gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Yurtdışında Akademik Yıl Programları ve Avantajları

Konu, 'Egitim' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Yurtdışında İngilizce eğitim veren üniversiteler sertifika, master yüksek lisans ve lisans programlarına öğrenci kabullerinde öncelikli olarak uluslararası geçerliliği olan IELTS veya TOEFL skoru istemektedirler. İstenen sonuçlar okuldan okula farklılık gösterse de bu farklar dikkate alınmayacak kadar azdır. Yabancı dil eğitimi Türkiye’de bazı eğitim kurumlarında kağıt üzerinde oldukça iyi veriliyor olsa bile pratik yapma şansı bulamayan öğrenciler teorikteki bilgilerini günlük hayatta aktif olarak kullanamamaktadırlar. Yabancı dil eğitiminin eksiksiz tamamlanmasında dili yaşayarak öğrenmenin kuşkusuz yeri farklıdır. Bu sebeple hem zamandan hem de maddi yönden kazanç sağlayabilmek için öğrencilere yurtdışında uzun süreli dil eğitimleri tavsiye edilmekte. Düşünüldüğünün tam aksine yurtdışında üniversitelerin bünyesinde düzenlenen genel İngilizce programları hem oldukça ekonomik olmakta hem de yarı yarıya bir zamanda pratik yapabilme şansı sunarak İngilizce gelişiminize katkıda bulunmaktadır.

Kanada ve Amerika’da üniversite bünyesinde 9 aylık bir eğitimin bedeli konaklama dahil 9000 USD’dan başlamaktadır. Program dahilinde 9 ay boyunca üniversite kampüsünde geçireceğiniz zamanı ve alabileceğiniz eğitimi Türkiye’deki eğitim ile karşılaştırdığınız zaman program sonunda uygulanacak TOEFL sınav sonucunuzda göstereceğiniz başarının tartışılamaz olduğunu göreceksiniz.

Yurtdışında Akademik Yıl Programları ve Avantajları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2009 Yılı Programında Değişiklik ve Aktarma Yapılmayacak

2009 Yılı Programında Değişiklik ve Aktarma Yapılmayacak

2009 yılı programının uygulanmasında, yatırımların, bütçeler ile programlarda değişiklik ve aktarma yapılmayacak şekilde gerçekleştirilmesi ve sektörlerarası dengelerin bozulmaması temel ilke olarak belirlendi. Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu’nun "2009 Yılı Programının Uygulanması, Koordinasyonu ve İzlenmesine Dair Karar"ı ile 2009 Yılı Yatırım...
  2. Yüzme Sporu ve Avantajları

Yüzme Sporu ve Avantajları

Hem eğlenceli hem serinletici hem de dinlendirici bir spor: Yüzme zihinsel ve fiziksel faydalarının yanında diğer bazı kara sporlarını yapmayı kısıtlayıcı fiziksel sınırlamaları olan kişilerinde kolayca yapabileceği bir spor. Yüzme deyince hemen aklınıza olimpik bir havuzda yüzen profesyonel yüzücüler gelmesin. Uygun bir çalışma programı ve bazı temel teknikleri öğrenerek vücut...
  3. 2009 yılı yurtdışı bayram saatleri

2009 yılı yurtdışı bayram saatleri

oruç saati oruc saatleri berlin londra oruc saatleri bayram saati KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da bayram namazı saat 07.19′da kılınacak. Türk cumhuriyetleri ve Balkan ülkelerindeki bazı merkezlerde bayram namazı saatleri ise yerel saatle şöyle: Bakü: 08.17, Nahcivan: 08.34, Bişkek: 06.40, Taşkent: 07.00, Duşanbe: 07.00, Almatı: 07.31, Aşkabat: 07.41, Tiran: 07.18, Atina: 08.00,...
  4. 2013 Yılı Akademik Takvim Bilgileri Burada Melekler

2013 Yılı Akademik Takvim Bilgileri Burada Melekler

2013 Yılı Öğretim Yılı Akademik Takvim 2012-2013 Yılı Akademik Takvim 2012-2013 Yılı Akademik Takvim nasıl olacak, önemli tarihler nelerdir öğrenmek isteyenler için işte 2013 Yılı Öğretim Yılı Akademik Takvim bilgileri.... 2012-2013 eğitim ve öğretim yılının 17 Eylül 2012 Pazartesi günü başlayacak. Okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin eğitim ve öğretime hazırlanması...
  5. Özürlü Çalıştırma Zorunluluğu ve Avantajları

Özürlü Çalıştırma Zorunluluğu ve Avantajları

engelli kimdir,özürlü çalıştırma zorunluluğu,kimler özürlü çalıştırmak zorundadır,özürlü çalışıştırmaya devlet teşviki varmı,özürlü teşviki almak için ne yapmalıyım,özürlü çalıştırmayana ceza varmı,özürlü çalıştırmayana cezayı kim keser,özürlüye sağlanan devlet destekleri nelerdir,özürlü kişi gelir vergisinden yararlanabilirmi, Özürlü Kimdir? Doğuştan ya da sonradan herhangi bir nedenle...

Sayfayı Paylaş