gebe
  1. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0

Yaşım Çok İlerledi Ama Ben Anne Olmak İstiyorum İdeal Yaş Nedir Diyenler Buraya

Konu, 'Gebelik' kısmında hatiss tarafından paylaşıldı.

ileri anne yaşı,ileri anne yaşı ve gebelik,
    Sevgili melekler bazen yaşımız ilerlemesine rağmen anne olmak o duyguyu yaşamak isteriz.Çünkü bazen ilerleyen yaşlarda evlenen evlenmekte geç kalmış bir çok arkadaşımız var.Ve merak edebilir siniz anne olmak istiyorum yaşım bunun için ideal mi ben anne olabilir miyim diyebilirsiniz.Şimdi konumuzda buna yer verelim..Unutmayalım ki anne olmak her yaşta güzeldir ve herkesin hakkıdır..

Hamile kalmak için ideal yaşlar 18 ve 33 yaş arasıdır.Ancak tabiki her kadının yaşlanma süreci farklı bir şekilde işlemektedir.
    Bazı kişilerin vücutları daha erken yaşlarda
    belki kronik hastalıklarla yada sistemik hastalıklarla yıpranabiliyor.

Bazı insanlar için ise şunu söyleyebiliriz daha ileri yaşlara kadar daha sağlıklı bir yaşam sürdürebiliyorlar.

Genel olarak toplumda yapılan araştırmalara bakıcak olursak 25-30 yaşlarından sonra gebe kalma oranları yavaş yavaş düşmeye başlıyor.

35-37 yaşından sonra bu düşüş daha da hızlı olabiliyor.yani normal koşullar altında 1 yıl içerisinde kadınların yüzde 85 i 90 ı gebe kalabilirken 24 ila 30 yaşalarına kadar 33-35
    yaşlarından bu hızla düşüp yaklaşık 40 yaşlarında yüzde 50 ye kadar düşüyor dolayısıyla ileri yaş olarak ifade edebileceğimiz gebe kalmak için ideal yaş olarak 35 yaş gruplarıdır diyebiliriz.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Haziran 2012
    SadmiN bunu beğendi.
Yaşım Çok İlerledi Ama Ben Anne Olmak İstiyorum İdeal Yaş Nedir Diyenler Buraya konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İleri Yaşlarda Anne Olmak

İleri Yaşlarda Anne Olmak

Annelik her kadının hayatı boyunca tatmak istediği çok özel bir duygu. Ancak, modern hayatın koşuşturmacasına kendini kaptıran şehirde yaşayan kadınlar, bazen ekonomik bazen de kişisel hedefleri nedeniyle annelik planlarını geç yaşlara erteliyorlar. İleri yaşlarda anne olmak isteyen, özellikle 30´lu yaşlardan sonra hamileliğini planlayan bir çok kadın bulunuyor. Kadınlar...
  2. anne olmak çok istiyorum

anne olmak çok istiyorum

merhaba arkadaslar benım bı sorum olacak benım son adetım 23 ekımdı.11. gunu bırlıkte olduk esımle sonrada esım nobetcıydı falan dı derken benım yumurtlama donemım bıttı buaya bole bı terslık oldu o donemde cok bısey yapamadık yanı yıkıldım.ama ben duydum spermlerın 3 gun canlı kalabılecegını bı umıt dıyorum ama ole bısey olabılırmı acaba 11. gunumde olması. yoksa bosa umıtlenmıyım mı.bı...
  3. İdeal Doğum Yaşı Nedir?

İdeal Doğum Yaşı Nedir?

Anne olmayı planlarken yasınızı da göz önüne almayı unutmayın. Çünkü hamile kalmaninda ideal bir yası var… Öyle her kafanın estiğinde bebek sahibi olamazsın .. Doğum için en ideal yasin 20–30 arası olduğu belirtildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Uzmanlar, anne adaylarına uyarılarda bulunarak, 35 yas üzerindeki annelerde problemli gebelik riskinin yüksek olduğunu söyledi. Doğurganlığın...
  4. Yaşım ilerledi Ama yinede Anne Olabilir miyim Diyenler Buraya

Yaşım ilerledi Ama yinede Anne Olabilir miyim Diyenler Buraya

ileri yaş gebelik,ileri yaş hamileliği Bazen yaşımız ilerlemesine rağmen yeniden anne olmak o duyguyu tekrar yaşamak isteriz fakat ilerleyen yaşla birlikte korkularımızda artmaktadır.Acaba gebe kalabilir miyim yada gebe kalsam bu yaşımda benim için zorlukları varmıdır diye düşünmeye başlarız.Ama şunuda unutmayalım ki annelik her yaşta güzeldir..Allah herkese bu duyguyu yaşatsın inşallah.....
  5. Hamile Kalmayı Çok İstiyorum Ama Olmuyor Diyenler Buyrun Buraya Dertleşelim..

Hamile Kalmayı Çok İstiyorum Ama Olmuyor Diyenler Buyrun Buraya Dertleşelim..

anne olmak,anne olmak istiyorum :nazar: Sevgili melekler biliyorumki aranızda bir çok kişi var anne olmak isteyıpte olamayan yıllarca uğraşan çabalayan..Bazen üzülen bazen yeniden umutlanan yılmadan uğraşan..Buraya gelin dertleşelim dertlerimizi anlatalım birbirimize bir umut ışığı olalım yol gösterelim..İçimizi dökelim burada içiniz çok dolu belkide ama anlatcak dertleşek sizi anlıyacak...

Sayfayı Paylaş