1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  101 katlı olan dünyanın en yüksek binası

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  dünyanın en büyük binası kaç katlı dünyanın en yüksek binası kaç katlı türkiyenin yüksek katlıdır bina katlıdır Tayvan'da 508 metre yüksekliğinde 101 katlı olan dünyanın en yüksek binası

  Tayvan'ın başkenti Taipei'de, şiddetli depremlere ve fırtınalara dayanıklı, dünyanın en yüksek binası açıldı. 508 metre yüksekliğinde ve dünyanın en hızlı asansörüne sahip gökdelenin açılışını Tayvan Devlet Başkanı Çen Şui-bian yaptı.

  101 katlı gökdelende, bir alışveriş merkezi ve 12 bin kişilik kapasiteye sahip bürolar bulunuyor. Gökdelenin 89. katında da gözlem yeri bulunuyor.

  Gökdelenin inşası 6 yılda tamamlandı ve Richter ölçeğine göre 7'den büyük depremler ile 100 yılda bir oluşan fırtınalara dayanıklı tasarlandı. Gökdelenin zemininde bulunan alışveriş merkezi ise geçen yıl açılmıştı.


  Tayvan'da, 1999 Eylül'de Richter ölçeğine göre 7,6 büyüklüğünde meydana gelen depremde 2 bin 400'den fazla kişi ölmüş ve on binlerce ev hasar görmüştü.   
 2. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  dünyanın en yüksek binaları :)
   
 3. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  çok teşekkür ederim ödevimde büyük katkınız oldu =)
   
101 katlı olan dünyanın en yüksek binası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dünyanın en büyük binası geliyor!

  Dünyanın en büyük binası geliyor!

  Crystal Island ismi Crystal Island ve tasarımcısı Sir Norman Foster olan bu bina, Moskova’da 5 yıl içinde yapılması planlanıyor. 1500 fit (yaklaşık 457m) uzunluğunda olacak gökdelen, içinde 900 daire, 3000 hotel odası, 500 öğrenci için uluslararası bir okul, sinema ve tiyatro salonları, spor kompleksleri ve daha fazlasını barındıracak.
 2. dünyadaki en yüksek heykel

  dünyadaki en yüksek heykel

  CHRIST THE REDEEMER STATUE.....RIO DE JENAIRO.........BREZİLYA
 3. dünyanın en yüksek binası

  dünyanın en yüksek binası

  Burj Dubai..........900 m. yüksekliğinde, 2008 sonunda tamamlanacak.
 4. dünyanın en büyük ofis binası

  dünyanın en büyük ofis binası

  Chicago Merchandise Mart.....Illinois, ABD
 5. Dünyanın en yüksek şelalesi

  Dünyanın en yüksek şelalesi

  Venezuela'da, Canaima Ulusal Parkı'ndaki Angel şelalesi tam 979 metrelik yüksekliğiyle adeta dünyaya tepeden bakıyor... İşte 1 kilometre yükseklikten düşen, hatta rüzgarın da etkisiyle yere düşemeden buluta dönüşen suların muhteşem görüntüleri... [/ alıntı

Sayfayı Paylaş