1-2-3-4-5-6 haftalık gebelikte beta hcg değerleri kaç oluyor

merhaba hocam size bir sorum olucakti.Benim adetime 9 gün var fakat suphelendim ve dün kan testi yaptırdım.hcg değeri 25 yaziyo.test pozitif diyor.hamilemiyim bide normal mi bu değerler teşekkür ederim

Merhaba, tek değerle gebeliğinizin seyri hakkında yorum yapılamaz. Ki hekimde aynı yaklaşımda bulunacaktır. Belli aralıklarla hcg testinin tekrarı istenecek, son adet tarihiniz ve usg ile durumunuz değerlendirilecek. Doktor ultrasonla bakar , abdominal yada transvajinal usg . Ultrason konusunda tercih onun duruma göre hareket eder.Zararınıza olacak bir girişim olmaz.

Merhaba
Ben en son 21 nisan da regl oldum hala olmadım diye 25 mayısta hastaneye gidip test yaptırdım ve kan da 57,5 çıktı doktor hamile olduğumu fakat 2 gün sonra tekrar test yaptırmamı istedi sizce normal mi?

Merhaba, hcg değeriniz görünürde gebelik lehine fakat tek değerle gebelik teşhisi yapılmaz gebeliğin seyri hakkında da değerlendirme olmaz. Hekiminiz tekrar test yapmanızı önermiş. Yapacağınız test sonucu , son adet tarihi ve usg muayenesi durumunuz hakkın da bilgi verecektir.

Son adet tarihim 16 mayıs bugün kan testi yaptırdım beta hcg 12,57 çıktı sizce hamilemiyim

Lutfen yardım edebilirmisiniz.bende 15.05 2018de adet oldum 3 gun sonra bayramın 1 ci günü hamile oldugumu ogrendim.betahcg kan degerim .1370 cikti normalmi yoksa korkmami gerekiyor.bide kaç haftalik hamileysem

Merhaba, verdiğiniz bilgilere göre yaklaşık 4 hafta 5 günlük gebesiniz. 4 haftalık gebelikte hcg değeri 425 oluyor sizin nerdeyse 5 haftalık olacak. Açıkçası tek değerle gebeliğinizin seyri hakkında yorum yapmak imkansız. Bir kadın doğum uzmanına görünün. Hcg testini belli aralıklarla yapmanız istenecek. Son adet tarihiniz ve hcg değerleriniz birlikte değerlendirilecek ve siz buna göre bilgilendirileceksiniz.

Merhaba sat 18ağustos bugün 12 Eylül normalde döngüm 25günlük bugün mens olmam gerekiyordu olmadım betahcg baktırdım 0.23 çıktı önceki mens günümden bir gün önce baktırdıklarımda hep 0.10 çıkardı buna göre bekleyip tekrar test yapmalı mıyım yoksa negatif mi
Şimdiden cevap için teşekkürler

Geri