150 bin tl sermaye ile ne iş yapılabilir

G

GençEmekli

Forum Okuru
150 bin tl sermaye ile ne iş yapılabilir
150 bin tl sermaye ile ne iş yapılabilir iş yapmaya bu para yeter mi

Merhaba

Covid 19 sanırım dar gelirli ve orta gelirli bütün aileleri bir şekilde etkiledi. Birçok insan işinden oldu halen işsiz bir sürü insan geziyor. Eşimi de emekli ettiler eşim istememesine rağmen mecburen kabul etti emekli oldu. Biraz birikmiş paramız vardı tazminatı ile birlikte 150.000 Lira kadar bir paramız var ve bununla da bir iş yapalım istiyoruz 150.000 lira ile ne iş kurabiliriz ne önerirsiniz ne yapabiliriz bir fikri olan varsa yazsın lütfen.

Merhaba

Eşinizin isteği dışında emekli olması daha üzüldüm ama her işte bir hayır vardır diyelim . Belki daha fazla para kazanacaksınızdır. 150 bin lira ile ne iş yapılabilir diye soruyorsunuz . Bence 150 bin lira iş yapmak için uygun bir miktar birçok iş yapabilirsiniz. Ama ben denenmiş akrabalarımın yaptığı bir işi size söyleyeyim. Teyzemin oğlu inşaat mühendisi senelerce özel sektörde çalıştı daha sonra kendi işini yapmaya karar verdi inşaat işlerine girdi olmadı uondan sonra ben İnşaatla falan ilgilenmeyeceğim inşaat mühendisliği de yapmayacağım dedi .

Çok alakasız bir iş yapmaya karar verdi. Keçi yoğurdu imalatı na girdi. Keçi sütlerini topluyorlar yoğurt yapıyorlar kendi yaptırdığı özel kaselere dolduruyorlar marketlere restoranlara birçok yere servis yapıyorlar ve yok satıyorlar biliyormusunuz . Ççok ciddi büyük paralar kazanmaya başladılar ve işi büyüttüler kısa sürede Çocuk ben senelerce neden bu işi yapmadım diye hayıflanıyor . Vallahi size de böyle bir iş önerebilirim çünkü keçi sütü ve buna benzer ürünler piyasada az bulunuyor hele hele katkısız organik yaparsanız alıcısı da çok ve çok da başarılı olursunuz bu tarz bir iş yapmanızı tavsiye ederim.

Geri