yardım lütfenn melekcikler

Cimcime_Prenses

Üye
Üye
yardım lütfenn melekcikler
tüylerin çıkmaması için tüy çıkmaması için muhabbet kuşunun insana zararları muhabbet kuşunun zararları kuşu
Ben muhabbet kuşu almak istiyorum ama ailem çok tüy döktüğünü söylüyor. Acaba bu bir dönem mi? eğer geçici ise kaç ay ve ya sene sürer lütfen cevap yazın çok istiyorum :(

Cevap: yardım lütfenn melekcikler

canim cok istiyorsan bir tane al ama sakin iki tane alayim deme;cok pis oluyorlar kafeste cirpindikca tuyleri dokuluyor;kizim istedigi icin biz iki tane almistik bir disi bir erkek ;pisliklerinden bikmistim artik erkek oldu yazik disiside yasa girdi sesi solugu kesildi ben kurtuldum;

canım bende zamanında çok besledim tüy döküyor olması çok normal bişey ama bu beslemene engel değil kafese kafes tülü geçirirsin o kadarda çok kötü değil yani gayet normal :)

Canım bende besledim ama hem yavru al hemde arkadaşındediği gibi tek al.. çift olurlarsa daha zor olur bakımları ve çeneleride çoook olurr.. Ailen bir nevi hem seni de düşündükleri için istemiyorlardır çünkü tüyleri havada uçuştuğu için insanlara zararı olabiliyor canım... Muhabbet kuşlaru her zaman tüy dökerler ama sen bakmaya hazırsan temizliğindende sorumlu olacaksan muhabbet kuşu beslemeni tavsiye ederim... İnşallah herşey gönlünce olur.. :)

Arkadaşlarım, Kuşlardaki ( özellikle muhabbet kuşlarındaki ) tüy dökme olayı kesinlikle geçicidir, belirli bir dönemde tüy dökme bittikten sonra uzun süre bir daha böyle bir olay yaşamazsınız. Yani yılda bir kere tüy dökerler, oda dökme değil, küçük beyaz boru şeklinde yeniden oluşan tüşler çıkar ve tüy oluşumunda bu beyaz boruya benzer hafif sert kabukçuklar dökülür.

Muhabbet kuşunu besleyin derim. Sanki beslediğimiz bebeklerimizde her yeri dökmüyorlar alla alla :)

Konu ile alakalı bilgileri konulandırdık
https://www.meleklermekani.com/kus-bakimi/146034-muhabbet-kuslarinda-tuy-dokumu-hakkinda.html

mc haklı tüy dökme mevsimlerinde sadece sorunlu oluyor ama onuda kafes tülüyle halledebiliyorsunuz..
her hayvan gibi tabiki kuşlarda bakım istiyor kafesi temiz tutmak gerekir bu sorumluluğu alabileceksen sayısı bile önemli değil mutlaka almalısın :)

İnşalah en kısa zamanda dileğine ulaşırsın... Ailenle görüşmelerinde bol şans diliyorum.. :)
Müjdeli haberi bizlerlede paylaşırsın artık cimcime:)

tuy dokmeyi onleyici spreyler var cnm benimde papaganim vardi annem soylenip soylenip duruodu biktim bunun tuylerinden pisliginden aticam disri diodu sprey aldik dokulmesi kesildi ama nolduysa artik kus kacti :Dbabam dio kesin annenin isidir o yuzden istemiolarsa dikkat et kafesin kapagi kendiliginden acilabilir:D gerci annem ben acmadim dedi kadinin gunahini almiyim ska tabi ama benim kusun dokulmesi durmustu ama kacti :D:D

Geri