ZTE h3600 port açma sorunu yönlenmiyor

• Konbuyu başlatan nattypeopen
  • Başlangıç tarihi
N

nattypeopen

Forum Okuru
ZTE h3600 port açma sorunu yönlenmiyor

ZTE H 3600 Modem port açmıyor portu yapıyorum portu yönlendirmiyor port açma sorunu ?

Selam arkadaşlarım ben sizlerden öğrenmiştim bir konunuzda hatta vereyim linkini bu aşağıdaki konudan yapmıştınız ona göre yaptım ama PS5 PORT AÇMIYOR yapıyorum 0850 222 0222 yi de aradım açmışsınız yönleniyor diyor ama play station 5 teki oyun call of duty bir türlü nat type open demiyor bana bu hususta yardımcı olabilir misiniz bir şeyi yanlış yapıyorum heralde aşağıdaki konuyu aynen yaptım.

Port yönlendirmem doğru ama hata veriyor hata değilde nat type moderate diyor bir türlü open yapamıyorum yardımcı olabilecek olanlar var mı ?

Selamlar hemen cevaplandırayım işi çözmüş birisi olarak. Öncelikle ps5 bağlantısından bağlantı ayarlarına giriyorsunuz ve manuel olarak bi ip adresi tanımlılyorsunuz. Buraya kadar muhtemelen yapmışsınızdır ama bu modemde şöyle bir sıkıntı var eklediğinizde genel merkezden yapmamışlar ise muhtemelen hata alıyorsunuz. Superonlineyi arayarak biz de destek istedik ve işlem gerçekleştirildi.

ZTE H 3600 MODEM PORT AÇMA AYARLARI ŞUNLARI YAPIN

Aşağıdan sizlere cep telefonundan resim çekerek bir görüntü atacağım lütfen bunları aynen yapın. Muhtemelen siz

wan host ip adres bölümüne, tanımlamasını yaptığınız ip adresini girmişsiniz. O bölüm tamamen boş geçilmeden 0 0 0 0 0 şeklinde yapılacak. Hemen altına tek tek TCP ve UDP İÇİN ayrı şekilde bo4 port numaraları girilecek resimden anlayacaksınız. Daha sonra modemi ve ps5 makinanızı kapatıp açtığınızda NAT TYPE OPEN oluyor denenmiştir bilginiz olsun. Ayrıca sorularınız olur ise lütfen bizimle irtibata geçiniz.

zte h3600 modem port açma ps5.jpg

Resim cep telefonundan çekildi tam net olmayabilir ama görünüyor. Görüldüğü üzere wan host ip address bölümü tamamen boş bırakılmış 0.0.0.0. -0.0.0.0 şeklinde buna dikkat edelim. Tcp değerlerini manuel girdik daha sonra create new itım bölümünden ps5 udp name vererek altı sıfır değeri ile boş bırakın
Lan host bölümüne manuel olarak verdiğiniz ipi girip hemen altındaki wan port ve lan host port bölümlerine de tcp değeri olan 3479 u girin ve kayıtlayın.

LÜTFEN DİKKAT 3478 Port numarasını kullanmayınız. Superonline bu değer için izin vermiyormuş bilginiz olsun.

Geri