14 aylık bebek boy kilosu ne olmalı benim oğlan zayıf mi acaba?

L

Leylaagzan

Forum Okuru
14 aylık bebek boy kilosu ne olmalı benim oğlan zayıf mi acaba?

14 aylık bebek kilosu ve boyu melek kadınlar kulübü 14 aylık bebek boy ve kilo tablosu forum'da.​

Benim oğlum 14 aylık kilosu 8 kilo çıktı boyu ise 75 cm biraz küçük gibi geliyor bana sanki. Beslenmesi ve kilosu biraz artsın istiyorum nasıl beslenme düzeni yapmalıyım? 14 aylık bebek kilosu ve boyu ne olmalı? İştah açıcı neler verebilirim evde? Çok da her şeyi beğenmiyor nasıl yapıcam nasıl kilosu artar?

IMG_20220213_222938.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Bazen bebekler zaman zaman kilo alımları durabilir örneğin diş çıkarma zamanları bebekler için yorucu ve iştah kapatıcı olabilir. Eğer bu sürekli olmuyorsa problem değil ama iştahsızlık devamlı ise kilo kaybı sürekli ise doktora danışmakta fayda var. 14 aylık bebek kilosu ve boyu erkek bebekler için 9-10 kilodur boyu ise 78 cm olmalıdır. Ama sizin çocukta da çok kilo kaybı yok diye düşünüyorum ama siz olduğunu sanıyor ve bebeğinizi zayıf görüyor iseniz doktorunuza da bir danışın isterseniz. 14 aylık bir bebek mutlaka günde 3 ana öğün 2 ara öğün olmak üzere 5 öğün beslenmeli. Ara öğünlerde bebek emiyor ise anne sütü vermeye devam edilebilir.

Dilerseniz aşağıdaki linkten 1 yaş bebeklerin anneleri için "1 yaş bebeğimin boy kilo nasıl olmalı" konumuzu inceleyebilirsiniz.

Geri