nasıl Yapılır ben evde mum yapmak istiyorum sizce yapabilir miyim mum nasıl yapılır ki yahu :S
  5. Bal Nasıl Yapılır

Bal Nasıl Yapılır bana bu konuda bilgi verirmisiniz.
  6. Başka yerden konu nasıl açılır linkleme nasıl yapılır nelere dikkat edilir ?

Başka yerden konu nasıl açılır linkleme nasıl yapılır nelere dikkat edilir hususunda sizler için hazırladığımız görsel sevgili editörler. http://www.youtube.com/watch?v=LPfRd762hbg&feature=youtu.be
  7. Parfüm Nasıl Yapılır Parfüm Neden Yapılır.....

Parfüm Neden Yapılır Parfüm Nasıl Yapılır Parfümler hem kadınlar hem erkeklerin vazgeçemediği ürünlerden sadece biri...Hele ki sıcak yaz aylarında olsun ter kokusunu gizlemek için birebir :D:D Ayrıca davetlerde buluşmalarımızda da vazgemeyiz parfümden...İşte bakalım kullandığımız bu şahane ürünler nasıl ve neden yapılıyor...İşte en beğenilen bayan parfümleri de bunlarmış...
  8. Gül Nasıl Dikilir ve Bakımı Nasıl Yapılır ?

gül bakımı gül dikimi nasıl yapılır Sevgili melekler, özellikle kadınların en çok sevdiği çiçek olma özelliği taşıyan gül bakımı bu yazımızın konusu. Adına pek çok şarkılar ve şiirler yazılan, atasözlerinde sıkça kullanılan gül dikimi nasıl yapılır, bakımında nelere dikkat edilmedilir, tüm bilgileri sizlerle paylaşıyoruz... Gül bitkisi dikilmeden önce gerekli hazırlığın dikkatle...
  9. Güneş Yanığı Acısı Nasıl Geçer? Güneş Yanığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

güneş yanıkları, güneş yanıkları tedavisi, güneş yanığı acısı nasıl geçer Sevgili melekler, her ne kadar tatile gitmeden önce " bu kez daha dikkatli olacağım ve güneş altında saatlerce kalmayacağım" desenizde maalesefki denizin ve güneşin cazibesine karşı koyamayarak sabahtan akşama güneşlenir, sudan çıkmazanız. Ve sonuç, ciğer gibi kıpkırmızı olmuş bir cilt ve tatilin 2-3 gününü...
  10. Bronz Tenlere Nasıl Makyaj Nasıl Yapılır?

bronz tene makyaj, bronz ten makyajı, bronzlaşmış tene nasıl makyaj yapılır Sevgili melekler, yaz sezonunda tatilde bronzlaşan bayanlar için makyaj önerileriyle karşınızdayız. Güneşin altında deniz-kum harika bir tatilin ardından bonz bir tene sahip oldunuz. Sıra bu bronz teninizi korurken ona uygun mükemmel renklerde makyaj yapmaya geldi. Her zaman yaptığınızdan farklı olarak yapacağınız...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. yarasa kol nasil orulur

,
  2. yarasa kollu hırka nasıl yapılır

,
  3. örgüden yarasa kollu hırka tarifi

,
  4. yarasa kol bluz örneği yapılışı,
  5. yarasa kollu hirka yapimi,
  6. yarasa kol kesimi,
  7. yarasa kol kesimi videoları