gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Yılmaz güney aşkı için istanbul-eskişehir tren yolunu kestiğini biliyor muydunuz.

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

TÜRK SİNEMASININ 'ÇİRKİN KRAL'I YILMAZ GÜNEY AŞKI İÇİN İSTANBUL-ESKİŞEHİR TREN YOLUNU KESTİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ. 'Çirkin Kral' Yılmaz Güney, filmleri kadar kişiliğiyle ve sansasyonlarıyla da Türk sinemasında derin izler bıraktı. Deli dolu tavırlarıyla çoğu zaman başına iş açan Güney'in maceraları bugün bile arkadaşlarını heyecanlandırıyor. Bunlardan biri de Tuncel Kurtiz. Deneyimli aktör, Karakalem Dergisi'ne hayatını anlatırken Yılmaz Güney'le ilgili bir anısını anlatmadan geçmedi. Kurtiz'in 'Bunu pek kimse bilmez' dediği olayın başrolünde dönemin Türkiye güzellerinden Nebahat Çehre var.

İşte Kurtiz'in ağzından Çirkin Kral'ın treni durdurmaya kadar varan macerası:

'Nebahat Çehre'nin kafasına koyduğu rakı kadehine 25 metreden silahla ateş ediyor bir kulüpte. Ve Nebahat taş gibi duruyor karşısında. Bu olaylardan sıkılan Nebahat kaçıyor evden, Eskişehir trenine biniyor. Yılmaz arabayla takip ediyor treni ve bir yerde yakalıyor. Treni geçiyor, bir makas bulup arabayı rayların üzerine koyuyor. Açıyor farları, yakıyor sigarayı, bekliyor. Tabii tren bağırarak geliyor. Yılmaz Güney hiç istifini bozmadan duruyor rayların üzerinde. Makinisler zor bela, çarpmaya ramak kala durdurabiliyor treni. Kim bu i.ne diyerek hışımla iniyorlar aşağı. Yılmaz Güney'i görünce şaşırıp, 'Hayrola ağabey', diyorlar.

Yılmaz 'İçerde bir emanetim var,onu almaya geldim' diyor. Nebahat Çehre'yi trenden inip götürüyor.

Hurriyet.com.tr'ye konuşan Nebahat Çehre ise bu ilginç olayı şöyle anlattı:

'Biz kardeşimle birlikte Eskişehir trenindeydik. Teyzemlere gidiyorduk. Eskişehir'e varmaya da az kalmıştı. Birden tren durdu. Bir süre sonra bizim kapı çalındı ve içeri Yılmaz Güney girdi. Çok şaşırdık. Bize ' Sizi ben götüreceğim. Eskişehir'e mi gidelim yoksa İstanbul'a mı dönelim' dedi. Sonra hep birlikte İstanbul'a döndük...'

Yılmaz güney aşkı için istanbul-eskişehir tren yolunu kestiğini biliyor muydunuz. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tren yolu

Tren yolu

İşinizde daha dikkatli olmanız gerektiğinin işaretidir. Dikkatli olmadığınız takdirde birtakım düşmanlar yüzünden işinizi kaybedebilirsiniz
  2. Ağız kokusundan kurtulmanın yollarını biliyor musunuz

Ağız kokusundan kurtulmanın yollarını biliyor musunuz

Ağız kokusundan kurtulmanın yolları Düşünün ki önemli bir iş görüşmesinin ortasındasınız; her adımı doğru attığınızı ve işi aldığınızı düşünmeye başladınız. Görüşmenin sonunda kendinizden emin bir şekilde ayağa kalktınız el sıkıştınız ve “sizinle konuşmak bir zevkti sizden haber bekliyorum” dediniz. Bir anda görüştüğünüz kişinin ifadesinin değiştiğini dudaklarını buruşturduğunu fark ettiniz,...
  3. Pitbull İstanbul Konseri ne zaman biliyor musunuz

Pitbull İstanbul Konseri ne zaman biliyor musunuz

Kızlar duyduğum kadarıyla Pitbull İstanbul da konser verecekmiş bu günlerde ama ne zaman bilmiyorum biletler bitmişmidir?
  4. Evinizi çılgın yapmanın yollarını biliyor musunuz?? :)

Evinizi çılgın yapmanın yollarını biliyor musunuz?? :)

Evinizi çıldırtmanızın yolları çok... İşte ilginç perde ve eşyaları... Sizleri başbaşa bırakıyorum... :) Banyonuzu diskoya çevirin... Korkunç perdeler... Yada eğlenceli yastıklar... :) Yada çeşitli tarzda askılar... Duvarlarımızda genellikle kullanım rahatlığından dolayı seçtiğimiz askılıklar günümüzde farklı ve çılgın tasarımlar ile iç mekanlara renk katıyor. Muhteşem...
  5. Jennifer Lopez Konser İçin Nezaman İstanbula Geliyor biliyor musunuz

Jennifer Lopez Konser İçin Nezaman İstanbula Geliyor biliyor musunuz

Kızlar Jennifer Lopez Konser İçin Nezaman İstanbula Geliyor bu konuda bilgisi olan varsa lütfen acil olarak bana yazsın ben Jennifer Lopez aşığıyım ve onu görmek için İstanbula gitmeyi bile düşünüyorum:)

Sayfayı Paylaş