gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Yurtta Barış Dünyada Barış Sözünün Kısaca Anlamı

Konu, 'Eğitim Şart' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

yurtta barış dünyada barış ne demek yurtta barış dünyada barış anlamı

Sevgili melekler, bu yazımızda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği sözler içinde ayrı bir yeri olan Yurtta Barış Dünyada Barış sözünün anlamı ile ilgili kısa bir açıklama yapacağız sizlere.. :)

Dünyanın saygıyla andıgı nice milletlere ilham kaynagı olan Mustafa Kemal Atatürk`ün çok güzel bir sözüdür `yurtta sulh, cihanda sulh` Barışcıl bir toplum, barışcıl bir lider oldugu çok güzel vurgulamıştır. Yanlız Atatürk`ün keskin zekası bu kelimelere şöyle bir tehtitkar anlam yüklemiştir, kelimeleri kılı kırk yararcasına irdeleyen dünya liderlerine: `eger benim yurdumda barış(sulh) olursa dünyada da barış(sulh) olur.` Bu cümleyi bugün biz anlamasakda Türkiye`İle ilgili planları olanlar bunu çok iyi anlıyor...

2. Jale baytar

Jale baytar Forum Okuru

3. BAŞAR ÖNLÜ

BAŞAR ÖNLÜ Forum Okuru

bu bir yalış yazmadır ben bir iş adamı olarak çocuklara atatürkü sevdirmem

4. esma nur

esma nur Forum Okuru

atatürk eğer o kadar askeri feda edip .. o kadar savaşı yapmasaydı.. biz şimdi bu rahatlıkta yaşamış olmayacaktık... Allah'ın yasakladığı bazı şeyleri yapmış olabilir.. ama günümüzdede bu yapılmaktadır... ATATÜRK görevini yapmış . ve bizlere bu rahatlığı sunmuştur...!!!

5. arda123456

arda123456 Forum Okuru

hayır bence atatürk olmasa senin burada neyse

6. mysterygizem

mysterygizem Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    çok güzel teşekkürler

7. can yalan

can yalan Forum Okuru

Yurtta Barış Dünyada Barış Sözünün Kısaca Anlamı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Barış Akarsu şarkı sözleri

Barış Akarsu şarkı sözleri

Adını Çıkar Deliye - Barış Akarsu en karanlık köşelere girerim girerim sen giremezsin kafam kızar sokaklarda söverim söverim sen sövemezsin sarhoş olup kapılarda düşerim düşerim sen düşemezsin dünyayı dar ederlerde gülerim gülerim sen gülemezsin aklını kullan adını çıkar deliye hergün bayram eğlenmek kalır geriye aşık olur duvarlara yazarım yazarım sen yazamazsın geceleri mezarlrı kazarım...
  2. Barış Sözleri

Barış Sözleri

Barış Sözleri arıyorum şöyle yeni ve gerçekten de barışı anlatan Barış Sözleri olursa çok sevinirim.
  3. En Güzel Barış Sözleri

En Güzel Barış Sözleri

Barış Sözleri kısa En Güzel Barış Sözleri Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda dargınları düşündük ve küsleri barıştıracak oaln en güzel barış sözlerini sizlerle ve bizden barış sözleri paylaşmamızı rica eden misafirlerimiz ile paylaşıyoruz :) Seviyorum Seni Seni Seviyorum Seviyorum Barışı barışları Seninle Seviyorum. 1 Dua Ediyorum Adı Barış bir insanı Seviyorum Adı Duygusuz Bir...
  4. yurtta barış dünyada barış ne demek ?

yurtta barış dünyada barış ne demek ?

yurtta barış dünyada barış sözünün anlamını soruyorum, tam olarak izah edebilir misiniz ?
  5. Dünya Barış Günü Hakkında Çok Anlamlı Özlü Sözler

Dünya Barış Günü Hakkında Çok Anlamlı Özlü Sözler

Dünya Barış Günü Kısa Sözler Dünya Barış Günü İle İlgili Güzel Sözler Sevgili melekler, daha önce Dünya Barış Günü hakkında sizlerle bazı bilgiler paylaşmıştık melekler. Bu konumuzda da dünya barış günü ile ilgili güzel sözler isteyen meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Dünya Barış Günü Kısa Sözler paylaşıyoruz... Yurtta sulh, cihanda sulh. Mustafa Kemal Atatürk En kötü...

Sayfayı Paylaş