gebe
  1. kördügüm

kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0

Zeka Testine ne dersiniz???

Konu, 'Zeka Soruları' kısmında kördügüm tarafından paylaşıldı.

Aşağıdaki soruları tam 1 dk. içinde yanıtlamaya çalış. Bir kağıt kalem al ve yanıtlarını not et ve her soruya bir defa bakmaya çalış. Oldukça ilginç bir zeka testi... [​IMG]) 1. Bazı aylar 30, bazıları 31 çeker; kaç ayda 28 gün vardır?

2. Doktorunuz size 3 hap verir ve bunları yarımşar saat arayla almanızı tavsiye ederse, ilaçların tamamını bitirmeniz ne kadar sürer?

3. Gece saat sekizde yatıyorum ve yatarken guguklu saatimi sabah dokuza kuruyorum kaç saat uyurum?

4. 30' u yarıma bölüp 10 eklediniz, kaç etti?

5. Bir çiftçinin 17 koyunu vardı. Sürüde salgın hastalık oldu,dokuzu ağır hastalandı, diğerleri öldü. Çiftçinin kaç koyunu var?

6. Sadece bir tek kibritiniz var, içinde bir gaz lambası, bir gaz sobası,ve birde mum bulunan karanlık ve soğuk bir odaya girdiniz... Önce hangisini yakarsınız?

7. Adamın biri dikdörtgen biçiminde ve her cephesi güney manzaralı bir ev inşa ediyor. Evi kocaman bir ayı ziyaret ederse bu ayı ne renk olur?

8. 3 elma vardı ikisini aldım. kaç elmam var?

9. Musa gemisine her hayvandan kaçar adet aldı?

10. Chicago' dan hareket eden 43 yolculu bir otobüs kullanıyorsunuz. Pittsburgh' da 7 yolcu binip, 5 yolcu indi. Cleveland' da 8 yolcu indi,6 yolcu tuvalete gidip geldi ve 4 yeni yolcu bindi. 20 saat sonra Philadelphia' ya vardığınızda şoförün adı neydi?

ŞİMDİ YANITLAR:
    1. Hepsinde, tüm aylarda 28 gün vardır.
    2. Bir saat
    3. guguklu saatler gece gündüz ayrımı yapmadığı için 1 saat.
    4. 70 eder, yarıma bölmek 2 ile çarpmak demektir.
    5. 9 canlı koyun
    6. Kibriti
    7. Ayı beyaz olur. Evin her cephesi güneye baktığına göre bina kuzey
    kutbundadır.
    8. 2 elma
    9. Sıfır, gemisine hayvan alan Nuh idi.
    10. Şöför sizdiniz.

DEĞERLENDİRME:
    10 doğru : Einstein seviyesi
    9 doğru : Toplumla uyuşamayan psikolojisi bozuk vaka...
    8 doğru : Mühendis
    7 doğru : Üniversite öğrencisi
    6 doğru : Lise öğrencisi
    5 doğru : İlkokul öğrencisi
    4 doğru : İlkokul öğretmeni
    3 doğru : Lise öğretmeni
    2 doğru : Üniversite Profesörü
    1 doğru : Milletvekili
    0 doğru : Vatandaş

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: Zeka Testine ne dersiniz???
    :hhh:benim 4 doğru var ilk okul örtmeni oldum :hhh:

3. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

İki tane soruyu önceden biliyordum uğraşmadan çözdüm haberiniz ola.

Ayrıca toplumla uyuşamayan psikolojisi bozuk vaka mı.. Ben böyle değilim ama.. :confused: ühüüü

4. kördügüm

kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0

Yok ablacigim tabiki degilsin...

5. Parthenope

Parthenope Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Zeka Testine ne dersiniz???
    mühendist:D

Zeka Testine ne dersiniz??? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bebeğinizin zeka testini kendiniz yapabilirsiniz

bebeğinizin zeka testini kendiniz yapabilirsiniz

Bebeklerin her türlü davranışını değerlendirme altına alan test, anne-babalara çocuklarının parlak zekalı mı yoksa kalınkafalı mı olacaklarını belirlenebileceğini iddia ediyor. Anne-baba olmak o denli iddialı bir iş haline geldi ki İngiltere'de bebeklerin zeka seviyesini ölçen bir test geliştirildi. Bebeklerin her türlü davranışını değerlendirme altına alan test, anne-babalara çocuklarının...
  2. Zeka Testini kim buldu, zeka testinin bulunuşu

Zeka Testini kim buldu, zeka testinin bulunuşu

Bu yazı: Zeka Testini kim buldu, zeka testinin bulunuşu içerik kısaca.. zeka testini ilk kim buldu, zeka testi nezaman bulundu, zeka testini ilk bulan kimdir gibi merak edilen bilgiler içermektedir. Günümüz de oldukça sık uygulanan zeka testini, ilk kim ve hangi tarihte bulmuştur Melek'lerim? Bilmiyorsunuz değil mi? O hadle gelinde az bir öğrenin :D:D zeka testini ilk kim buldu, zeka...
  3. Zeka Testleri Hakkında Bilmemiz Gerekenler...

Zeka Testleri Hakkında Bilmemiz Gerekenler...

zeka testleri, nedir, güvenilir mi, geçerli mi, çocuklar için, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Özellikle özel yeteneklere sahip çocukların tabi tutulduğu zeka testleri,zihinsel yeteneği ölçmeye yarar. Geçerlilik testin ölçmeyi amaçladığı şeyi ölçebilme gücüdür. Zeka testinin geçerliği denilince de testin zekayı gerçek anlamda ölçebilme güçünü anlıyoruz....
  4. Zeka Testini Kim Buldu

Zeka Testini Kim Buldu

Zeka testi kim tarafından bulundu Zeka testini bulan kim Zekâ testi kişilerin zekâ düzeylerini ölçmeye yarar. Parisli psikolog Alfred Binet tarafından geliştirildi. 1896 yılında Binet, 80 çocuk üzerinde ilk denemelerine başladı. Onlardan basit bir resmi tanımlamalarını ya da bazı tanımlamaları dört ya da beş gruba ayırmalarını istedi. Yeterli bir araştırma süresinden sonra zekâ oranını...
  5. Zeka testleri ne zaman hangi haftalarda yapılır?

Zeka testleri ne zaman hangi haftalarda yapılır?

zeka testi nedir,zeka testi ne zaman yapılır,zeka testi gebeliğin kaçıncı haftasında yapılır,zeka testi hamileliğin kaçıncı haftasında yapılır,hamilelikte zeka testi hakkında bilgiler Gebelikte yapılan ikili test, üçlü test, dörtlü test gibi testlere genel olarak halk arasında zeka testi denir. Halk arasında zeka testi denilen bu testlerin esas adı doğum öncesi tarama testleridir veya down...

Sayfayı Paylaş