17 Aralık Günlük Burç Yorumları

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
17 Aralık Günlük Burç Yorumları
Koç
21 Mart - 19 Nisan

Bugün, karşınızdaki insanlara ters davranışlar gösterebilirsiniz. Bazı anlarda kendinizi yeteneksiz görebilir ve güveninizi kaybedebilirsiniz. Kişisel duygularınızı ve isteklerinizi bastırma, yersiz kıskançlıklar neticesi sevdiğiniz insanla aranızda sorunlar oluşabilir. Evli koçlar parasal sorunlar nedeniyle eşlerinize karşı kırıcı davranabilirsiniz. Güven dolu yaşamak için kontrol kurmanın gerektiğini düşünebilirsiniz. Bu durum eşinizin sizden uzaklaşmasına neden olabilir. Haftasonu olması dolayısıyla tatsız durumlara meydan vermemek için daha sakin olmalısınız.

Kendinizi duygusal güvenceden yoksun hissedeceğiniz bugün, aranızdaki tartışmalar sonucu sevdiğiniz insanın sizden uzaklaşması, güvence duygunuz konusunda üzülmenize neden olabilir. Enerjilerin etkisiyle içinizdeki duyguları ifade etmektense sessiz ve gizemli kalmayı tercih edebilirsiniz. Kötümser bir ruh haline meyil gösterilen bugün, ufacıcık konuları büyütmeden sıcağı sıcağına halletmeyi denemelisiniz. Fevri ve sonradan pişman olacağınız davranışlarınızı ayarlamaya çalışmalısınız.

Boğa
20 Nisan -20 Mayıs

Bugün, beraberliğinizle alakalı konularda biraz geri planda kalmayı tercih edebilirsiniz. Sanki herşey çok hızlı ilerlemiş gibi duraksatmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bazı şüpheler yada çok abarttığınız duygular nedeniyle ilişkinin aşk boyutundan ziyade fazla rutinleştiğine karar verererek sevdiğiniz kişiye karşı biraz mesafeli tavırlar gösterebilirsiniz. Aranızda yaşanacak bir kıskançlığın büyütülerek tatsızlığa yolaçması sonucu ilişkiye olan güveninizi kaybettiğinizi düşünebilirsiniz. Bugünkü enerjilerin yarattığı bu etkinin bilincinde olarak her zamanki sakinliğinizi korumanızı öneriyorum.

Oysa bugün, zihniniz tetikte ve son derece güçlü bir hayalgücüne sahipsiniz. Keşifci yanlarınızı ortaya çıkarmaya çalışmanız sizin için son derece faydalı olabilir. Bugün yaşamınızla ilgili yenilik ve değişimler için karar verebilir ve uygulamaya başlayabilirsiniz. Yükselen arzularınızı dostlarınızla biraraya gelerek konuşabilir ve sevdiğiniz kişiyle de paylaşarak güzel bir gün geçirebilirsiniz. Çünkü siz son derece soğukkanlı ve sorumluluk sahibi bir insansınız. Problemleri sakinliğinizle çözebilecek gücünüz var. Niye denemeyesiniz ki!


İkizLer
21 Mayıs - 21 HaziranBugün, ailenizle aranızda, işinizi ilgilendiren konularla ilgili sorunlar çıkabilir. Onlara olan sorumluluklarınız, bir yandan da işiniz dolayısıyla son günlerdeki yorgunluklarınız sizi bugün rahatsız edebilir. Haftasonu olması dolayısıyla ne zamandır gitmeyi düşündüğünüz bir yakınınızı ziyaret edebilirsiniz. Bu bir sağlık nedeniyle olabilir. Ailenizle alakalı bir konuda gelişen bir olay sonucu üzerinizde bir yük hissedebilirsiniz. Yaşam koşullarının zorluğu ve bakmak zorunda olduğunuz kişiler sizi tedirgin ediyor olabilir.

Bugün düşüncelerinizi sözel ifade etme konusunda yanılgılar içinde davranabilirsiniz. Söylemek istediklerinizle içinizdeki duygular çelişebilir. Aslında başka türlü konuşmak istediğiniz halde ağzınızdan başka kelimeler dökülebilir. Kimi anlarda ise sanki söylenenleri anlamıyor gibi davranabilir etrafınızdaki insanları şaşırtabilirsiniz. Çünkü siz her zaman hızlı düşünen zeki birisinizdir. Ama bugünkü enerjiler dışardaki insanların sizi durgun ve geç algılayan biri olarak görebilirler.


Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz

Bugün duygularınızı dış ortamlarda ifade ederken daha ağır ve ciddi davranabilirsiniz. Çekingenlik veya ürkekliğe meyilli olacağınız bugün özellikle sevdiğiniz insanla aranızda sözel olarak kırıcı ve hiç istemediğiniz kıskançlık nedenli konuşmalar geçebilir. Daha önceden karar verdiğiniz bir yere gitmekten son anda vazgeçebilir ve onu kızdırabilirsiniz. Son günlerde sizin de anlam veremediğiniz garip duyguların nedeni Ay/akrep transitinin yarattığı bir olgudur. Birkaç güne kadar bu etkilerin düzeleceğini bilerek karamsar duyguların sizi etkilenmesine izin vermeyiniz.

Bugün kardeşleriniz yada çok yakın tanıdığınız bir büyüğünüzle aranızda geçen bir konuşma size yeni bir sorumluluk getirebilir. Oluşan bu yeni durum için şimdiden önlemler alma gereksinimi duyarsınız. Duygusal ilişkinizin sizin üzerinizdeki etkisi sizi bugün aşırı bir şekilde ciddileştirebilir. Ve dış ortamlarda sevgisiz yada mutsuzmuşsunuz gibi bir izlenim bırakabilirsiniz. Sizden büyük biriyle ilişkiniz hakında konuşmalar yapabilir ve ona içinizdeki hislerden bahsedebilirsiniz.aSLan
23 Temmuz - 22 Ağustos

Bugün iç dünyanızda karamsarlık meyliniz yüksek olabilir. Aileniz yada ilişkiniz nedeniyle kendinizi kısıtlanmış, engellenmiş hissedebilirsiniz. Ailenizle aranızda gizlilikle alakalı konularda tartışmalar çıkabilir. Sizi zorlayan koşullar nedeniyle kendinizi aşırı bir abartıyla sinirli tavırlar içinde sokabilirsiniz. Yüreğinizin derinliklerindeki duyguları kimsenin anlamadığını düşünerek karamsarlaşırsınız. Yalnızlık isteğiniz yoğun olabilir ve mahremiyetinize kimsenin girmesini istemezsiniz.

Oysaki kendinizi ifade ve yaratıcılık enerjileriniz o denli yüksekki, bu ruh halinizin son birkaç günlük enerjiler nedeniyle olduğunu bilmelisiniz. Yarından itibaren günlük temponuzda iyimser ve enerjik olacağınız bir haftaya başlayacaksınız. Bugün olayların akışına bırakarak müdahale etmeden esnek davranmanızı öneriyorum


Başak
23 Ağustos - 22 Eylül

Bugün, parasal konular nedeniyle ailenizi de ilgilendiren acil kararlar almanız gerektiğini düşünürsünüz. Karamsar bir ruh hali içinde, evinizle ilgili harcamalarınızı daha kontrollü yapmaya karar verebilirsiniz. İçinizde yüksek düzeyde başarma ve elde etme tutkusu yoğun olduğu halde, kendinizle ilgili şüpheye düşebilir ve güveninizi kaybedebilirsiniz. Çevrenizle olan iletişiminizde çekingenlikler görülebilir. Düşündüğünüz bazı işler için hala start alamıyor oluşunuz da sizi bugün derin derin düşüncelere sevk edebilir.

İlişkinizle alakalı bir problem bugün tekrar gündeme gelerek canınızı sıkabilir. Özgür olmak, kimsenin sizin üzerinizde baskı kurmasına izin vermediğiniz için, birlikte olduğunuz kişiye aşırı bir tepkide bulunabilirsiniz. Abartılı davranışların görüleceği bugün, biraz daha kontrollü olmanızda fayda var. Planlama yeteneğine sahip olduğunuzu unutmayarak, kontrolünüzü kolaylıkla kurabilecek bir insansınız. Sakin olun ve bu enerjilerin bugüne ait kozmik bir etki olduğunun bilincinde olarak kendinizi rahatlatacak hobilerle uğraşın.Terazi
23 Eylül - 22 Ekim

Bugün, geleceğinizle ilgili bir konuda, isteğiniz dışında gelişen olaylar canınızın sıkılmasına neden olabilir. Beklediğiniz paranın gecikmesiyle alakalı bu durum nedeniyle karamsarlık duyabilir ve yeniden planlar yapmanız gerektiğini düşünürsünüz. Doğal olarak bu gelişme kendi yeteneklerinizden de şüphe etmenize neden olabilir. Fırsatlar çıksa bile, yine engeller oluşacağını ve hedefinizi gerçekleşmesinin zor olduğunu hissedebilirsiniz. Bu konuda görüşeceğiniz dostlarınız yada büyükleriniz size pek umut vermeyebilirler.

