gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

yeni hamileyim bebeğimi emzirebilir miyim?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Yeni Hamile bayanlar bebegini emdirebilirmi?anne sütünün zarari olurmu?süt zehirler diyor buyukler 3doktora sordum emdir diyor.sizce ne yapmali?

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Anne ve çocuk sağlığının korunması açısından iki çocuk arasında en az iki yıl olması gerektiği önerilse de bazı kadınlar henüz emzirdiği bir bebeği varken yeni bir hamileliği yaşamaya başlayabiliyor.

Bu durumda, düşüğe sebep olabileceği veya emen bebeğe zarar vereceği düşüncesiyle emzirmeyi bırakıyorlar. Bazen de vücudunun emzirmeyi ve hamileliği aynı anda kaldıramayacağı düşüncesiyle emzirmekten vazgeçiliyor. Doğacak bebeğini koruma kaygısı, halen anne sütüne ihtiyacı olan bebeğin bu nimetten mahrum kalmasına sebep oluyor. Halbuki, sağlıklı, dengeli bir beslenme düzeni ile vücudunun ihtiyacı olan gıdayı alabilen hamile annelerin emzirmesinde bir sakınca görülmüyor.Bebeğinizi iki yaşına kadar emzirmeye devam edebilirsiniz. Hamilelerin çocuk emzirmemesi gerektiğine dair dini veya tıbbi herhangi bir engel bulunmamaktadır. Bunun emen çocuğa da anne karnında olana da bir zararı yoktur. Fakat doktorlar zor bir hamilelik geçiren ve erken doğum yapma riski bulunan kadınların emzirme konusunda kendilerine danışılması gerektiğini söylüyorlar. Buna da dikkat etmeniz gerekir.

BeyazMelek ve smiley bunu beğendi.
  3. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    bencede yeterince vitaminli beslendikten sonra emzirmenin sakincasi yok.. Saglikli beslen ve bol su, süt, meyve sebze yiyiniz... Hatta Vitamin tabletleride ala bilirsiniz.

BEYZA21 bunu beğendi.
  4. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Sayın ziyaretçimiz doktorlar bu konuda uyarıda bulunuyor bebeğinizi 6. ayına kadar muhakkak emzirmelisiniz ancak bu durum sizin için sıkıntılıdır çünkü bol bol vitamin almalısınız hem karnınızdaki bebeği besleyebilmek adına hem de emzirdiğiniz bebeği besleyebilmek adına çok iyi beslenmeniz gerekir bunun dışında bebekleriniz için bir sakınca arz etmeyeceği araştırmalarca ıspatlanmıştır..

BEYZA21 bunu beğendi.
yeni hamileyim bebeğimi emzirebilir miyim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yeni doğan bebeğin çok uyuması normal mi?

Yeni doğan bebeğin çok uyuması normal mi?

bebeğin çok uyuması normalmi yeni doğan bebeğin çok uyuması normalmi bebeklerde uyku,bebeklerde uyku düzeni,bebeklerde uyku problemi,bebeklerde uyku saatleri,bebeklerde uyku sorunları YENİ DOĞAN BEBEĞİN ÇOK UYUMASI NORMAL Mİ? Gün içinde 6-8 saat arası beslenen bebeğin her beslenmesinin 30 dakika olduğunu düşünürsek bu 4 ile 5 saate tekabül eder.Geri kalan 17-18 saattede uyumaları normaldir....
  2. Sigorta Yeni Doğan Bebeğimin Masraflarını Öder mi ?

Sigorta Yeni Doğan Bebeğimin Masraflarını Öder mi ?

yeni bir çocuğum oldu eşimde sigortalı şeyi merak ediyorum melekler acaba Sigorta Yeni Doğan Bebeğimin Masraflarını Öder mi ,,,,,,,
  3. 1 Yaşındaki kız bebek hamile mi ???

1 Yaşındaki kız bebek hamile mi ???

Suudi Arabistan'da doktorlar şaşkın! 1 yaşındaki bir bebeğin hamile olduğu açıklandı. Tıp literatüründe ender rastlanan bir olay Suudi Arabistan'da gerçekleşti. Doktorlar, 1 yaşındaki bir kız bebeğin hamile olduğunu açıkladı. Doktorlara göre hamilelik döneminde iki embriyo birden anne rahmine düşerken, embriyolardan biri diğer bebeğin rahmine yerleşerek gelişmeye başladı. Olayın basına...
  4. Gripli anne bebeğini emzirebilir mi ?

Gripli anne bebeğini emzirebilir mi ?

gripli annenin emzirmesi,gripli anne emzirebilirmi,gripliyken meme emzirilirmi,gripliyken bebeğe meme verilirmi Emzirme hurafeleri' pek çok şeyde karşımıza çıktığı gibi grip mevsiminde de annelerin kapısını çalıyor. Bebeğini emziren bir anne grip veya soğuk algınlığı olduğunda hemen o çok yaygın yanlış inanışa kapılıyor ve 'sütümden bebeğime de geçerse' düşüncesiyle emzirmeye ara veriyor!...
  5. Hamile miyim

Hamile miyim

Kızlar yardımcı olun lütfen adetim 2 hafta geciktim bugün çubuk test yaptım idrar testi 2 çizgi de belirgin ama 2cisi hafif silik ardından kan testi yaptırdım 1.20 çıktı sizce gebelik var mı çok yeni olduğu için bu kadar düşük çıktı değerleri Epilepsi hastasıyım ve ilaç kullanamıyorum bu durumda.. Lütfen yardımcı olun..

Sayfayı Paylaş