14 Şubat sevgililer günü Google Logo

M

Misafir

Forum Okuru
14 Şubat sevgililer günü Google Logo
14 Şubat sevgililer günü Google Logo


Sevgilisi uzakta olanların ve şuan sevgilisiyle el ele olanların ve yer yüzünde ki tüm seven canlıların sevgililer gününü kutluyor ve Google'nin 14 Şubat Sevgililer Gününe özel logosu hakkında sizlerle bilgi paylaşıyoruz Melek'ler.

google1-2ff.jpg14 şubat 2012 sevgililer gününde google sevgililer için küçük bir animasyon hazırladı..Animasyonda hediyeden ziyade sevdiğiniz kişile olmanız ve onunla vakit geçirmenizin daha büyük önem taşıdığı vurgulanıyor..

sevgililer gününün anlamı
Bu özel günün kökeni Roma Katolik Klisesi’nin inanışına göre Valentine adındaki bir keşişin adına ithaf edilerek özel bir bayram günü oalrak ilan edilmiştir. Hıristiyan inancına göre Aziz Velentine günü olarak da anılır.

Günümüz dünyasında bazı ülkelerde birbirini seven insanların karşılıklı hediye aldığı, kartpostal, mektup vb. gibi sevgiyi anlatan materyallar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Bunun yanı sıra ülke ekonomileri de 14 Şubat Sevgililer Günün den olumlu etkilenmektedir. Yapılan araştırmalara göre 14 Şubat Sevgililer Günü (Valentine Day) Dünya’da 1 Milyar civarında sevgililer günü ile ilgili kartlar gönderildiği belirlenmiştir.
 
Üst