gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Yumurta çatlatma iğnesi Ovitrelle

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

ovitrelle nedir,ovitrelle nasıl kullanılır,ovitrelle ile hamile kalanlar,ovitrelle yan etkileri,ovitrelle iğnesi,ovitrelle kullanımı hakkında bilgiler o.jpg

Yumurta çatlatma iğnesi kısırlık tedavisinde sıkça kullanılan fakat hastalar tarafından ne işe yaradığı pek bilinmeyen bir ilaç türüdür. Yumurtanın oluşumu ve büyümesinde kullanılan ilaçlar ile karıştırılmamalıdır.
    Yumurta çatlatma iğnesi yeterli olgunluğa (büyüklüğe) erişmiş olan yumurtanın çatlatılması ve yumurta sağlanması amacıyla kullanılmaktadır.
    Bu yazımızda ovitrelle yumurta çatlatma iğnesi/iğneleri ne işe yarar, zararları ve yararları nelerdir gibi sorular hakkında cevaplar bulabilirsiniz.

Yumurta çatlatma iğnesi ne işe yarar? Nasıl uygulanır?
    Yumurta çatlatma iğnelerinin ne işe yaradığı hakkında yukarıda kısaca bir bilgi vermiştir. Kısaca nasıl uygulandığı hakkında bilgi vermemiz gerekirse, iğne tek doz olarak yumurta büyüdükten sonra uygulanmaktadır.
    Yumurta çatlatma iğneleri etkili midir? Çatlama ne zaman gerçekleşir?
    Yumurta çatlatma iğnelerinin birçoğu HCG adı verilen bir hormon içermektedir. Yapı olarak LH hormonuna benzeyen bu hormon, LH ile aynı etkiyi yaratmaktadır. HCG içerikli hormonun uygulanmasından sonra yaklaşık 1.5 – 2 gün içerisinde yumurta çatlaması meydana gelir ve yumurtlama olayı gerçekleşir.
    Ovitrelle yumurta çatlatma iğnesi ne işe yarar?

HCG hormonu içeren iğnelerden birisi olan Ovitrelle, yumurtlamanın gerçekleşmesine ve yumurtanın çatlamasına yardımcı olur. Ovitrelle enjeksiyonu uygulandıktan sonra, bir sonraki gün cinsel ilişkiye girilmesi önerilmektedir.
    Yumurta çatlatma iğnesi nasıl kullanılır?
    Yumurta çatlatma iğneleri, kas içerisine ve deri altına uygulanabilmektedir. Ancak ilacın türüne göre uygulama şekli farklılık gösterebilir. Kas içerisine yapılan uygulamalar çoğunlukla kalça bölgesinden yapılmaktadır.
    Yumurta çatlatma iğnesinin yararları nelerdir?
    Tedavide hap ya da iğne kullanılması ile gebe kalma ihtimali yaklaşık %15 artmaktadır. Tedavinin şekli ve sürece bağlı olarak bu oran artıp, azalabilir.
    Zararları nelerdir? Nelere dikkat edilmelidir?
    Genellikle ilaca bağlı olarak değişen yan etkiler bulunmaktadır. Bunlar arasında sık görülenleri, karın ve mide ağrısı, bulantı ve kusma, ishal ve aşırı kilo alımıdır. OHSS oluşumu ise aynı etkileri gösterirken ciddi sorunlara neden olabilir. Yumurtalık kisti oluşumunu tetikleyebilir.
    Ciddi ve rahatsız edici bir belirti görmeniz durumunda derhal doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

gmzky bunu beğendi.
Yumurta çatlatma iğnesi Ovitrelle konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. HSG Fİlmi ve Yumurta Çatlatma İğnesi

HSG Fİlmi ve Yumurta Çatlatma İğnesi

Merhaba bacılar. Ben yaklaşık bir senedir evliyim. HSG filmi çektirdim. Tüplerim tıkalıydı. Bu sayede açıldı. Ve Ardından yumurta çatlatma iğnesi yaptı doktorum. Bu tür yöntemlere başvurup netice alan yani hamile kalan arkadaşlar var mı. Ve şuan beklemekteyim. Çok ciddi kafam karışık... Cevaplarınızı bekliyorum...
  2. Pregnly Yumurta Çatlatma İğnesi hakkında bilgi

Pregnly Yumurta Çatlatma İğnesi hakkında bilgi

Kızlar ben Pregnly Yumurta Çatlatma İğnesi hakkında detaylı bir bilgi istiyorum. Bunu hangi aşamada kullanıyloruz. Hamile kalamayanlar mı kullanıyor misal ben 1 yıldır hamile kalamıyorum bunu nasıl kullanacağım. Çatlama iğnesi diyorlar ama bana net bir bilgi verirseniz sevinirim teşekkür ediyorum.
  3. Yumurta çatlatma iğnesi nedir?

Yumurta çatlatma iğnesi nedir?

yumurta çatlatma iğnesi ne için kullanılır,yumurta çatlatma iğnesinin yan etkileri,yumurta çatlatma iğnesi ne işe yarar,yumurta çatlatma iğnesi ne zaman etki eder,yumurta çatlatma iğnesi nereye vurulur,yumurta çatlatma iğnesi nasıl vurulur ,yumurta çatlatma iğnesi hakkında bilgiler Yumurta çatlatma iğnesi nedir? Ne işe yarar? Kısırlık (infertilite) tedavisi gören hastalara en sık önerilen...
  4. Yumurta çatlatma iğnesi ve gebelik testi

Yumurta çatlatma iğnesi ve gebelik testi

Yumurta çatlatma iğnesi ile hamile kalanlar ne zaman doktora başvurmalıdır? Her hamilelikte olduğu gibi fark edilir edilmez hatta hiçbir belirti olmasa bile adet gecikmesi olduktan sonra doktora başvurulması gerekir. Yapılan kanda gebelik testi veya ultrasonografi değerlendirmeleri ile gebelik kesinleştirilir. Yumurta çatlatma iğnesi ne kadar etkilidir? Hap veya iğne ile yumurta büyütme...
  5. Yumurta çatlatma iğnesi ile hamile kalan varmı?

Yumurta çatlatma iğnesi ile hamile kalan varmı?

Yumurta çatlatma iğnesi ile hamile kalanlar olduğunu duymak çocuk sahibi olamayan kişiler için dikkat çekici bir haber olabilir. Kısırlık tedavisi görmekte olan kişilere en sık tavsiye edilen, uygulanan ilaçlar arasında bulunur. Bu nedenle ne olduğunu ve nasıl yumurtlama sağladığını anlatmak uygun olacaktır. Yumurta çatlatma iğneleri büyümüş olan folikülün çatlamasını ve bu şekilde...

Sayfayı Paylaş