1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  13. burç çıktııııı adı da yılancı

  Konu, 'Burçlar' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  yılancı burcu özellikleri yılancı burcunun özellikleri burcu yasemin boran 2010 burç yorumları yilanci Burcumuz değişti mi? 4 bin yıl içinde takım yıldızların yer değiştirdiğini belirten astronomlar, astrolojik bilgilerimizi alt üst edecek çağdaş burç haritası çıkardı.

  Astronomlar 13'üncü burç Yılancı'nın astrolojiye katılmasını savunuyor. Bu durum diğer 12 burcuda etkiliyor ve neredeyse herkesin burcu değişiyor.
  Aslanlar, Terazi oldu
  30 Kasım-18 Aralık arasında doğanların Yılancı burcu olduğu iddiası astrologlarla astronomları da karşı karşıya getirdi. ‚ağdaş burç haritasına göre eskiden Akrep olanlar Başak ve Terazi olurken, bazı Aslanlar'ın yeni burcu Terazi oluyor.

  Polemik çıktı

  Astrologlar, güneşin aylık hareketlerini baz aldıklarını söylerken 13. burçtan haberdar olduklarını ama bunun durumu değiştirmeyeceğini belirtiyorlar. Yer esaslı gözlem yaptığını vurgulayan astronomlar ise 4 bin yılda takım yıldızların yer değiştirdiğini belirterek, "çağdaş burç" haritasında ısrarcılar.


  DOÇ. DR. TALAT SAYGAÇ (İÜ. Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bölümleri öğretim üyesi)
  Dünya 26 bin yıldır salınıyor ve Batı'ya doğru hareketleniyor. Presesyon dediğimiz bu kayma sonucu ilkbahar nortasının yeri değişti. Eskiden Koç burcunda olan bu nokta, artık Balık burcunda.


  DR. HASAN ESENOĞLU (İÜ. Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bölümleri öğretim üyesi)
  Güneşin 21 Mart'ta yer aldığı ilkbahar noktası her yıl batıya doğru kayıyor. Bu da yeni bir burç haritasını karşımıza çıkarıyor. Bizim adresimiz yer. Dünya'dan uzayı gšzlemliyoruz. Aslında 88 takım yıldız var. Ama dünyanın güneş etrafındaki yolu üzerinde bunulanların sayısı 13.


  YASEMİN BORAN (astrolog-Hürriyet gazetesi yazarı)
  Biz mevsimleri esas alıyoruz. Koç burcu insanları, ilkbaharın başlangıcına doğarlar ve doğanın uyanış heyecanı içindedirler. Kişiler, içine doğdukları mevsimlerin özelliklerini gösterirler. Burçlar mevsimsel zamanı gšsteren birer semboldür ve mevsimler var oldukça değişmeyecek.

  AYCAN ÖZENBAŞ (astrolog-e-kolay.net yazarı)

  Biz dünyayı esas alıyoruz. 13'üncü burç bir spekülasyon. O zaman 14'üncü, hatta 80'inci takım yıldızı da haritalara koyalım. Bunlar işimizin zorlaştırılması için ortaya atılan savlar. Çok kuvvetli mesnedleri olduğunu sanmıyorum.


  HAKAN KIRKOĞLU (astrolog-Milliyet gazetesi yazarı-Astroloji Birliği Derneği Başkanı)
  Bizim için önemli olan takım yıldızlar değil, kişilerin yaptığı bölümleme. Yılancı takım yıldızını 13. burç olarak almak, orayı karıştırmaktan başka bir şey değil. Üsterse 99 takım yıldız olsun bir şey değişmez.


