1 yaşında bebeğim var evde kedi besleyebilirmiyim

H

Hülya34xxx

Forum Okuru
1 yaşında bebeğim var evde kedi besleyebilirmiyim
1 yaşında bebeğim var evde kedi beslenebilir mi bir sakıncası var mı

Selam
1 yaşında oğlum ve 8 yaşında kızım var ev de kedi beslemek istiyor ve bizi mahfetti her gün kedi diye ağlıyor gidiyor bizim sokak ta bulduğu yavru bir kediyi her gün neredeyse eve getiriyor ve eve almak istiyor . Babası da ben de ne yapacağımızı şaşırdık sanırım biraz da kardeşini kıskanıyor olabilir bu kedi takıntısı kıskançlığından da olabilir . Evde 1 yaşında bebeğim olduğu halde yavru bir kedi alsak beslesek bir sakıncası olur mu

Hülya merhaba,

Şimdi bana kızacaklar biliyorum ama ben yine de doğru bildiğimi yazacağım kısaca ev de bebek varsa hele emekliyor ya da yürümeye başlamışsa bence evde kesinlikle yani evin içinde evcil hayvan kedi köpek beslenmemeli derim . Çünkü kedi tüyü özellikle bebek de nefes yollarıyla alınması durumun da akciğer de ciddi kistlere sebep olabilir ki bebek bilmeyecek kediyle oynayacak ve oynarken büyük ihtimalle eline bulaşan ya da havada uçuşan tüyü ağız yoluyla ciğerlerine gidecek bu bir ihtimal mi evet ihtimal ben titiz bir anneyim ben böyle ihtimalleri bilerek yol açmayayım da gerisi Allah Kerim. Derim ki Çocuklar biraz bilinçlenip yani 5-6 yaşına gelinceye kadar evcil hayvanları bahçede bulunduralım bahçede besleyelim.

Geri