gebe
  1. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0

zincirli kuyu mezar. kapısındaki yazı

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında ışılsu tarafından paylaşıldı.

zincirlikuyu mezarlığı yazı zincirlikuyu mezari mezarlık yazıları mezar yazıları dini Zincirlikuyu Mezarlığı kapısındaki "Her canlı ölümü tadacaktır" yazısı (ayet-i kerime meali) O ayet mealinin mezarlık kapısına yazılmış olması yanlış mıdır? CEVABI-Bu âyet meali, hiçbir kimsenin itiraz edemeyeceği ve aksini ispat mümkün olmayan bir gerçeğin ifadesidir, mezarlık kapısında olması da çok uygundur; aslında herkesin her gün göreceği bir yerde olmasında da büyük faydalar vardır.

zincirli kuyu mezar. kapısındaki yazı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. evin kapısındaki yazı!

evin kapısındaki yazı!

Büyük bir evin kapısında şu notlar yazıyordu: Bugün bir iş toplantım var gecikeceğim. Babanız Konken partisindeyim, geç geleceğim. Anneniz Arkadaşımda kalacağım. Kızınız Sinemaya gideceğim, geç gelebilirim, hatta gelmeyebilirim. Oğlunuz İşimi kolaylaştırdığınız için teşekkür ederim , Hırsız
  2. villanın kapısındaki yazı ...

villanın kapısındaki yazı ...

Büyük bir evin kapısında şu notlar yazıyordu: Bugün bir iş toplantım var gecikeceğim. Babanız Konken partisindeyim, geç geleceğim. Anneniz Arkadaşımda kalacağım. Kızınız Sinemaya gideceğim, geç gelebilirim, hatta gelmeyebilirim. Oğlunuz İşimi kolaylaştırdığınız için teşekkür ederim , Hırsız
  3. kuyu cikrigi

kuyu cikrigi

: Kuyu çıkrığı Kuyu çikrigi görmek, din ve dünya islerinde insanlara yardim eden çok faydali olan bir mümine delalet eder. Rüyada abdest almasi için çikrikla kuyudan su çektigini gören kimse Allah'in dinine yapisan bir müminden yardim talep eder. Zira (halat ip) dine delalet eder. Abdestini tamamladigini gören kimsenin abdesti, borçtan, hastaktan ve üzüntüden kurtulmasina kifayet eder. Bazan...
  4. kuyu

kuyu

Kuyu Hile ve aldatmaya, Bir kimse için kuyu kazmak o kimseye hile yapmaya; başkası için kazdığı kuyuya kendisinin düştüğünü görmek hilenin geri tepmesine, kendi tuzağına kendisinin düşmesine, Kuyudan abdest almak yahut gusletmek borcu ödemeye, tövbenin kabulüüne, üzüntüden kurtulmaya, Kazılan kuyuda su biriktiğini görmek bol geçime, su çıkmaz ise birine hile yapmaya, Kuyunun suyunun yere...

Sayfayı Paylaş