gebe
  1. sedaaa

sedaaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

yardım edein

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında sedaaa tarafından paylaşıldı.

ssk lensi karşılar mı ssk gözlüğün ne kadarını karşılıyor sgk gözlüğün ne kadarını ödüyor devlet ödüyor 2011 ben gözlük kullanıyorum 6 ay oldu dışarı çıkarken kullanamıyorum sanki herkes bana bakıyor gibi geliyor kullanmayıda hiç istemiyorum gözlüğü lens kullanmak istiyorum lens kullanan melekler varsa bana yardımcı olun lütfen. ( zorluk çekermiyim fiyatları ne kadardır ssk karşılarmı felan )

2. gül&naz

gül&naz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cnm ben gözlükte lenste kullanmiyorum bu konuda yardimci olamicam ama sunuda demeden gecemicem disarda yüzlerce gözlüklü insan var sen onlara bakiyormusun bence hayir hic bakmiyorsun onun icin kimsede sana bakmaz ha taniklarim var onlarin tuhafina gider diyorsan taniklarin senin gözlüklerin olmadigi icinmi sevdi sence yapma cnm böyle bi gözlük takmakla hayatinda fazla bisey degismez kendine güven ve kendini her halinle sev a.e.o

3. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    saçma .. gözlük takmak ayıp değil bende kullanmak zorunda kalıyorum bazen neden utanayım sıkılayımki bence böyle düşünme ha lens takmak istersende tak sanırım ssk karşılamıyo lensi :D

4. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Şahsen ben lens kullandım ve hiç zor bir kullanımı yok ben gözlük takmaktan çekinmekten ziyade onun ağırlığına bir türlüalışamamıştım.Bildiğim kadarıyla renksiz olanları karşılıyor renkli olanları karşıamıyor ama tam emin değilim bi sor gözlükçüye.Lensin kalitesine göre kullanım süresi değişiyor bir de bakımına göre tabi iyi bakmasan 1 gün bile dayanmaz ama iyi bakarsa 6 aya kadar kullanılabilen lensler var.

5. Misafir

Misafir Forum Okuru

Canım, öncelikle bunu dert etmen gereksiz demek isterim. Ama nasıl rahat edeceksen öyle de yapmalısın :)
    Annem, ben kendimi bildim bileli gözlük kullanır ve gözleride ileri derece rahatsızdır.

Biz geçen sene, yakın aile dostumuz olan gözlükçümüze gittik, annemin göz kontrolü ve gözlük değişimi için. Annem de artık gözlüklerinden sıkıldığı için, lens almak istedi. Annem emekli bu arada... Gözlükçümüz lensleri SSK karşılasın diye, tanıdık bir dokdora gönderdi ve anneme lens fiyatlarına uysun diye yakın ve uzak gözlükler olmak üzere ikisini birden yazdırdı. Sonuç olarak anneme ugun olan lensleri aldık, ilk denemesini gözlükçüde yaptık. :)
    Daha sonrasında ise annem lensleri o günden sonra hiç takamadı :) Çünkü lens takmayı başarmadı, görme sorunu değil, tamamen beceriksizliği yüzünden yani :) Ahh annecim, heveside içinde kaldı :)

Lensler, gözlük kadar uzun süreli değildir bilgin olsun. Eğer ki tanıdığın bir gözlükçü var ise bu konuda sana yardımcı olurlar. Ve birde lens takma konusunda marifetli olman lazım :) Aslında basit bir olay, benim çok yakın bir arkadaşım yıllardır gözlük yerine lens alıyor :) Şip şak takıyor, çıkartıyor :)

6. sedaaa

sedaaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili buranın güzel üyesi melekler hepinize yardımlarınızdan dolayı ve de düşüncelerinizden dolayı çok teşekkür ederim. herkes gözlüğü aslında çok yakıştırıyor ama ben kullanmak istemiyorum işte galiba birazda takıntı haline getirdim. tavsiyelerinizi dinleyecğim

7. Tuana3

Tuana3 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla bende gözlük kullaniyorum ara sira ama hicde utanmadim sikilmadim ben niye utanayimki kendi sagligin en ön planda gelir bu yüzden bos ver kimin ne düsündügünü kendini düsün kendinden emin ol

8. res

res Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm... ben 5 senedir gözlük kullanıyorum ve nefret ediyorum. son bir yıldır içerde gözlük dışarda lens kullanıyorum. bence benim gittiğim yoldan gidebilirsin. lenside çok takmamanı tavsiye ediyorum çünkü o bir mikrop yuvası :)

9. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    Gözlük takacak gözleriniz var ne güzel..
    Hiç gözleri olmayanlarıda unutmayalım..

