gebe
  1. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Yılan Oynatıcı Ne Demektir

Konu, 'Bilgi Deposu' kısmında @şK_MeLeĞ!. tarafından paylaşıldı.

yılan oynatıcısı
    Yılan Oynatıcı Ne Demektir

Yılan oynatıcılar Hindistan'da ve Uzak Doğu'nun belirli bazı ülkelerinde yaşarlar, Pazar yerlerinde, panayırlarda yaptıkları gösterileriyle,çevrelerine büyük kalabalıklar toplarlar.

Yılan oynatıcı genellikle kobra türünden olan yılanını büyük bir sepet içinde taşır. Sepeti kendi önünde yere bırakır ve kavalı andıran,ağız kısmına yakın yerinde içi boş, küre görünüşünde bir şişkinlik olan nefesli sazını üfleyerek garip bir hava çalmaya başlar. Çok geçmeden, sepetin içindeki yılan kımıldanır. Sepetten başını kaldırır, ileri geri oynatmağa koyulur. Hareketleri müzikle uyumlu izlenimi verir.Çok kimse, yılanın müzikle etkilendiğine inanır. Gerçekte,yılanın kulakları havadaki sesi işitemez. Sadece topraktaki titreşimleri alır. Bunlar da başının yapısındaki kemiklerle algılanır. Dolayısıyla, başını dikleştirerek ileri geri oynatması müzik yüzünden değil,Hintli fakirin hareketleriyle büyülenmişçesine etki altında kalmasındandır.

alıntı

Yılan Oynatıcı Ne Demektir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ne demek???

ne demek???

about ne demek about ne demektir has a spectacular aura about..........ne demek????benim ingilizcem yokki.....kalplerimin yaninda var da.....merak ettim.....ingilizce yazilar kaldirilsa ne iyi olur........hem bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip...dime....)))
  2. yılan

yılan

bence gerçek olabilir
  3. rüyada yılan görmenin anlamı nedir ?

rüyada yılan görmenin anlamı nedir ?

Bu konu rüyada yılan görmek anlamı hakkında bilgiler vermektedir. Deniz, eşim geçen gece rüyasında koca bir yılanla uğraştığını söyledi yalnız yılan zehirsizmiş ve birşey yapamamış. Herhalde iyi bir yorumu vardır :)
  4. yılan yağını ne için kullanabilirim

yılan yağını ne için kullanabilirim

Bir arkadaşım bana yılan yağı getirdi saçlarına iyi gelir dedi ama nasıl kullanacağımı bilemedim şimdi.Kullanan varsa yardımcı olabilirmi lütfen?
  5. İslami rüya yorumu rüyada yılan görmek

İslami rüya yorumu rüyada yılan görmek

RÜYADA YILAN: Rüyada yılan görmek hilekar ve düzenbaz bir düşmanla tabir edilir. Evinde yılan görmek düşmanın evde olduğuna, dışarıda yılan görmek düşmanın dışarıda olduğuna tabir edilip, yorumlanır. İslami Tabirleri: Yılan rüyası; hile düşünen ve sinsi düşmana, hile yapan hadsiz bir kimseye delalet eder. Rüyada yılan İslami tabiri ile şöyle simgelenir. Yılanı boğmak, ezmek ve ona galip...

Sayfayı Paylaş