gebe
  1. suCre

suCre Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    135
    Ödül Puanları:
    63

yüzük parmağının sırrı...!

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında suCre tarafından paylaşıldı.

nisan yüzükleri nişan yüzükleri nişan ve fiyatları yüzük parmağının sırrı fiyatları [​IMG]
    Yüzük parmağının sırrı!!!

Bugün yeni bişey öğrendim...

Söz ve nişan yüzükleri sağ ele takılır, peki evlendikten sonra neden sol eldeki yüzük parmağına takıldığı ve o ismi aldığına dair bi fikriniz var mı?

Bende düşünmemiştim duyunca baya ilginç geldi şaşırdım doğrusu...

Evlilik yüzüğünün oraya takılmasının sebebi direk kalbe giden tek damar ın evlilik yüzüğünü taktığımız parmakta olmasıymış, diğer hiç bir parmakta kalbe giden direk damar yokmuş...

2. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    ben bunu biliyodum canım

3. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    şaştım bendeeeeeeeeeee

4. @Kendi@

@Kendi@ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    kalp tarafında oldugunu biliyordum.ama damarın geçtigini bilmiyordum canım..............süpermiş.ama çok begendim

5. Marin

Marin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    daha önce baska bi yerde okumustum bunu cok ilginc degilmi :)

yüzük parmağının sırrı...! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yüzük parmağı neden dörüncü parmaktır

yüzük parmağı neden dörüncü parmaktır

yüzük parmağı yüzük parmağı neden neden parmagı parmagi bas parmak annne ve babamızı, ısaret parmagı kardeslerimizi, orta parmak kendimizi , dorduncu parmak yani yuzuk parmagı, esimizi , kucuk parmak ta cocuklarımızı temsil ediyor.. peki ,esimizi,baska bir degisle hayatımızın askını temsil etmesi icin neden dorduncu parmak secilmis?.. bunu anlamak icin ellerimizi kullanarak bir test...
  2. Yüzük Neden Dördüncü Parmakta

Yüzük Neden Dördüncü Parmakta

parmağa yapılan dövmeler yüzüklere isim yazma yüzüğe isim yazma yüzük dövmeleri parmağa yapılan dövmeler Yüzük Neden Dördüncü Parmakta Tarih'te Beyaz Gelinlik...ailelerden gelen gelinler gümüş ve kırmızı renklerin hakim olduğu lüks kumaşlar- dan yapılmış gelinlikler giyerken diğerleri yine göz alıcı ama sade ve çeşitli renklerde ve dokularda kumaş kullanmışlar kıyafetlerinde. Günümüz...
  3. Yüzük ve İşaret Parmağının Sırrı

Yüzük ve İşaret Parmağının Sırrı

Dün akşam haberlerde izledim bunu çok dikkatimi çekti ve sizlerlede paylaşmak istedim meleklerim.Araştırmalar yapılmış ve parmak uzunluğuna göre kişilik belirlenmiş.Bende haberi ilk duyduğum zaman hemen parmaklarımı kontrol ettim:Dsağ elimle sol elimdeki parmaklarım birbirini tutmadı:Ssağ elimdeki işaret parmağım uzun iKen sol elimdeki işaret parmağım kısa ben nasıl bir kişileğe sahibim...
  4. nikah yüzüğünün sırrı

nikah yüzüğünün sırrı

Neden işaret parmağı, serçe parmağı, baş parmağı değil de Yüzük parmağı diye merak edenler , muradlarına erdiler… Bu garip sorun tıbbî bir çalışmaya çözüldü.. Doğrudan kalbe giden damar; yüzük parmağımızdadır… Başka hiç bir parmağımızda doğrudan kalbe giden damar yokmuş!!! Ne kadar garip, ne kadar güzel değil mi… Peki bu geçmişte nasıl keşfedilmiş de böyle bir adet gelişmiş orası...
  5. Parmaktaki Yüzükler Hangi Anlama Geliyor ?

Parmaktaki Yüzükler Hangi Anlama Geliyor ?

Bu konu; Parmaktaki Yüzükler Hangi Anlama Geliyor hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bayanların büyük çoğunluğu ki bu çoğunluk içinde ben de varım, yüzük takmaktan çok hoşlanır. Birbirinden hoş tasarımlı çeşit çeşit yüzükler bizi bizden alır götürür. Yalnız bu yüzükleri takarken hangi parmağımıza göre ne anlama geldiği konusunda hiçbir fikrim yoktu. Tamam evlilik yüzüğü ve...

Sayfayı Paylaş