gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ygs sınavı hakkında bilgiler verebilir misiniz ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bu yıl ilk kez sınavlara gireceğim.Sizden ricam ygs sınavları hakkında bilgi vermeniz.Yardım edermisiniz ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Yükseköğretime Geçiş Sınavı (Birinci Aşama)
    Orta öğretimden yüksek öğretime geçişte iki aşamalı sınavın birinci aşaması “Yükseköğretime Geçiş Sınavı” olarak adlandırılan ortak ve tek bir sınavdır. “Yükseköğretime Geçiş Sınavı”, orta öğretimi başarı ile tamamlayan ve yüksek öğrenim görmek isteyen kişilerin tabi tutulacağı, yüksek öğretime geçiş için yeterliliği ölçen bir sınavdır.

Bu sınav, Nisan ayının ilk yarısında yapılır ve adayların,
    a) Açık öğretim programları ile örgün ön lisans programlarına yerleştirilmesinde esas alınacak olan başarı puanını,
    b) Lisans programlarına yerleştirilebilmesi için yapılacak “Lisans Yerleştirme Sınavları”na girebilmeleri için aranan asgari başarı puanını belirler.

“Yükseköğretime Geçiş Sınavı”nda, orta öğretimde okutulan ortak derslerin yükseköğretim açısından temel ve belirleyici olanlarından soru sorulur. Bu sınav;
    1. Türkçe (Dil ve anlatım),
    2. Temel Matematik,
    3. Sosyal Bilimler,
    4. Fen Bilimleri
    alanlarında test usulü ile yapılır. Test tek soru kitapçığında yer alan her bir alan için 40’ar, toplam 160 sorudan oluşur. Sınav süresi 160 dakika olup, tek cevap kağıdı kullanılır.

ygs sınavı hakkında bilgiler verebilir misiniz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2012 YGS Sınav Tarihi İle İlgili Bilgiler

2012 YGS Sınav Tarihi İle İlgili Bilgiler

2012 ygs sınav tarihi nedir ne zaman yapılacak belli oldu mu ile ilgili bilgiler burada melekler Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin yaptığı açıklamayla 2012 sınav tarihleri belli oldu melekler. Sınava 2012 yılında ilk defa girecek olanlar ve bu sene 2011 ygsde istediği başarıyı elde edemeyip tekrar şansını denemek isteyenler için 2012 ygs sınavı 12 Nisan 2012'de yapılacak. Ayrıntılar ve...
  2. Crione Jel kullananlar bilgi verebilir mi ?

Crione Jel kullananlar bilgi verebilir mi ?

Cirione % 8 jel adeti geciktirir mi kızlar ? Bu jeli kullanıyorum ama kaşıntı ve tahriş yaptı bende kullanan oldu mu bana biraz bu jel hakkında bilgi verir misiniz lütfen.
  3. ygs sınav merkezi istenirse değiştirilebilir mi?

ygs sınav merkezi istenirse değiştirilebilir mi?

Benim bir sorum olacak. Bize iletilen YGS sınav merkezini istersek değiştirme şansımız var mı? Böyle bir hak bize veriliyor mu ?
  4. Hz.İbrahim'in hayatı hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz

Hz.İbrahim'in hayatı hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz

Merhaba.Ben Hz.İbrahim'in hayatını araştırıyorum ve bilgi verebilirseniz çok sevineceğim.. Başarılarınızın devamını diler hayırlı cumalar dilerim bu vesile ile. Hepinize Teşekkürler..
  5. Rica etsem pepe çocuk diş macunu hakkında bilgi verebilir misiniz

Rica etsem pepe çocuk diş macunu hakkında bilgi verebilir misiniz

arkadaşlar rica etsem pepe diş macunu hakkında bilgi verebilir misiniz...çocuğum illa tuttrudu pepe diş macunu diye ..rica etsem bilginiz varsa yazarsanız sevinirim...aşağıda ki sitede buuldum ama tam olarak emin olamadım..EDIT BY BEYZA BAŞKA SİTEYE AİT LİNK VERMEYİN TEKRARI BANLANIRSINIZ

Sayfayı Paylaş