10 günlük bebek kaç saat uyumalı

S

Sevgiadf

Forum Okuru
10 günlük bebek kaç saat uyumalı
10 günlük bebek kaç saat uyumalı bebeğim hep uyuyor

Merhaba

Doğum yapalı 10 gün oldu yani bebeğim daha 10 günlük , ilk bebeğimiz , doğum heyecanını yeni daha üzerimden attım . Bebeğim sürekli uyuyor yani günün büyük bir bölümü uyku ile geçiyor neredeyse sadece mama ve emzirme sırasında uyanıyor hatta bazen emzirirken bile uyuyor , sütüm yetmediği için mama da veriyorum mama yerken bile uyuyakaldığı oluyor. Altını açarken uyanıyor , çok az ağlıyor o da acıkınca oluyor emziriyorum hemen uyuyor 5 dakika bilemedin 10 dakika uyanık kalıyor. 10 günlük bebek günde kaç saat uyku uyur yardımcı olur musunuz.

Merhaba Sevgi

Aslında her bebek aynı değildir ama genel bir ortalama süre olarak 10 günlük bebeğin gün içerisinde genelde uyku ile geçer yani 24 saatin yaklaşık 16-18 saati uykudadır. Yani bebeğinin çok uyuması diye bir durum söz konusu değil bebeğinin fizyolojik olarak gelişmesi için anne sütü ve uyku yeni doğan bebeklerin olmazsa olmazıdır bebeğim çok uyuyor diye endişelenme bebeklerin organizmaları bizim gibi değil ve herşeyi anne sütü ile yeni yeni geliştiği için uyku anne sütü kadar gerekli bir şeydir. Bunun için endişenlenmene gerek yok illa 18 saat olacak diye de bir kayıt yok 20 saatte uyur 16 saatte , bebeğin büyüdükçe bu uyku süreleri azalacak ve daha düzenli olacaktır merak etme.

Geri