gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Yolculuğa Çıkmadan Önce Aracınızı Kontrol Edin!

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

yolculuğa çıkmadan önce, araçta ki kontroller, nelere dikkat edilmeli, gerekli tedbirler, nelerdir, ile ilgili bilgiler burada melekler

Sevgili melekler,
    Eğer bir araçla yolculuğa çıkacaksınız,kendiniz gibi aracınızı da bir bakımdan geçirmeli,eksikleri varsa temin etmelisiniz.Nasıl mı? Anlatalım..

Lastiklerin havası kontrol edilmeli. Aracınız için tavsiye edilen lastik basınç değerleri genellikle aracınızın kapı içinde bir etikette yazılıdır.

Eğer böyle bir etiket yoksa, uygun olan, lastik basınçlarınızı 28-32 psi arasında ayarlamaktır.

Ön ve arka emniyet kemerleri kontrol edilmeli. Emniyet kemerinizi takarken, emniyet kemerinin alt kısmının midenizin değil, kalça kemiğinizin üzerinden geçmesine dikkat edin.

Sinyallerin ve farların çalışıp çalışmadıkları kontrol edilmeli. Camlar, sinyaller ve farlar temiz olmalı

Araçta yangın söndürücü ve ilkyardım çantası bulundurmadan yola çıkılmamalıdır.

Kalorifer sisteminin çalıştığından ve hava kanallarının (özellikle ön) açık olduğundan emin olmadan yola çıkılmamalıdır.

Silecek suyu, yağ seviyesi, akü su seviyesi kontrol edilmeli eğer eksikse tamamlanmalıdır.

Tatile Giderken Bunları Unutmayın!

Yolculuğa Çıkmadan Önce Aracınızı Kontrol Edin! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yolculuklara senle çıkmaya alışkındım oysa

Yolculuklara senle çıkmaya alışkındım oysa

. incinecek hal kalmadı bende sana bir tavsiye vedalar soguk olur sıkı giyin üşüyorum duracagım burada gidişini seyredecegim kıpırtısız,sakin gibi görünecegim kavgasız olacak fırtınasız olacak saçma sapan olacak organlarım birbirine vuracak arkandan sesesiz bakacagım ben yine salagı oynayacagım... hayalleri tastan bir sevdaydı bizimkisi,kırılmazdı,yagmura kara...
  2. 5 Tavsiyeyle Porsiyonlarınızı Kontrol Edin

5 Tavsiyeyle Porsiyonlarınızı Kontrol Edin

Aşırı yemek yiyiyoruz. Hergün 500 kalori alıyoruz. 30’lu yaşlara merdiven dayadığımız bu günlerde, ne kadar çok kalori aldığımızdır bu. Kilo alıp almadığımzı merak etmiyoruz. Ekstra kaloriler nerden geliyor? Tatlandırılmış içecekler ve fast foodlar, en büyük iki suçludur fakat genişleyen bel ölçülerimizi birleştirerek genişleyen porsiyon hacimlerine paramı koydum. Mağazalarda, kasanın yanına...
  3. Aldığınız faturaları Kontrol edin!!!

Aldığınız faturaları Kontrol edin!!!

Arkadaşlar Faturalarınızı mutlaka kontrol edin ! İşte size yakın zamanda yaşanan bir olay. İpekyol, Machka ve Twist markalarının sahibi Yalçın Ayaydın’ın eşi hafta sonu Chanel’den bir çift ayakkabı aldı. Faturayı inceleyen Ayaydın KDV oranının yüzde 18 olduğunu görünce şaşırdı. Hemen mağazayla temasa geçen ama aradığı cevabı bulamayan Ayaydın “Yüzde 8 KDV almaları gerekiyor....
  4. Yolculuğa Çıkmayı İsteyenin Okuyacağı Dua

Yolculuğa Çıkmayı İsteyenin Okuyacağı Dua

Yolculuğa Çıkmayı İsteyenin Okuyacağı Dua hangi dua lütfen bilgi verin arkadaşlarım.

Sayfayı Paylaş