100 Yıl yaşayın!

GREY

Daimi Üye
Üye
100 Yıl yaşayın!
Sağlıklı ve uzun yaşamak için, sağlıklı alışkanlıklar edinin ve 100 yıl yaşayın.

Sağlığınızı geliştiren yeni ve sağlıklı alışkanlıklar …

Alışkanlıklarınızı ve yaşam stilinizdə birkaç değişiklik yaparak, 100 yaşına kadar sağlıklı ve mutlu yaşamak kendi elinizde!

Sağlığınızı geliştiren yeni ve sağlıklı alışkanlıklarGünde 5 defa azar azar yiyin
Günde 5 defa küçük porsiyonlarda yemek yiyin. Vücudunuzun kan şekerini, enerjisini ve ihtiyacı olan besinleri almış olursunuz. Az yiyerek, kalp krizi risklerini ve sindirim sorunu gibi metabolik hastalıkların önüne alabilirsiniz.

Asansörden kullanmak yerine merdivenle çıkın
Merdivenle çıkmak egzersiz yapmanızı sağlar, bağışıklık sisteminizi güçlendirir, hareketlilik kazandırır ve enerjik olmanızı sağlar. Gün boyunca hareket etmenizi sağlayacak gezmek, koşmak, bisiklete binmek gibi egzersiz fırsatlarını kaçırmayın.

Kahkaha çekin
Gülmek endorfin seviyesinin yükselmesini sağlayarak kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, hücrelerin ömrünü uzatıyor. Keyifli insanların daha uzun yaşadığı tartışma olunmaz.

Her gün 8 bardak su için
Su vücudunuzun fonksiyonlarının çalışmasını iyi, uzun ve sağlıklı yaşamanızı sağlar. Doğal su kaynakları şehirlerden ne kadar uzak olursa çevre kirliliğine neden olan kimyasal maddeler ve zehirli değildir. Su plastik kaplarda olmamalıdır çünkü plastikdə olan polychlorinated biphenyls (PCBs) suya karışabilir.

Meditasyayla rahatlayın
Stres yaşamınızı kısaltabilir. Dolayısıyla sizi rahatlatan, stresinizi tarazlamağınızı ve kontrol etmenizi sağlayan tekniklerden yararlanın. Ender olarak derin nefes alıp verin, bu vücudunuzdaki zararlı toksinlerden temizlenmənize yardımcı olabilir. Düşünceleriniz ne kadar rahatlasa, stres hormonlarınız azalır, kendi kendinizi yönetmeyi öğrenir ve daha uzun hedeflere odaklanabilir bilirsiniz.

Sizi rahatlatacak öneri:
Rahat bir sandalyeye ya da yere oturun. Nefes alın ve gözleriniz kapatın. Bir süre kıpırdamadan bekleyin. Kendinizi bir balonda, gökyüzüne doğru yükselip kaybolurken hayal edin. Yorgun düşüncelerinizden uzaklaştığından kadar devam edin. Kısa bir süre sonra vücudunuzun yüngülləşdiyini hissedeceksiniz ve düşüncələrinizdə hafifleyecektir. İlk denemelerinizde zorlanabilirsiniz ancak zamanla daha kolay ve daha hızlı yapacaksınız.
 

nese355

Aktif Üye
Üye
Doğru sölüyorsun grey im ama işte bazen bunlar zor geliyor bize aslında konundaki gibi uygulasak çok iyi olurrr paylaşımın için teşekkürler canım.:)
 

GREY

Daimi Üye
Üye
Rica ederim nese abla :)
zor olsa bile uygulamak gerek işte :D
 
Üst