1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  1,5 yaşındaki bebeğe 6 organ nakledildi

  Konu, 'İnsan bilimleri' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  1,5 yaşındaki bebeğe 6 organ nakledildi Madrid - İspanya'nın başkenti Madrid'deki La Paz Hastanesi'nde 1,5 yaşındaki bir bebeğe 6 organın başarıyla nakledildiği açıklandı.

  İspanya'da "bir ilk" olarak duyurulan ameliyatla ilgili verilen bilgide, 9 Mart'ta yapılan ameliyatta, Cristina adındaki 1,5 yaşındaki kızın 6 organının değiştirildiği ve operasyonun başarıyla gerçekleştiği bildirildi.

  La Paz Hastanesi Başhekimi Rafael Perez Santamaria, Avrupa'da sadece iki hastanenin böyle bir ameliyatı yapma kapasitesine sahip olduğunu söyledi.
  Cristina'ya, 11 saat süren ameliyatta mide, oniki parmak bağırsağı, pankreas, bağırsak, karaciğer ve dalak nakli yapıldığı ifade edildi.


  İspanya'da daha önce 4 kez buna benzer ameliyatların yapıldığı, ancak ilk kez başarılı olunduğu belirtildi.   
 2. CaRiZmA

  CaRiZmA Vip Melek Üye

  Kayıt:
  12 Nisan 2008
  Mesajlar:
  6.211
  Beğenilen Mesajlar:
  44
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Stuttgart/SIVAS
  Cevap: 1,5 yaşındaki bebeğe 6 organ nakledildi
  Cok ilginc ya tip nekadar ilerledi.
  Sagol canim
   
1,5 yaşındaki bebeğe 6 organ nakledildi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 1-5 yaş çocukbeslenmesi

  1-5 yaş çocukbeslenmesi

  çocukbeslenmesi 1-5 YAŞ ÇOCUK BESLENMESİ 9.aydan sonra çocuğun temel gıdası olmaktan çıkan anne sütünü 12-15 ay arasında en geç 2 yaşında ve anne için uygun olan bir zamanda kesilmelidir.Çocuk 13-14 aylıktan itibaren kaşık kullanmaya başlanabilir.Çocuğun ayrı bir tabağı olmalı ve neyi ne kadar tükettiğine dikkat edilmelidir. En sık yapılan hatalardan biri çocuğu yemek suyu ile...
 2. 1-5 YaŞta Beslenme

  1-5 YaŞta Beslenme

  1-5 YAŞTA BESLENME 9. aydan sonra çocuğun temel gıdası olmaktan çıkan anne sütü, 12-15 ay arasında, en geç 2 yaşında ve anne için uygun olan bir zamanda kesilmelidir. Çocuk 13-14 aylıktan itibaren kaşık kullanmaya alıştırılabilir. 2 yaşına doğru çocuk ailenin diğer bireyleri ile sofraya oturtulmaya başlanabilir. Çocuğun ayrı bir tabağı olmalı ve neyi ne kadar tükettiğine dikkat edilmelidir....
 3. 5-6 yaş gelişimi

  5-6 yaş gelişimi

  5 6 yaş şarkıları 5 6 yaş gelişim özellikleri,gelişim psikolojisi,aile,kadın aile,aile eğitimi 1) Fiziksel Gelişim ve Hareket Gelişimi: - Kas hakimiyeti tam anlamıyla gelişmiştir. - İnce bir çizgi üstünde kolaylıkla yürüyebilir. - Tırmanma, kaydıraktan kayma, sallanma, kazma ve daha pek çok hareket becerisinde etkinleşmiş, ustalaşmıştır. - Hareketlerini müziğin ritmine uydurabilir. - Bir...
 4. 1-6 yaş zeka testi gerekmekte

  1-6 yaş zeka testi gerekmekte

  1-6 yaşları arasında 3 çocuğum var zeka testi istiyorum yardımcı olur musunuz
 5. 4 5 6 aylık bebek menüleri

  4 5 6 aylık bebek menüleri

  4 5 6 aylık arasında olan bebeklerinize hangi ek gıdaları yediriyorsunuz. Ben bebeğime ki şu anda 4 aylık mama ile besleniyor hangi besinleri vermeliyim. Bana bir kaç menü vermeniz mümkün mü ?

Sayfayı Paylaş