Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  0-6 Aylık Bebeklerle Oynanabilecek Oyunlar

  Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  0-6 ay oyunları 0-6 ay bebek oyunları


  6 aylığa kadar bebeği olan meleklerimiz ve misafirlerimiz için, onlarla oynayabileceğiniz oyunlardan bazı örnekler vermek istiyoruz sizlere melekler :)


  < Konu Resmi..>  Aşağıdaki fiziksel aktiviteleri evde bebeğinizle deneyebilirsiniz:

  Bebeğinizin dünyaya yeni bir gözle bakmasını sağlayın! Boyun, omuz, kol kaslarının gelişimi için bebeğiniz karın üstü yatarken, kollarının ya da göğsünün altında silindir şeklinde bir minder yerleştirebilirsiniz. Küçük bir battaniyeyi yada bir havluyu yuvarlayın ve iki tarafından saç lastiği ile tutturarak minder elde edebilirsiniz. Bu aktiviteyi ayna karşısında yaparak daha neşeli bir hale getirebilirsiniz.

  Bebeğinizle sörf yapın! Siz sandalyede otururken, bebeğinizi yerde sizin karşınızda oturur vaziyette yerleştirin. Daha sonra onu kavrayıp havaya kaldırın, başınızın üstünden geçirin ve sırtınızdan yuvarlayın. Ya da siz yerde sırt üstü yatarken, bebeğinizi karın üstü pozisyonda bacaklarınızın üzerine koyup yavaşça yukarı-aşağıya hareket ettirebilirsiniz.

  Bebeğinizle sallanma oyunu oynayın. Siz ve bir yetişkin daha bebeğinizi bir battaniyenin içine koyup karşılıklı onu sallayabilirsiniz. Bu aktivıtede sallanan bebek duyusal olarak uyarılır.

  Bebeğiniz kucağınızdayken aynanın karşısına geçin. Onun vücudunun belirli yerlerini işaret ederek konuşun - ağız, göz. burun, kol vs. Sonra aynada uzaklaşarak sorun: "Bebek nereye gitti?" Yeniden yaklaşarak "Buradaymış!" deyin. Bu oyun bebeğinizin bedenine olan dikkatini arttıracak ve sizi diğerlerinden ayırmasına yardımcı olacaktır.

  Keşfedecekleri tüneller yapın. Her iki tarafı açık büyük kartondan kutular kullanabilir veya bir masanın bir ucunu bir örtü ile kapatabilir ve bebeğinizi bunun içine doğru emeklemeye cesaretlendirebilirsiniz.

  Temiz plastik tenis topu tüpünün üstünü yarısını örtecek şekilde renkli kağıt ile bantlayın. İçine küçük bir oyuncak ve üstüne topları yerleştirin. Tenis tüpünü bir ileri bir geri yatırın, bunu yaparken oyuncak bir görünüp, bir kaybolsun. Bu aktivite sayesinde bebeğiniz neden-sonuç ilişkisini ve objelerin daimi ( bir oyuncak görünmese dahi var olmaya devam etmektedir.) olduğunu kavramış olacaktır. Bir ayakkabı kutusunun iki tarafını kesin. İçine bir oyuncak araba koyun ve arabayı tünelden geçiriyor gibi yapın. Çocuğunuzun araba bir taraftan dışarı çıktığındaki tepkisini gözlemleyin. Arabayı çok yavaş itin ve tünelin içinde durdurun.Çocuğunuz nasıl tepki verecek?

  Kurabiye kutusu çıkarın ve içine oyuncak ve yemek yerleştirin. Doldurduktan sonra kutuyu bir eşarp ile kaplayın. Çocuğunuz eşarbı çektikçe yeni sürprizlerle karşılaşacak. Kendi başına bir şeyler yapabildiğini görmeye başlayacaktır.


   
0-6 Aylık Bebeklerle Oynanabilecek Oyunlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 6-10 Aylık Bebeklerle Oynanabilecek Oyunlar

  6-10 Aylık Bebeklerle Oynanabilecek Oyunlar

  6-10 aylık oyunlar 6-10 aylık bebek oyunları 6 ile 10 aylar arasında bebeği olan sevgili meleklerimiz ve misafirlerimiz için, onlarla oynayabileceğiniz oyunlardan bazı örnekler vermek istiyoruz sizlere melekler :) Işıkla oynayarak eğlenmek. Bebeğinizin bir fenerin ışınına odaklanmasını sağlayın ve ardından bunu duvarda gezdirin. Daha zorlu bir uğraş için, ışığı daireler halinde ve farklı...
 2. 10-16 Aylık Bebeklerle Oynanabilecek Oyunlar

  10-16 Aylık Bebeklerle Oynanabilecek Oyunlar

  10-16 aylık oyunlar 10-16 aylık bebek oyunları 10 ile 16 ay arasında bebek sahibi olan sevgili meleklerimiz ve misafirlerimiz için , onlarla oynayabilecğiniz oyunlardan bazı örnekler vermek istiyoruz sizlere :tik: Çocuğunuzu üst ve alt vücut gücünü kullanmaya özendirmek, ayrıca iletişim becerilerini güçlendirmek için aşağıdaki önerileri deneyin: Basamaklardan güvenli iniş! Önce...
 3. 16-22 Aylık Bebeklerle Oynanabilecek Oyunlar

  16-22 Aylık Bebeklerle Oynanabilecek Oyunlar

  16-22 aylık oyunlar 16-22 aylık bebek oyunları 16-22 aylık çocuk oyunları 16 ile 22 ay arasında bebek sahibi olan meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için, onlarla oynayabileceğiniz oyunlardan bazı örnekler vermek istiyoruz sizlere melekler :tik: Bir geçit töreni yapın! Bir marş müziği çalın ve çocuğunuzu omuzda taşıyarak evin içinde yürüyüş yapın. Daha sonra onu yere indirin ve...
 4. 20-28 Aylık Bebeklerle Oynanabilecek Oyunlar

  20-28 Aylık Bebeklerle Oynanabilecek Oyunlar

  20-28 ay bebek oyunları 20-22 ay oyunları 2 yaş oyunları 20-28 ay arasında bebek sahibi olan meleklerimizi ve sayın misafirlerimiz için, onlarla oynayabileceğiniz oyunlardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyoruz melekler :) Aşağıdaki aktiviteleri çocuğunuzun hayal gücünü, dil gelişimini ve sembolik düşünme yeteneğini geliştirmek için kullanabilirsiniz. Çocuğunuza değişik tarzlarda...
 5. 28-36 Aylık Bebeklerle Oynanabilecek Oyunlar

  28-36 Aylık Bebeklerle Oynanabilecek Oyunlar

  2 yaş oyunları 2 yaş çocuk oyunları 3 yaş çocuk oyunları 2.5-3 yaş arası çocuk sahibi olan meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için onlarla oynayabileceğiniz oyunlardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyoruz melekler :) Çocuğunuzla birlikte basit tarifli bir yemek hazırlamak. Hazır puding, fıstık ezmeli sandviçler ya da dondurulmuş meyve suyu çocuğunuzun karıştırma, sürme ve dökme...

Sayfayı Paylaş