1. Ariza

  Ariza Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Haziran 2009
  Mesajlar:
  1.407
  Beğenilen Mesajlar:
  83
  Ödül Puanları:
  0

  10 dakikada Sarkık Kollara Elveda!

  Konu, 'Egzersizle Zayıflama' kısmında Ariza tarafından paylaşıldı.

  kollarım çok sarkık kollarım sarkık kollar Zamanınız mı dar? Bu, kollarınızı ihmal etmeniz için yeterli bir sebep değil. Sadece 10 dakikada kol ve omuz kaslarınızı forma sokacak egzersiz önerilerimizi deneyin - tek ihtiyacınız bir jimnastik topu. Haftada iki kere, her hareketi on tekrarlı iki set halinde uygulayın. Dört hafta içinde askılı giysilerinizle tekrar barışacaksınız.

  Birinci Grup

  < Konu Resmi..>


  Triceps germe (arka kol)

  Bu hareketlerin hepsinde, ayaklarınız omuz genişliğinde açık, dizleriniz gevşek ve kalçalarınız gergin olmalıdır. Arka kol hareketine başlamak için jimnastik topunu başınızın üstünde, kollarınız düz halde tutun. Üst kollarınızı kulaklarınıza yakın tutup dirseklerinizi kırarak, ön kollarınızı başınızın arkasına doğru, yere paralel hale gelinceye kadar indirin. Tekrar başlangıç pozisyonuna dönün.

  < Konu Resmi..>

  Triceps fırlatma (arka kol, pazu, omuz ve karın)
  Arada bir adım mesafe bırakarak, bir duvara yüzünüzü dönün. Topu, ilk harekette tarif edildiği gibi başınızın arkasında tutun. Üst kollarınızı sabit tutarak, ön kollarınızı doğrultun ve topu duvara fırlatın. Topu yakalayın ve kollarınızı başlama pozisyonuna indirin.


  İkinci Grup

  < Konu Resmi..>
  Biceps kıvırma (pazu)
  a.
  Kollarınız düz, dirsekleriniz gevşek halde, topu uyluklarınızın önünde tutun
  .

  < Konu Resmi..>
  Biceps kıvırma (pazu)
  b.
  Üst kollarınızı gövdenize yapışık tutarak topu göğüs hizasına kaldırın, sonra yavaşça ilk pozisyona dönün.

  < Konu Resmi..>

  Biceps fırlatma (arka kol, pazu, omuz ve karın)
  Biceps kıvırma hareketinin başlangıç pozisyonunu alın. Dirseklerinizi kırarak, topu göz hizasına fırlatın; yakalayın ve kollarınızı ilk pozisyona indirin.
   
 2. Ariza

  Ariza Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Haziran 2009
  Mesajlar:
  1.407
  Beğenilen Mesajlar:
  83
  Ödül Puanları:
  0
  Üçüncü Grup
  < Konu Resmi..>
  Ön omuz kaldırma (ön omuz)
  Biceps kıvırma hareketinin başlangıç pozisyonunu alın. Dirseklerinizi bükmeden, ama kilitlemeden de, yere paralel hale gelinceye kadar yavaşça yukarı kaldırın. Başlangıç pozisyonuna dönün.

  < Konu Resmi..>

  Düz kol fırlatma (ön omuz)
  Biceps kıvırma hareketinin başlangıç pozisyonunu alın. Hareket boyunca kollarınızı düz tutarak, kollarınızı kaldırın ve topu göz hizasının hemen üstüne fırlatın. Topu yakalayın ve kollarınızı yavaşça başlangıç pozisyonuna indirin.

  Dördüncü Grup


  < Konu Resmi..>
  Baş üstü germe (omuz)
  a. Dirsekleriniz iki yanda bükülü, topu göğüs hizasında tutun.

  < Konu Resmi..>

  Baş üstü germe (omuz)
  b. Kollarınız düzleşinceye kadar, topu yavaşça başınızın üstüne kaldırın. Ne dirseklerinizi kilitleyin, ne de sırtınızı bükün; kalçalarınız gerili olsun. Başlangıç pozisyonuna dönün.

