1-6 Yaş İçin Zeka Testi İle İlgili Bilgiler

T

TİTAN

Forum Okuru
1-6 Yaş İçin Zeka Testi İle İlgili Bilgiler
1-6 yaş, zeka testi, varmı, nasıl oluyor, nereden bulabilirim, ile ilgili bilgiler burada meleklerzekatesti2-22f.jpgÇocuklarımızın ruhsal sağlığı en az fiziksel sağlıkları için önemlidir melekler :)

Bu yüzden de bazı durumlarda onların yaşlarına göre hazırlanmış birtakım testlerin yapılması gerekir.Bunlardan biri de 1-6 yaş arası zeka testleridir.
Şimdi bu testlerden biri olan gessel gelişim figürlerinden bahsetmek istiyoruz sizlere;

GESSEL Gelişim Figürleri (1-6 yaş)

Okul öncesi dönemdeki çocuklara uygulanan bir testtir, ancak okul öncesi dönemde, çocukların zeka düzeyinin ölçülmesi çok sağlıklı sonuçlar vermeyebilir. Çocukların zeka gelişimlerinin en hızlı olduğu dönem de, bu yaşlar arasındaki dönemdir. 0-6 yaşlar arasında uygulanan zeka testleri, çocuğunuzun gerçek zeka düzeyini doğru olarak saptamaktan uzaktır, ancak çocuğunuzun fiziksel ve biyolojik gelişiminin izlenmesi, bulunduğu yaşa ait davranışları yapıp yapmadığı gibi genel gelişim süreçlerinin incelenmesi ve çocuğunuzun gelişiminin gerektirdiği davranışların belirlenmesi, daha sağlıklı sonuçlara ulaşılmasını sağlar. GESSEL Gelişim Figürleri Testi yedi adet karttan oluşur. Çocuğunuzdan bu kartların üzerindeki şekilleri çizmesi istenir. Çizim adedi ve şekillerine göre puan verilir. Test sonucunda; çocuğunuzun dikkat, görsel algı, görsel-motor koordinasyon, görsel hafıza ve küçük kas becerilerinin gelişimi hakkında bilgi sahibi olunur.
 
Üst