gebe
  1. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0

yüreğinde büyümek !

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

Okulda birinci sınıf öğrencileri, bir aile fotoğrafı üzerinde tartışıyorlardı. Fotoğraftaki küçük çocuğun saç rengi ailenin öteki bireylerinin saç renginden değişikti. Öğrencilerden biri o erkek çocuğunun belki de evlat edinilmiş olabileceğini söyledi. Onun bu sözünü duyan başka bir küçük kız örgenci, birden sesini yükseltti; - Ben evlat edinme konusunda her şeyi bilirim, çünkü bende evlatlığım!

Arkadaşı sordu;

- Madem biliyorsun, bize de anlatsana evlat edinilmek ne demektir?

Küçük kız öğrenci kendinden emin bir biçimde bilgisini özetledi;

- Annenin karnında değil, yüreğinde büyümüşsün demektir!

yüreğinde büyümek ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Büyümek

Büyümek

Bir ağacın, bitkinin yahut herhangi bir şeyin normal gelişme seyrinin aksine aniden büyümesi, bu şeyin uğrayacağı zarara, Bir insanın anormal büyümesi onun ölümüne, Bir organın normal ölçüde büyümesi, o azanın delalet ettiği tabire uygun olara yorumlanırr. Mesela dilin büyümesi büyük söz söylemeye, kolun uzaması cömertliğe, ayağın büyümesi - ayakkabı da büyürse- dünyalığın genişlemesine vs....
  2. GözLerinin kıyısında büyümek öyLece

GözLerinin kıyısında büyümek öyLece

Düşlerden bir bağ bozumu, günlerden özlem... Kuyulardan bir sancı..Seni özlemek..Kemiklerinin inceliğine yaslanıp çocukluğuma köprüler kurmak...Avuçlarından iç denizlere göç etmek..En sonunda sende durmak..Saçlarının gölgesinde gökkuşağını tezahür etmek doyasıya..Sonra yaslanmak adının sığlığına..Sonra ellerimi göğsüme koyup gözlerinin sağnağında ıslanmak yıldız yıldız..Sonra arınmak harf...
  3. Büyümek İstemiyorum

Büyümek İstemiyorum

Tamamen kendi içimden gelenleri yazdım umarım begenirsiniz. Büyümek İstemiyorum Zaman ne çabuk geçiyor bunu farkettim.Daha dün gibiydi herşey okula yeni başladıgım gün,şimdi ise kocaman bir kız olmuşum.BÜYÜMÜŞÜM. Geçmez dedigim zaman su gibi akıp geçmiş,geçiyor hala. 2 yıl öce hep büyümeyi hayal ederdim ah bir 18 yaşıma girsem ,zaman hemen geçse diye düşünüp dururdum. 18 yaşımda degilim...
  4. yürekte büyümek ....

yürekte büyümek ....

Okulda birinci sınıf ögrencileri, bir aile fotografı üzerinde tartışıyorlardı. Fotograftaki küçük çocugun saç rengi ailenin öteki bireylerinin saç renginden degişikti... Ögrencilerden biri o erkek ...çocugunun belki de evlat edinilmiş olabilecegini söyledi. Onun bu sözünü duyan başka bir küçük kız ögrenci, birden sesini yükseltti; - Ben evlat edinme konusunda her şeyi bilirim, çünkü...
  5. Büyümek İstiyorum...!!

Büyümek İstiyorum...!!

Of ya ben daha 13 yaşındayım...Bu siteyi beğendiğim için kayıt oldum.Ben artık büyümek istiyorum...Birde siz biricik değerli arkadaşlarıma sorayım dedim:Sizce büyümek güzel mi?Cevaplarınızı bekliyorum....!!!!!:training1: :(:(:(

Sayfayı Paylaş