Duygu sömürüsü yapmıyorum ama inan dert edilecek şey değil bu. Sen takmayım diye yollar düşünürken gözünü dahada tembelleştirip iyice kaybetme, yada göz sorununun ilerlemesine fırsat verme..

İlk gzölük takan kişilerde bu tür takıntılar olur.
    Lens kullanmanında dezavantajları var. İyice araştır ve bu istediğini tekrar gözden geçir derim..

Önce sağlık!!!

10. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    ben senelerce kullanıyorum banada diyolar yakışmıyo diye ama şimdide gözlüksüz çok kötüsün diyolar inasanlar zamanla alışıyo ilk başta bize geldigi gibi onlarada tuhaf geliyo ondan önemli olan önce saglık bu arada bide yakın gözlügümde var yani bende iki tane gözlük var ama lens de kullanabilirsin bu sen hangisinde rahat edecaksen önemli olan kullanman
    handancanın yazdıklarına katılıyorum bende önce saglık

11. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ben de gözlük kullanıyorum senin gibi ben de utanıyorum ama takmayınca gözün bozulur önemli olan sağlık

12. sedaaa

sedaaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    evet hepnizde haklısınız hepinizinde yorumları tavsiyeleri gerçekten güzel önce sağlık gelmeli herşeyin başında ama ben kendimi rahat hissedemiyorum böyle belki ne kadr bencil felan diye düşünüyorsunuzdur benim için ya bide yapım gereği birazcık kiloluyum gözlüğü çıkardığım anda yüzüm sank şişmiş gibi oluyor ve o görüntü benim gerçekten moralimi bozuyor ilk aylarda alışırım zamanla diye düşünüyordum ama zaman geçti yinede alışamadım o yüzden halen lens kullanma konusunda kararlşıyım sizlerede yardımlarınız ve düşüncelerinizden dolayı teşekkür ederim

13. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim sağlığından dolayı kimse seni yargılayamaz..bunada kimsenin hakkı yok..gözlük kullanmakta kötü bişey yok..bence lens daha zararlıdır..onu daha çok koruman lazım.enjeksiyon kapmaması lazım

14. sedaaa

sedaaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    düşüncelerinden ve yardımından dolayı sanda teşekkür ederim

15. sedaaa

sedaaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    melekler ben gözlük sorunu için açmıştım bu konuyu 1 ay oldu lens kullanmaya başlayalı belki bilgi almak isteyen olur diye hemde bu zamanmda bana destek veripde yardımcı olduğunuz için bilgi veriyim istedim. 2 ay gibi süren kontroller ve testler sonucunda lensime kavuştum 1 aydır kullanıyorum ilk gün alışkın olmadığım için sorun çektim ama şimdi hiçbir sorunum yok hissetmiyorum bile yani o derece ssk karşılamıyor kendi paramla aldım lenslerimi şimdlik çok şükür hiçbir sorunum yok çok güzel bir şekild e kullanıyorum eskisinden daha rahatım eskisinden daha iyi görüyorum hatta şimdiye kadar bu süreçte bana destek olupta yardımcı olduğunuz için hepinize yürekten teşekkür ederim :))

yardım edein konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yardım :(

Yardım :(

Kızlar eşim inancı farklı mayıs ta 2 sne olucak evleneli ama kafama şu takıldı yarın bir gün çocuğumuz oldugunda nolucak .eşimle konuşamadım hiç içimde dert ya bi yardım lütfn :(
  2. Yardım !!

Yardım !!

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. yardım....

yardım....

merhabalar avukat bey size bir sorum olacaktı cevaplarsanız sevinirim . Şimdi kısaca anlatayım durumu.Benim annemin babası öldü. Ve ölmeden önce vasiyet fln tarzı bişi yazmadı ve toprakları bölüşülemedi.Her bölüşülmeye kalktığında kavga cıkıyor :D:D yeni bir yasa cıkacakmış acaba böyle bişi varmı onu soracaktım.Toprak bölüşümüne devlet el atıyormuş yani biz elimizi değmeden mahkeme mahkeme...
  4. Yardım

Yardım

Kızlar yardım annisler hamisler 1.5yasinda bebeğim var bugün hamile olduğumu öğrendim oğlum emiyor yardım ya memeden nasıl kesebilirim
  5. Yardım

Yardım

Moralim çok bozuk hamileyim ikinci bir çocuğuma seviniyorum fakat 1.5yasindaki oğlumu memeden kestim psikolojim bozuldu o her meme istediğinde içim acıyor kendimi suçluyorum

Sayfayı Paylaş