gebe
  1. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Yesil Cay icmek cok faydali

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında CaRiZmA tarafından paylaşıldı.

Siyah çayla aynı bitkiden elde edilen fakat daha az işlem gördüğü için tazeliğini ve yeşil rengini kaybetmeyen yeşil çayın şeker hastalığını önlediği tespit edildi. Bilim adamları, diyabetli fareler üzerinde test ettikleri yeşil çayın ayrıca ağız ve göz kuruluğuna yol açan sjögren sendromunun hasarını azalttığını ortaya koydu. Georgia Tıp Koleji Diş Hekimliği Okulu araştırmacılarının elde ettiği sonuçlar, diyabet hastaları için umut oldu. Güçlü bir antioksidan olan yeşil çayın yapraklarında bulunan EGCG adlı bileşim, tip 1 diyabeti ve sjögren sendromunu engelledi. Moleküler hücre biyoloğu Stephen Hsu, çalışmalarının sjögren sendromu üzerinde odaklandığını belirterek, "EGCG'nin tip 1 diyabetini önlediğini öğrenmemiz büyük bir sürpriz oldu." dedi. EGCG'nin birkaç önemli geni değiştirdiğini söyleyen Hsu, "Tükürük bezlerinin moleküler seviyedeki anormalliğini durdurdu. Aynı zamanda sjögren sendromunun şiddetini azaltttı." diye konuştu. Diyabet ve sjögrenin savunma mekanizması hastalığı olduğunu söyleyen Tsu, otoimmun hastalıklarının ABD'de en yaygın 3. hastalık grubunu oluşturduğunu ve nüfusun yaklaşık yüzde 8'ini etkilediğini ifade etti. alinti

Yesil Cay icmek cok faydali konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yesil elbise

yesil elbise

Yesil Elbise Yolda karşılastığımızda ezan okunuyordu. -"Gel seni camiye götureyim" dedim. "Bugün cuma biliyorsun." -"Sende benim camiye gitmedigimi biliyorsun."dedi. -"Biliyorum ama sebebini gerçekten merak ediyorum." -"Ne bileyim,olmuyor işte. Hem pantolonumun ütüsü bozulup,dizleri cıkar diye endişe ediyorum."dedi. Gayri ihtiyari gülmeye...
  2. Yesil Elbise

Yesil Elbise

Yolda karşılastığımızda ezan okunuyordu. -"Gel seni camiye götureyim" dedim. "Bugün cuma biliyorsun." -"Sende benim camiye gitmedigimi biliyorsun."dedi. -"Biliyorum ama sebebini gerçekten merak ediyorum." -"Ne bileyim,olmuyor işte. Hem pantolonumun ütüsü bozulup,dizleri cıkar diye endişe ediyorum."dedi. Gayri ihtiyari gülmeye başladım....
  3. yesil yeşil

yesil yeşil

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Çürdükotu cok faydali

Çürdükotu cok faydali

Çürdükotu (çördekotu) : Dallı, budaklı, yaprakları sivri ve ayva biçiminde bir çeşit bitkidir. Çiçekleri mavi renkte olup, dikenlidir. Çiçeklerinin tozu; sarı veya sarımsıdır. Tadı acıdır. Faydası : İdrar söktürür. Hazımsızlık ve mide zafiyetini giderir. Kulunç ağrılarını keser. Zayıf çocukların gelişmesine yardımcı olur. alinti
  5. Tarcinli Cay!

Tarcinli Cay!

tarcinli cay tarcinin faydalari tarcin siyah cay ve tarcin tarcin cayi konulari burada meleklerim Merhaba Melekler, Ben cayi cok severim, fincan fincan icsem doymam,Bu yuzden cay konusunda damak zevkimin oldukca gelistigine inaniyorum, her cayi begenmem, herkesin demledigi cayi icmem, yada acik cayi icmem, tabiri caizse tavsan kani olacak ve iyi demlenmis olacak benim cayim:) Cayi hic...

Sayfayı Paylaş