Ailenizdeki özellikle anne yada önemli bir kadının üzerinizdeki sorumluluğu nedeniyle kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Parasal gücünüzün istikrarlı olmayışı, tek başınıza hareket etmenize engel çıkarıyor olabilir. Fakat bu zorlukların kısa bir süre sonra yoluna gireceğini bilmelisiniz. Şansınız yapacağınız yolculuklarla artacak ve bu kısa yolculuklar size ummadığınız fırsatları yakında getirecektir.


Akrep
23 Ekim - 21 Kasım

Tutkularınızın yoğun, sahip olma hislerinizin güçlü olduğu bir gün yaşayacaksınız. Zihniniz her an tetikte ve hızlı çalışacak, hayal gücünüzün kuvveti sayesinde olumlu zaman geçireceksiniz. Bilinçaltınızdaki güç sahibi olma isteği, her konuda ön planda olmanıza neden olacaktır. Yüksek düzeydeki arzularınız konusunda yine de temkinli olmanız gerekir. Güçlü sezgilerinizle etrafınızdaki insanların duygu hallerini kolayca hissedecek ve size karşı farklı düşünenleri hemen farkedebileceksiniz.

Değişim ve yenilenme konularındaki ısrarlı halinizle, yaşamınızın kontrolünü ele almak isteğiniz yüksek. Kendi kararlarınızı sadece kendiniz almak istiyorsunuz. Duygusal güvenceye olan ihtiyacınız ile, bağımsızlık ve özgürlük tutkularınızı birleştirerek kimliğinizi herkese kabul ettirmekten yanasınız. Bugün ayrıca yeni ve farklı olan herşeyden hoşlanacak ve keyifli birgün geçireceksiniz. Gerçekleşen rüyalar görebilir ve tutkularınızı bugün dilediğiniz gibi yaşayabilirsiniz.


Yay
22 Kasım - 21 Aralık

Çok aktif ve enerjik olacağınız bir gün daha yaşayacaksınız. Dün olduğu gibi, yine içinizde aydınlıklar ve iyimser duygular hakim olacaktır. Bugün ayrıca başka insanları yönetme meyliniz yükselebilir. Hükmetme arzunuzun istenmeyen sonuçlar doğurmaması için abartılı davranışlarınızı da kontrol etmeniz gerekecektir. Başarılı olmanız gereken herhangi birşey zihninizi de harekete geçirebilir. Bugün bozguna uğramaktan yada yenilgi yaşamaktan hoşlanmadığınız için iyimser duygularınızı insanlara karşı daha fazla gösterebilirsiniz.

Bugün, sizde doğal bir manyetizma vardır. Size bakanlar bu etkiyle karşılaştıklarında etkileneceklerdir. Bulunduğunuz ortamlarda dikkat çekece ve insanları kolaylıkla etkileyeceksiniz. İlginç ve sıradışı düşünceleriniz yakınınızda bulunan insanlar tarafından çok ilginç bulunabilir. Sizdeki iyilikçi potansiyel güçle, bugün çevrenizdeki ihtiyaç duyan herkese kolayca yardımcı olabilirsiniz. Doğal liderlik kabiliyetiniz sayesinde gösterişli hareketlerde bulunabilir ve illaki gücünüzün kabulünü bekleyebilirsiniz.


OğLak
22 Aralık - 19 Ocak

Bugün, aşk ilişkinizde sorunlar ve engeller çıkabilir. Kendinizi kandırmaya yatkın ve kuruntular içinde olabilirsiniz. Yabancı insanlardan çabucak etkilenir, duygusal olarak kendini yalnız hissedebilirsiniz. Mantık ve duygularınız arasında bocalar, depressif ruh halinizin başka insanlar tarafından görülmesine engel olamazsınız. Tatil günü olması dolayısıyla dışarıya çıkmaktansa evde oturmayı tercih edebilirsiniz. Size destek olmaya çalışan insanlara da ters davranabilirsiniz.

