12 haftada ense kalınlığı testi kaç çıkmalı?

  • Konbuyu başlatan Yağmur Gören1
  • Başlangıç tarihi
Y

Yağmur Gören1

Forum Okuru
12 haftada ense kalınlığı testi kaç çıkmalı?

12 haftada ense kalınlığı kaç olmalı melek kadınlar kulübü 12 haftada ense kalınlığı forum'da.​

Arkadaşlar şuan 11. Haftamdayim haftaya doktorum çağırdı. Ense kalınlığı ve ikili üçlü tarama testleri yapılacak arkadaşlar 12 haftada ense kalınlığı kaç olmalı bilgisi olan var mı? Ense kalınlığı kaç olmalı ki normal seyrinde olsun çok endişeliyim belki yersiz ama her anne bunu hisseder herhalde.
 
LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Merhabalar
Bunun için aslında stres yapmanıza gerek yok testin olumsuz çıkacağını düşünmeyin. Ense kalınlığı 12 haftada kaç olmalı? 11-13. Hafta arasında ölçümü yapılan ense kalınlığı bebeğin herhangi bir anomali durumu var mı yok mu bu tespit edilmesine yardımcı olur. Down sendromu gibi durumlarda belirleyicidir. Bebeğin baş ve popo mesafesi minimum 45mm maksimum ise 84mm olmalıdır. Ense kalınlığı ve saydamlığı ölçülerek bebekte anomali durumlar için belirleyici olur. Aynı zamanda bu vakitlerde ikili üçlü dörtlü tarama testleri de yapılır. İkili test 11-13 haftada üçlü tarama testi ise 15-19 haftalarda yapılır.

Bu tarama testleri kromozom ile ilgili eksiklikleri ölçmek için önemli testlerdir. "Down sendromu nedenleri belirtileri tedavisi" konusunda aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 
Üst