gebe
  1. Cimcime_Prenses

Cimcime_Prenses Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    8

yardım lütfenn melekcikler

Konu, 'Kuş Bakımı' kısmında Cimcime_Prenses tarafından paylaşıldı.

tüylerin çıkmaması için tüy çıkmaması için muhabbet kuşunun insana zararları muhabbet kuşunun zararları kuşu Ben muhabbet kuşu almak istiyorum ama ailem çok tüy döktüğünü söylüyor. Acaba bu bir dönem mi? eğer geçici ise kaç ay ve ya sene sürer lütfen cevap yazın çok istiyorum :(

2. necla

necla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: yardım lütfenn melekcikler
    canim cok istiyorsan bir tane al ama sakin iki tane alayim deme;cok pis oluyorlar kafeste cirpindikca tuyleri dokuluyor;kizim istedigi icin biz iki tane almistik bir disi bir erkek ;pisliklerinden bikmistim artik erkek oldu yazik disiside yasa girdi sesi solugu kesildi ben kurtuldum;

3. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

canım bende zamanında çok besledim tüy döküyor olması çok normal bişey ama bu beslemene engel değil kafese kafes tülü geçirirsin o kadarda çok kötü değil yani gayet normal :)

4. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Canım bende besledim ama hem yavru al hemde arkadaşındediği gibi tek al.. çift olurlarsa daha zor olur bakımları ve çeneleride çoook olurr.. Ailen bir nevi hem seni de düşündükleri için istemiyorlardır çünkü tüyleri havada uçuştuğu için insanlara zararı olabiliyor canım... Muhabbet kuşlaru her zaman tüy dökerler ama sen bakmaya hazırsan temizliğindende sorumlu olacaksan muhabbet kuşu beslemeni tavsiye ederim... İnşallah herşey gönlünce olur.. :)

5. Cimcime_Prenses

Cimcime_Prenses Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    tüy dökmesi geçici değilmi yani :(

6. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    968
    Ödül Puanları:
    113

Arkadaşlarım, Kuşlardaki ( özellikle muhabbet kuşlarındaki ) tüy dökme olayı kesinlikle geçicidir, belirli bir dönemde tüy dökme bittikten sonra uzun süre bir daha böyle bir olay yaşamazsınız. Yani yılda bir kere tüy dökerler, oda dökme değil, küçük beyaz boru şeklinde yeniden oluşan tüşler çıkar ve tüy oluşumunda bu beyaz boruya benzer hafif sert kabukçuklar dökülür.

Muhabbet kuşunu besleyin derim. Sanki beslediğimiz bebeklerimizde her yeri dökmüyorlar alla alla :)

Konu ile alakalı bilgileri konulandırdık
    http://www.meleklermekani.com/kus-bakimi/146034-muhabbet-kuslarinda-tuy-dokumu-hakkinda.html

7. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    mc haklı tüy dökme mevsimlerinde sadece sorunlu oluyor ama onuda kafes tülüyle halledebiliyorsunuz..
    her hayvan gibi tabiki kuşlarda bakım istiyor kafesi temiz tutmak gerekir bu sorumluluğu alabileceksen sayısı bile önemli değil mutlaka almalısın :)

8. Cimcime_Prenses

Cimcime_Prenses Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    8

çoooook teşekkür ederim admin melekcikim ve diğer melekciklerim çok saolun bu olayı ailemle kouşmanın vakti geldii :D

9. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

İnşalah en kısa zamanda dileğine ulaşırsın... Ailenle görüşmelerinde bol şans diliyorum.. :)
    Müjdeli haberi bizlerlede paylaşırsın artık cimcime:)

10. OMRU HAYATIM

OMRU HAYATIM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

tuy dokmeyi onleyici spreyler var cnm benimde papaganim vardi annem soylenip soylenip duruodu biktim bunun tuylerinden pisliginden aticam disri diodu sprey aldik dokulmesi kesildi ama nolduysa artik kus kacti :Dbabam dio kesin annenin isidir o yuzden istemiolarsa dikkat et kafesin kapagi kendiliginden acilabilir:D gerci annem ben acmadim dedi kadinin gunahini almiyim ska tabi ama benim kusun dokulmesi durmustu ama kacti :D:D

11. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Tatlım ben pratik bir yol uygulamıştım kafesten tüylerin çıkmaması için. Bildiğimiz külotlu çorabın bacak kısmından kes,bir düğüm at ,kafese geçir.Üstünede tülünü tak.çorabı kafesin yarısına kadar çek tüyler dışarı çıkmaz..Sıkçada kafesi temizlersen hiç bir şey olmaz..Bol muhabbetli günler canım..