  Yaylar Yılancı, Koçlar Balık oldu


  ESKİSİ / YENİSİ
  Yay------ 23 Kasım-22 Aralık / 19 Aralık-20 Ocak
  Oğlak------23 Aralık-20 ocak / 21 Ocak-16 Şubat
  Kova------21 Ocak-19 Şubat / 17 Şubat-11 Mart
  Balık------20 Şubat-20 Mart / 12 Mart-18 Nisan
  Koç------ 21 Mart-20 Nisan / 19 Nisan-13 Mayıs
  Boğa------21 Nisan-21 Mayıs / 14 Mayıs-20 Haziran
  İkizler------22 Mayıs-21 Haziran / 21 Haziran-20 Temmuz
  Yengeç------22 Haziran-22 Temmuz / 21 Temmuz-10 Ağustos
  Aslan------23 Temmuz-23 Ağustos / 11 Ağustos-16 Eylül
  Başak------24 Ağustos-23 Eylül / 17 Eylül-30 Ekim
  Terazi------24 Eylül-23 Ekim / 31 Ekim-22 Kasım
  Akrep------24 Ekim-22 Kasım / 23 Kasım-29 Kasım
  Yılancı------30 Kasım-18 Aralık


   
 2. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  14.823
  Beğenilen Mesajlar:
  1.090
  Ödül Puanları:
  113
  Cevap: 13. burç çıktııııı adı da yılancı

  teşekkürler :)
   
13. burç çıktııııı adı da yılancı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 13 Haziran BUrçlar

  13 Haziran BUrçlar

  13 haziran burç 13 haziran hangi burç hangi burcu ne burcu Koç 21 Mart - 19 Nisan Yalnızlığa ihtiyaç duyduğunuz bir gün olacak. Derin düşüncelere kapılmanız, farklı duygular yaşamanız, kimi zaman hayatın gerçeklerinden kopartsa bile, yine de çok verimli olabilirsiniz. Sevdiğiniz insanla bugün gerilimli anlar ve kimi sorunlar yaşayabilirsiniz. Ama bir anlaşma yolu, ortak nokta bulmaya...
 2. 13 Mart Günlük Burç Yorumları

  13 Mart Günlük Burç Yorumları

  (23 Aralık - 20 Ocak) İş ve güncel yaşamınızda yenilikler olacak. Evde bazı kimselerle tartışabilirsiniz, fakat ikna kaabiliyetinizin devam etmesi ile olayları tatlıya bağlayacaksınız. Yanlız vazife ve özel ilgi alanlarınız arasında bir dengesizlik görülüyor. birinden birisi oldukça ağır basabilir. bu da birinin geri kalması anlamına gelecektir. Özel ilgi alanına bir haftalık bir ara sizi bu...
 3. 13 Haziran Günlük Burç Yorumları

  13 Haziran Günlük Burç Yorumları

  Sevgili Koç, İlişkilerinizde kalıcı duygular beklerken, yaşam standardı olarak yüksek olanaklara sahip ilişki fırsatları kollayacaksınız. Unuttuğunuz bazı olayların yeniden gündeme gelmesi, belki de, çözümlenmesi gereken olaylara yeniden ayna tutacak. Bu dönem varlıklı kişiler ilginizi çekecek. Zihinsel yorgunluk söz konusu. Sevgili Boğa, Çekim gücünüz çok yüksektir. Girdiğiniz...
 4. 13 Temmuz Günlük Burç Yorumları

  13 Temmuz Günlük Burç Yorumları

  günlük burç günlük burç yorumları 13 temmuz hangi 13 temmuz yorumları Sevgili Melekler günlük burç yorumunu okumadan güne başlayamam mutlaka burcumun yorumunu okumalıyım diyorsanız buyrun size haftanın ilk günü 13 Temmuz günlük burç yorumları :tik: Koç Sevgili Koç, ay tutulmasıyla anne veya babanız, işveren gibi otorite figürleri vurgulanıyor. Anne ya da babanızın hayatında bazı değişiklikler...
 5. Diyarbakır da 13 ŞEHİT

  Diyarbakır da 13 ŞEHİT

  13 şehit hakkında bilgi diyarbakırda şehitler diyarbakırda ölen şehitler diyarbakır da ölen haberler, şehit, haberleri, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Hain terör yinee pisliğini saçtı. maalesef 13 askerimiz 13 annenin evladı şehit oldu. onlara kurşun sıkan eller kırılsınnnn çok üzüldümm melekler. 7 tane de leşimiz var bir gün gelecek hepsi leş olacak. allah belalarını...

Sayfayı Paylaş