gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Yarasa Kollu Ajurlu Kazak Yapılışı

Konu, 'Örgü Kazak, süveter Modelleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bahar ve yaz aylarının serin gecelerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz oldukça şık yapılışı pratik beyaz yarasa kollu ajurlu bayan kazak modelini ve yapılışını sizler için paylaşıyorum.Modeli uygulayacak hanımlara da şimdiden kolaylıklar dilerim. [​IMG]
    Açıklama: bu bluz dört parçadan oluşuyor.iki adet ön ve arka için dikdörtgen parça. delik delik duran yerler. 3. parça yakadaki iki ters iki düz. son parçada etek ucundaki 2 ters 2 düz.

Ön ve arka kalın bir şişle haroşa örülmüş. kalın 12no şişe ve 6 no ya uygun ince iple haroşa örünce böyle bir model ortaya çıkıyor delikli. sonrada ince şişle aynı cins biraz daha ince ipi lastik örgü örerek modeli tamamlıyoruz. isteyen aynı ip ve 6 no ilede yaka ve eteklerini örebilir.ancak resimdekinden biraz kalın durabilir.

Malzeme: 4 ve 12 numara şiş. 4 numara şişe uygun beyaz ip.
    aynı renkte ve kalitede 6 numaraya uygun beyaz ip.

Yapılışı: öncelikle (10 11 12 olabilir) kalın şişimizle ve kalın ipimizle 100 ilmek atalım.haroşa örgü ile yani hem ters yüzden hem düz yüzden ters örgüyle(dileyen her iki yüzden düz örerekte haroşa yapabilir.) 25 30 sıra örün.dikdörtgenin biri hazır olacak. ilmekleri kapatın. bu dikdörtgenin modelini 1 kes 1 artır yapabilirsiniz yada tığ veya oklava işi ilede deneyebilirsiniz. neyse iki dikdörtgen örüp kollardan yaka boşluğu ve alttaraf açık kalacak şekilde dikelim.yakaya şiş ile ilmek alarak 2 ters 2 düz örün. aynı şekilde alt kısmada 2 ters 2 düz örün.hepsi bu kadar.

2. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    üffffff güzelmiş de ben örgü bilmiyom haroşamı horoşamı ne o ne yaffff :D:D kim örecek şimdi bunu banaaaaa kimmmm :D:D beğendim ama ben öremem örgü neyin bilmiyom ya bana öğretin yada örünnnnnn :deli:

Yarasa Kollu Ajurlu Kazak Yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bu kışın vazgeçilmez kazakları yarasa kollu kazaklar

bu kışın vazgeçilmez kazakları yarasa kollu kazaklar

yarasa kollu kazak yarasa kollu süveter kol kazak örnekleri kol modelleri yapımı
  2. Yarasa kol ajurlu beyaz kazak modeli yapımıyla

Yarasa kol ajurlu beyaz kazak modeli yapımıyla

beyaz kazak modelleri yarasa kollu süveter yarasa kol kazak modelleri kol süveter Açıklama: bu bluz dört parçadan oluşuyor.iki adet ön ve arka için dikdörtgen parça. delik delik duran yerler. 3. parça yakadaki iki ters iki düz. son parçada etek ucundaki 2 ters 2 düz. ön ve arka kalın bir şişle haroşa örülmüş. kalın 12no şişe ve 6 no ya uygun ince iple haroşa örünce böyle bir model ortaya...
  3. Yarasa kollu kazak modeli

Yarasa kollu kazak modeli

yarasa kollu kazak modelleri yarasa kol kazak modelleri kol örgü kollu örgüler
  4. Yarasa Kol Ajurlu Beyaz Kazak Modeli Yapımıyla

Yarasa Kol Ajurlu Beyaz Kazak Modeli Yapımıyla

ajurlu örgü modelleri ajurlu kazak modelleri örgü örnekleri yarasa kol kazak yarasa kol Açıklama: bu bluz dört parçadan oluşuyor.iki adet ön ve arka için dikdörtgen parça. delik delik duran yerler. 3. parça yakadaki iki ters iki düz. son parçada etek ucundaki 2 ters 2 düz. ön ve arka kalın bir şişle haroşa örülmüş. kalın 12no şişe ve 6 no ya uygun ince iple haroşa örünce böyle bir model...
  5. 2010 yarasa kollu kazak modelleri

2010 yarasa kollu kazak modelleri

yarasa kollu kazak modelleri yarasa kol kazak modelleri Melişlerim bu kazaklara bayılacaksınız:) Bu tamda benlikk:)

Sayfayı Paylaş