Bugün, arzularınızın istediğiniz gibi gerçekleşmemesi sizi yılgınlık içine sokabilir. Yaşam ve sevgi ile alakalı olanaksız beklentiler içine girebilirsiniz. Doyumsuzluk, düşkırıklığı, yalnızlık bugün sizi sarabilir. Enerjilerin tüm burçlar için fazlasıyla negatif olduğu bugün, çevrenizdeki diğer insanların da bu durumda olacağını bilerek kimsenin üzerine gitmemeli sakin olmaya çalışmalısınız. Sabırlı bir burcun mensubu olarak isterseniz bunu en iyi şekilde gösterecek insan sizsiniz.
Kova
20 Ocak - 18 Şubat

Bugün, alışılmamış davranışlar içinde, inatçı ve fikrinden dönmeyen bir ruh hali içinde davranabilirsiniz. Bazı anlarda sertlikler gösterebilir, en ufak bir terslikte agresifleşirsiniz. Tutucu fikirlerlerinizle etrafınızdaki insanları yargılayabilir, dinlemeden tam anlamadan tepkilerde bulunursunuz. Ani ve nedeni belli olmayan dönüşler yaparak, önceden karar verdiğiniz birşeyden son anda vazgeçebilirsiniz. Sabırsızlık, aceleci davranışlar yada alaycı bir halde oluşunuz yakınınızda bulunan insanların dikkatini çekebilir.

Bu olumsuz etkilerin yanısıra bugün görülmedik oranda bir hayal gücünüz olacaktır. Rüyalarınız ve hayallerinizi gündelik hayatın içine katabilir ve kendinizi moral olarak düzgün tutmaya çalışabilirsiniz. Sanatla uğraşan kovalar bugün çok güzel çalışmalara imza atabilirler. Agresif enerjiler sayesinde ilginç eserleri yaratabilmeniz kolaylaşır. Hayatın güç koşullarından yıldığınız bugün ruhsal iyileştirme gibi konulara da ilgi duyabilir ve bunları araştırabilirsiniz. Gizli ve saklı olan herşey ilginizi çekebilir ve bulduğunuz şeylerden dolayı şaşkınlık yaşayabilirsiniz.


Balık
19 Şubat - 20 Mart

Bugün, mükemmel düzeyde yaratıcı, sezgili, orjinal bir ruh hali içinde olacaksınız. Hayatınıza renk ve değişiklik katacak herşey ilginizi çekecektir. Romantik duygularınızın yanısıra, özgürlük ve sıradışı davranışlarınızla etrafınızdaki insanların ilgisini üzerinizde toplayacaksınız. Bugün enteresan insanlarla tanışabilir ve çok ilginç tesadüflerle karşılabilirsiniz. Her zaman sessizliğinizle bilinen siz, bugün bir haksızlık olduğunda inanılmaz tavırlar da gösterebilirsiniz. Ve bu durum sizin bile şaşırmanıza neden olabilir.

Bugün bir tatil planı yada uzun bir yolculuk için karar alabilirsiniz. Dostlarınıza bu düşüncenizden bahsederek birlikte gitmeyi teklif edebilirsiniz. İlişkinizde ortaya çıkan problemler dolayısıyla biraz uzaklaşmanın ilişkiniz için iyi olacağını düşünürsünüz. Kıskançlıklar ve yersiz şüphelerin neden olduğu tatsızlıklar her ikinizin de canını sıkıyor oluşu, araya giren dostlarınızın da üzülmesine neden olabilir. Bugünkü zorlu enerjilerin sonucu olan bu durumun, yarın düzelmeye başlayacağını bilmeli ve her zamanki gibi empati yeteneğinizi kullanmalısınız.

 
S

Sevdiko

Yeni Üye
Üye
Cevap: 17 Aralık Günlük Burç Yorumları

Başak
23 Ağustos - 22 Eylül

Bugün, parasal konular nedeniyle ailenizi de ilgilendiren acil kararlar almanız gerektiğini düşünürsünüz. Karamsar bir ruh hali içinde, evinizle ilgili harcamalarınızı daha kontrollü yapmaya karar verebilirsiniz. İçinizde yüksek düzeyde başarma ve elde etme tutkusu yoğun olduğu halde, kendinizle ilgili şüpheye düşebilir ve güveninizi kaybedebilirsiniz. Çevrenizle olan iletişiminizde çekingenlikler görülebilir. Düşündüğünüz bazı işler için hala start alamıyor oluşunuz da sizi bugün derin derin düşüncelere sevk edebilir.

İlişkinizle alakalı bir problem bugün tekrar gündeme gelerek canınızı sıkabilir. Özgür olmak, kimsenin sizin üzerinizde baskı kurmasına izin vermediğiniz için, birlikte olduğunuz kişiye aşırı bir tepkide bulunabilirsiniz. Abartılı davranışların görüleceği bugün, biraz daha kontrollü olmanızda fayda var. Planlama yeteneğine sahip olduğunuzu unutmayarak, kontrolünüzü kolaylıkla kurabilecek bir insansınız. Sakin olun ve bu enerjilerin bugüne ait kozmik bir etki olduğunun bilincinde olarak kendinizi rahatlatacak hobilerle uğraşın.

Teşekkür Ederim :)
 
Üst