15 günde 14 kilo verdiren diyet burda meleklerim

C

cücük

Forum Okuru
15 günde 14 kilo verdiren diyet burda meleklerim
diyet, diyet listeleri,

Melekerim internette gezinirken ilgimi ceken bu konuyu sizinle paylasmak istedim

15 Günde 14 Kilo Verdiren Muhteşem Liste

Bu Diyeti Bir Döngü Olduğunu Unutmayalim Ve Kurallara Harfiyen Uyalım.Diyete Başlarken Düşüncem Sağlıklı Bir Biçimde Kilo Vermek İdi.80 kiloyu tartıda görmemiştim taki 2. doğumumdan sonra sürekli yemelerim sonucu süt olsun, bebeğim 6aylık olunca karar verdim ve başladım .Bu diyeti bulana kadar bazı hatalarımda oldu deneyerek bu diyetin faydalı oldugunu gördüm ve sizlerede sunuyorum

1-öncelikle karar vericeksin ve hedef belirliyceksin,her hafta veya her ay fotoğraf çekinirseniz farkı daha çok görürsünüz

2-Günde 2.5-3 litre su içilecek

3-Kahvaltıda 2 dilim ,öğle ve akşam 1dilim olmak üzere (tam tahıllı/tam buğday/çavdar)bu ekmeklerden yenecek kepek ekmeği kansızlık yaptığı için listemizde yok , eğer börek çörek gibi unlu gıdalar canımız isterse sabah veya öğlen 2dilim ekmeğin yerine 1 dilim börek vs. yenecek kahvaltılarımızda peynir zeytin domates salatalık yumurta salam sucuk sosis pastırma menemen gibi besinler serbest..abartmadan tabiki..

4-Günde 2 defa ara öğün yapılacak ara öğünlerde 1 tane meyve yada 1 bardak süt(şekersiz) i yada bunlar gibi hafif şeyler tüketilecek.

5-Eğer pilav makarna dolma gibi karbonhidratlı ürünler yiyeceksek kesinlikle öğle öğününde çok az porsiyon yenecek akşam öğününde bunlar olmayacak klasik öğlen menümüz çorba+sebze veya et yemeği+salata+yoğurt ürünleridir..

6-Ara öğün tekrar yapılacak

7-Akşam öğünü en geç 6-7 de yenecek ve çok hafif geçirilecek öğlen ne yediysek ona göre dengelicez öğlen et yediysek akşam çorba+salata yada sebze+yoğurt gibi yiyeceğiz akşam tek çeşit yemek yemeğe gayret edicez yanında salata yada yoğurt veya ayran olabilir..

8-Günde 3 bardak bitki çayı içilecek yeşil çay ,biberiye,7 otlu çay ve form çayı önerilir..

BU REJİMLE VÜCUDUNUZDA BİR METABOLİZMA DEĞİŞİMİ BAŞLAYACAK 1 YIL BOYUNCA NORMAL YESENİZ BİLE KİLO ALMAYACAKSINIZ.

O BİZZAT UYGULADIM DİYET LİSTEM- İLK GÜN:

Sabah: istediğiniz miktarda şekersiz kahve

öğle: 2 adet haşlanmış yumurta, biraz tuz

akşam:1 steak ( dana eti ızgara ) yoksa 3 biftek ve yeşil salata ya da kereviz

2.gün:

Sabah:şekersiz kahve, bir adet sandviç ekmeği

öğle:1 büyük steak, yeşil salata ve meyve

akşam:istediğiniz miktarda dil, tavuk ya da dana eti

3. gün:

öğle:1 büyük steak, yeşil salata ve meyve

akşam:istediğiniz miktarda dil, tavuk ya da dana eti

4. gün:

öğlen:1 adet haşlanmış yumurta,çiğ ya da haşlanmış havuç, gravyer peyniri

akşam:1 büyük steak, yeşil salata

5.gün:

Sabah:şekersiz kahve, limonlu havuç

öğle:balık buğulama ve domates

akşam:1 biftek, yeşil salata

6.gün:

öğle:tavuk ızgara

akşam:2 haşlanmış yumurta ve havuç

7.gün:

Sabah:limonlu çay

öğle:1 steak, elma,portakal,meyve

akşam:seçim size ait

İKİNCİ HAFTA:

İlk Gün:(
PROTEIN GÜNÜ)

ÖGLEN:
Haslanmis yada izgarada 3 parca et yada balik (200 gr.), et yerine 3 kaynamis yada sahanda yumurta ve peynir yiyebilirsiniz arti bir dilim kepekli ekmek, arti istediginiz kadar yagsiz salata

ÖGLEDEN SONRA:
200 ml sehriyesiz, pirincsiz, bulgursuz corba

süt, yogurt ve peynir sirf bu gün yenilebilir

AKSAM:
öglen yediginizin aynisi fakat corbasiz, aksamda aynisini yemeniz cok önemli

2. Gün NISASTA GÜNÜ

ÖGLEN:
İstediginiz kadar sebze, ama haslanmis, cig yada izgarada. Mercimek, fasulye, patatesde serbest. Baharat, ketcap, salca serbest, bir dilim ekmek ve salata

AKSAM:
öglen yediginizin aynisi fakat daha kücük porsiyon

3. Gün KARBONHIDRAT GÜNÜ:

ÖGLEN:
hamur isi, domatesli pizza, soslu (sebze sosu) yada salcali makarna, yada pasta/kek (miktari bir porsiyon pizza kadar)

AKSAM:
2 kücük yas pasta yada 2-3 tatli hamur isi, 3 top dondurma ve 50 gram cikolata (cikolata mecbur yenilecek)

4. Gün MEYVE GÜNÜ

ÖGLEN ve AKSAM:
istediginiz kadar her cesit meyve

5. Gün bu 4 günü tekrar bastan uygulayin

Ben çayı büyük su bardağına 5 küp şeker atarak içerdim, sonra dedim ki şekeri azaltayım..Öncelikle 4 e indirdim 1 hafta kadar öyle alıştırdım kendimi, sonra 3 e indirdim, fakat bu sefer 1 hafta alışma süresi verdim

diyet-yap-fx15-30e.jpg

Geri