12. Cimcime_Prenses

Cimcime_Prenses Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    8

saolun ya çok ii oldu şimdi :)

13. Cimcime_Prenses

Cimcime_Prenses Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    8

ya o kilotlu çorap meselesini duydum ama nasıl uygulancağını tam anlamadım ya kafas tülü gibi mi geçircez kafese

14. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

al al iyidir iyi:D:D:Devde kuş cıvıltısı oluyor:D:Devlenincede çocuk cıvıltısı olur:D:Dalış şimdiden kuşla deneme yap :DD:alıştır kendini böle şeylere:D:D

Son düzenleme: 6 Mayıs 2009
  15. Cimcime_Prenses

Cimcime_Prenses Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    8

dur bea meçhul ablişin yaptın :D ben daha 17 17 17 17 imişim :D

yardım lütfenn melekcikler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. melekciklerim lütfen yardım edinn :(

melekciklerim lütfen yardım edinn :(

melekcikler ne yapsam boyum uzar yaşım 15 boyum 155 lütfen yardım edin boyumun uzamasını çoook isstiyorumm :( :şey::şey::şey::şey::şey::şey::şey::şey::şey: :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
  2. acil yardım lütfennn

acil yardım lütfennn

sevgilim bana hediye almıyor sevgilime yılbasında spor çanta almya karar verdm ve beraber seçmek istedim ona bunu söledgmde keyfi kactı oysa topcu oldgndan işine yarıcak çantayı kendi seçmesi daha dogru olur die sölemiştm.meger bana alıcagı hediyeyi düşünmemiş benim alıcak oldgmu duyunca üzülmüş dert etmemesi gerektgni söledm sonra dökülüverdi dogumgünümdede hediye almamış oldugunu uzun zaman...
  3. prensesime isim arıyorum yardım edin lütfennn....

prensesime isim arıyorum yardım edin lütfennn....

kız ismi arıyorum forum :bathbaby: kızlar 5 aylık hamileyim allah nasip ederse bir kızımız olacak teyzeleri. isim bulamıyorum aklımızdaki isim ecrin daha güzel tercihleri bekliyorum. birde ecrine ek bi isim yakıştırın:) bebisim
  4. kızlar yaşadıklarıma inanamıyorum yardım edin lütfenn

kızlar yaşadıklarıma inanamıyorum yardım edin lütfenn

sevgilimle bir buçuk yıldır beraberiz fakat bu son aylarda beni yıpratmak için elinden geleni yaptı diyebilirim. sorunlarımız oluyor konuşmuyor, konuşmalıyız halletmeliyiz diyorum yanaşmıyor, kafasına göre takılıyor, hata bende de kendinde de olsa köşesine çekiliyor halletmeye çalışmıyor.. ben ruhen gerçekten yoruldum, önceki gün alışverişe çıktık beğendiğim kazağın çok açık olduğunu söyledi...
  5. 23 haftalık hamileyim yardım lütfennn :(

23 haftalık hamileyim yardım lütfennn :(

Merhabalar 22+4 haftalık hamileyim bebeğim şu iki gündür bugünde dahil pek hareket etmıyor endişeleniyorum artık bugün saat 07:15 te kalktım en son 07:45 te üç kez vurdu o kadar 2 gündür boyle toplamda 10 u geçmiyor hareketını hıssetmem doktorumu arasam gel bakalım dıyecektır ama ben herseye evfam yapan biri olmak istemıyorum .. Benımle aynı haftada olan bayanlar bana yardımcı olabılır mı yada...

Sayfayı Paylaş