  < Konu Resmi..>

  Baş üstü fırlatma (omuz, arka kol, pazu)
  Baş üstü germe hareketinin başlangıç pozisyonunu alın. Kollarınızı yukarı uzatın ve topu başınızın üstünde fırlatın. Başınıza düşmesine izin vermeden yakalayın ve başlangıç pozisyonuna dönün.

  -ALINTI-
   
10 dakikada Sarkık Kollara Elveda! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. elveda derken 10. bölüm özeti

  elveda derken 10. bölüm özeti

  Ege ve Zeynep başbaşa! Ateş, Eda’ya Lale’nin küçük bir ameliyat geçirmesi gerektiğini söyler. Şeyda ve annesi, kendilerine Kerim’den gizli kartvizit veren ajans sahibi ile görüşmeye giderler. Ege, çocukları ve Zeynep, hafta sonu tatil için deniz kenarında bir yere giderler. Selçuk rahatsızlandığı gün Zeynep’in Kerim’le buluştuğunu öğrenir. Çok sinirlenir ve Zeynep’i arar. Eda, Ateş’in...
 2. elveda rumeli 10. Bölüm Özeti

  elveda rumeli 10. Bölüm Özeti

  10. Bölüm Özeti Ramiz ve Fatma; Aleks ve Zarife’yi beraber yakalarlar. Zarife ve Aleks ne yapacaklarını bilemezken, Ramiz yıkılmıştır. Ramiz bu olaydan ötürü Fatma‘yı suçlayınca, Fatma küsüp evi terk eder. Diğer yandan çete olayları yüzünden ayaklanan halk, hristiyanların evlerine saldırır. Mustafa Mari‘yi kurtarmaya çalışır. Baytar Dede Aleks’i, Zarife’den vazgeçmesi için...
 3. "Karnınızı 10 dakikada sıkılaştırın"

  "Karnınızı 10 dakikada sıkılaştırın"

  kollar nasıl sıkılaştırılır Egzersize başlamadan önce 5-10 dakikaya kadar bir süreyi mutlaka ısınmaya ayırın. Daha sonra da bu egzersizleri uygulayıp, karnınızı çalıştırabilirsiniz. Gövdenizi çalıştırmak için: 1. Bacaklarınızı kalça genişliğinde açın. Ayak parmak uçlarınız hafifçe dışarı bakar durumda olsun, dizlerden de biraz kırın. Ellerinizi omuzlarınızda tutun. 2. Sırtınızı dik...
 4. Selülitten 10 dakikada kurtulun

  Selülitten 10 dakikada kurtulun

  selülit subsicion selülit resimleri selülitten kurtulanlar Biz kadınların korkulu rüyası olan selülitlerden kurtulmak artık çok kolay. Subsicion adlı yöntem ile sadece 10 dakikada selülitten kurtuluyormuzsunuz.Ben bunu duyunca dedim ki bizim kızlar şimdi pür dikkat bu konuyu okur:DÇünkü hemen hemen hepimizde bu sorun ciddi birşekilde mevcut.Mevcut olmayanlarda bile psikolojikmen mevcut:DEminim...
 5. 10 Dakikada Nasıl Hazırlanıp Evden Çıkarsınız

  10 Dakikada Nasıl Hazırlanıp Evden Çıkarsınız

  İşe geç kaldınız vaktiniz yok ama makyajsızda çıkmak istemiyorsunuz yada dışarı çıkarken hazırlanmanız saatlerce sürüyorsa o zaman napıcaksınız size vereceğim hızlı makyaj yapma tüyolarını okuyup uygulayacaksınız.... YÜZ / 5 dakika Cildinizin renk tonunu sabitlemek için kremle pudra arası kompakt bir fondöten sürün. Sorun yaratan noktaları ya da kızarıklıkları kapatmak için, hafifçe...

Sayfayı Paylaş