gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Yeraltından Çıkan Sular Neden Temizdir?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

yeraltı suları, neden temizdir, sebepleri, yapısı, nedenleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz [​IMG]

Sevgili melekler,
    İçtiğimiz sularda doğal kaynak suyu ibaresi ararız.Biliriz ki en temiz,en leziz,en doğal su kaynak suyudur.İçiminde ki yumuşaklığıyla,tadıyla her zaman tercihimizdir.Acaba hiç düşündük mü,yerin kilometrelerce altından gelen su nasıl oluyor da tertemiz çıkıyor?

Suların aslında bulanık olmasını sağlayan nedenler bakterilerdir. Bu bakteriler yeryüzünde sulara uygulanan bazı değişiklikler sonucunda ortaya çıkabilir. Bu bulanıklıkları yeryüzünde bulunan cansız ve canlı maddeler ortaya çıkarabilir.

Yeraltı suları ise yeryüzüne gelene kadar bir çok kez toprak altınde süzülmüş ve süzülen bu sular yeryüzüne berrak bir şekilde çıkabilmektedir. Bu süzülme sonrasın da su artık daha berrak bir hal almaktadır. Üzerinde bulundurduğu canlı veya cansız maddeleri yer yüzüne çıkana kadar temizleyen sular hiç bir dış etkene maruz kalmadan tertemiz bir şekilde yeryüzüne çıkabilmektedir.

Ayrıca yeryüzüne gelene kadar güneşle hiç karşılaşmayan sular üzerinde güneşe ihtiyaç duyan canlıları da barındırmamaktadır. Bu barındırma gerçekleşmediği için ise yine sular berrak bir şekilde yeryüzüne çıkabilmektedir. Daha sonra ise sular gerekli merkezler de depolanarak insanların sofralarına kadar gelmektedir. Dünya üzerinde sürekli olarak değeri artan yeraltı suları devletler tarafından güvenlik altına alınmaktadır.

Yeraltından Çıkan Sular Neden Temizdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Portakal kabuğundan çıkan su niçin yanar?

Portakal kabuğundan çıkan su niçin yanar?

portakal kabuğunun suyu neden yanar portakal kabuğu neden yanar kabuğu suyu Portakal kabuğundan çıkan su niçin yanar? Portakal ve mandalina kabuklarını sıktığımız zaman havada küçük zerreciklerin oluştuğunu görürüz. Bir kibrit ya da çakmak alevini uçuşan bu minik damlacıklara yaklaştırırsak alev alıp yanarlar. Bu duruma kabuk içinde bulunan bir çeşit yanıcı esans olmaktadır. :m.c:
  2. Merak ediyorum Temiz Enerji Nedir

Merak ediyorum Temiz Enerji Nedir

Merhaba acaba bu Temiz Enerji Nedir oğluma arkadaşı sormuş biz bir türlü bulamadık bu sorunun cevabını sizden bu konuda yardım bekliyoruz.
  3. Mikroplu çıkan büyük damacana su markaları hangisi

Mikroplu çıkan büyük damacana su markaları hangisi

Kızlar mikroplu gerekçesi ile istanbulda büyük bağzı firmaların adını bu tespiti yapan bakanlıkmıdır nedir vermiyor. Siz bu damacana markaları hangileri hangi su markalarını almayacağız çok büyük firmalarda varmış içinde haberi okuyunca şok oldum. Yahu bizi bu ülkede savunacak bir tane adam gibi lider bir tane adam yok mu. Hep parayı kazananlar halkıda afedersiniz düzecekmi böyle biliyorsanız...
  4. Sırtta Çıkan Sivilcelerin Sebepleri Nelerdir ?

Sırtta Çıkan Sivilcelerin Sebepleri Nelerdir ?

Bu konu; sırtta çıkan sivilceler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, zaman zaman hepimizin sırtında sivilceler çıkabilir. Yağlı bir cilde sahip olmamız ya da tükettiğimiz yağlı gıdalara kabahat buluruz. Ancak sırtta çıkan sivilcelerin sebepleri bunlarla sınırlı değil. Bakın uzmanların açıklamalarından yola çıkarak hazırladığımız makalede ne gibi bilgiler veriliyor.....
  5. Rüyada suya düşmenin manası nedir?

Rüyada suya düşmenin manası nedir?

Rüyada suya düşmek rüya tabiri yorumu yapan alimlere göre hayırlı bir rüya olması ile birlikte bazı durumlarda yaşanacak felaket, borç ve sıkıntı olarak tabir edilir. Rüyada suya düştüğünü görmek, rüya sahibinin mutlu olacağı bir haber almasına yorumlanır. Rüyada sıcak suya veya soğuk suya atlamak, yardım ve ihtiyaç sahibi bir kimseye destek olması anlamına gelir. Rüyada suya atlayıp dalmak,...

Sayfayı Paylaş