13 Şubat 2016 Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
13 Şubat 2016 Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ?
13 şubat 2016 tarihinde meb tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınavı nın sonuçları merakla bekleniyor.Sınavın yapıldığı tarihten 10 gün sonra açıklanması gereken ehliyet sınavının sonuçları merakla bekleniyor.Ehliyet sınav sonuçları hakkında tüm detaylar yazımızda.EHLİYET SINAV SONUCU.jpg13 şubat 2016 tarihinde ehliyet sınavına katılım çok yüksek oldu.Adaylardan biri olarak şunu söyleyebilirimki sınav soruları beklediğimden kolaydı.Bir çok adayı sorular terletsede çalışanların gözü kapalı yanıtladığı soruları aslında tüm bireylerin bilmesi gerekiyor.13 Şubat 2016 ehliyet soru ve cevapları yayınlandı.Şimdi gözler yapılan sınav sonuçlarında.26 şubat 2016 tarihinde sınav sonuçlarının açıklanacağı söyleniyor.Tüm adayların başarılı olmasını diliyor ehliyet sınavı hakkındaki tüm merak edilen detayları sizlerle paylaşıyoruz.


Ehliyet sınavı sonuçlarını görüntülemek için TC Kimlik No ile sorgulama yapılması gerekmektedir. 13 Şubat 2016 Ehliyet sınav sonuçları açıklandığında alt kısımdaki linke linke tıklayarak MEB Motorlu Taşıtlar Sınav sayfasına yönlendirileceksiniz. Girdiğiniz sınavın sonuç bilgisi linkine tıklayarak ulaşabileceğiniz sorgulama sayfasında TC kimlik no ve güvenlik numarasını girerek ehliyet sınav sonucunuzu görüntülemeniz mümkün olacaktır.13 ŞUBAT 2016 EHLİYET SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?
Ehliyet sınav sonucu açıklanma süreci 2016 MEB iş takvimine göre 12 gündür. Ehliyet sınav sonuçları henüz açıklanmamıştır. 13 Şubat 2016 Ehliyet sınav sonuçları açıklandığında bu sayfa üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

EHLİYET SINAV SONUCU SORGULAMA


Her bir sürücü adayı toplamda 4 defa teorik sınava , 4 defa uygulama sınavı(direksiyon sınavı) girme hakkı vardır. Eğer aday sınav döneminde mazeretsiz şekilde sınava girmezse bir hakkını kullanmış sayılmaktadır. Sınava mazereti nedeniyle giremeyen adayların durumu yönetmelikte belirtilmiştir.

Teorik sınava en fazla kaç defa girebilirim ?

Eğer sürücü adayı 4 sınav sonucunda başarısız olursa, kursu tekrar etmek zorunda kalır.

Direksiyon sınavına en fazla kaç defa girebilirim?

Teorik sınavdan başarılı oldunuz diyelim. Bu durumda 4 defa direksiyon sınavına girme hakkına sahip olursunuz. Direksiyon sınavında 4 defa başarısız olursanız kursa, direksiyon eğitim ücretini ödeyerek ve zorunlu direksiyon eğitim saatinizi doldurarak 4 defa daha sınava girme hakkı kazanırsınız.

Sonuç olarak: Bir aday 4 defa teorik sınava, teorik sınavdan başarılı olduktan sonra, 4+4 toplam 8 defa direksiyon sınavına girebilir.

Özel Durumlar (Sağlık Raporu, Afetler, Yakınların Durumu, Spor Musabakaları)

a)Sürücü adayı yatakta tedaviyi gerektirecek bir hastalık nedeniyle sınava giremezse durumunu resmi veya özel sağlık kurumundan alacağı sağlık raporuyla en geç sınavın yapıldığı günün akşamına kadar kurs müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

b) Yangın, deprem ve benzeri tabiî afetler yüzünden veya ana, baba, kardeş gibi yakınlarından birisinin ağır hastalığı veya ölümü yahut spor, müzik, folklor ve benzeri ulusal veya uluslararası düzeyde ülkemizi temsil etme gibi nedenlerle sınavlara giremeyeceklerini gösterir resmî bir makamdan alacakları belgeyi kurs müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

Bu koşullar altında 4 dönem sınav hakkı tamamlandıktan sonra bir defaya mahsus ilgili mazereti olan adaylar sınava girebilirler.
 

Benzer İçerikler

Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
799
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Cevaplar
12
Görüntüleme
3K
çiğdemvural
çiğdemvural
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
824
Misafir
M
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
826
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Üst