10 kilo biberden ne kadar salça çıkar kızlar?

• Konbuyu başlatan Evsalcasiyapimi
  • Başlangıç tarihi
E

Evsalcasiyapimi

Forum Okuru
10 kilo biberden ne kadar salça çıkar kızlar?

10 kilo biberden ne kadar salça çıkar melek kadınlar kulübü 10 kilo kırmızı biberden ne kadar salça çıkar forum'da.​

Kızlar biliyorum geç kaldım ama kış için salçayı şimdi yapsam olur mu dersiniz. Biz acı yemiyoruz tatlı kapya biberden yapayım diyorum ama güneş pisirirmi bilmiyorum. 10 kilo kapya biberim var sizce ne kadar salça olur bu kadardan. 10 kilo biberden ne kadar salça çıkar tecrübeli olanlar bir bakabilir mi?

Merhabalar
Vallahi arkadaşım size bir şey söyleyeyim salça yapmak için epey gecikmişsin. Salça zamanı ağustosun sonu Eylül ayı içerisinde yapılır yani sıcak memlekette isen Urfa Antep gibi Ekim ayında yap derim ama artık Kasım olmuş ve domatesler biberlerde doğallığını kaybetti artık. Normalde kapya biberden salça yapacaksan 50 kilogram biberden 15 kiloya kadar salça çıkmakta bunu 10 kiloya indirirsen sanıyorum 3-4 kilo filan salça çıkabilir ama dediğin gibi elindeki 10 kiloluk biberi başka şekilde değerlendirmeni tavsiye ederim. Örneğin Urfa Antep gibi bir yerde sen doğuda isen yani fırınlar var fırından haber közde ettir doğra ve at buzluğa a salataların içerisine falan koyarsın çok lezzetli olur dediğim gibi salça için çok gecikmişsin. Kapya biberin dolması da çok güzel oluyor ben dolmalık biberleri bazen de kapya biberleri içindeki çekirdeklerini temizleyip yıkayıp güzelce poşetlere doldurup buzluğa atıyorum ve dolmasını yaparken de çözülmesine izin vermeden içini doldurup pişiriyorum tazeymiş gibi oluyor sen de deneyebilirsin. Dilersen "biber salçası nasıl yapılır" aşağıdaki linki mizden de inceleyebilirsin ama dediğim gibi seninki bir sonraki seneye kaldı.

Geri