17 yaşında kızım evlenmek istiyor

G

Gülten4444

Forum Okuru
17 yaşında kızım evlenmek istiyor
17 yaşında kızım evlenmek istiyor ne yapmalıyım

Merhaba

İki evladım var biri 19 diğeri 17 yaşında ikisi de kız , 17 yaşında kızım lise 2 ye gidiyor kendisinden 4 yaş büyük bir oğlanla 2 yıldır görüşüyorlarmış ve şimdi de evlenmek istediğini bana sıkıla utana anlattı ben de kızdım tabiki yaşın 17 daha okulun var diye uzun uzun anlattım biraz da kızdım oğlan üniversiteye gidiyormuş evleneceklermiş bizimki de oğlanın okuduğu bölümde okuyacakmış beraber kalacaklarmış evlenince okulu beraber bitireceklermiş oğlan daha üniversite 1. sınıfmış mış mış .kızım hayaller kuruyor o oğlandan bahsederken gözleri parlıyor. Babası bilmiyor ona söylemedim o söylesem çok kızacak ne yapmalıyım bilemeim ne kadar anlatsam anladığı yok gibi psikologa götürsem babası öğrenecek ne yapmalıyım anlamadım yardımcı olun akıl akıl üstündür derler bir akıl verin bu kızıma ne diyeyim ne yapayım

Merhaba Gülten

Okurken bile benim kızlar böyle bir şey yapsa diye empati kurdum valla zor bir durum ama çözümü var tabiki. Biliyorsun ergenlik dönemi bu ve benzer durumları oluyor genç ergenlerimizin ama sizinkiler evliliği kafaya takmışlar gibi oh ne güzel hem de beraber aynı üniversitede okuyacaklar öyle mi ne kadar güzel oğlanın ailesi ve siz de para yollar okutursunuz işte :) neyse şaka bir yana bu durumu babayla mutlaka konuş onun haberi olmalı aslında çocuklar doğru düşünüyorlar desem tepki alacağım için demiyorum benim annem de 17 yaşında evlenmiş çok da güzel bir evliliği oldu. Ama günümüz de maalesef erken yaşta evlenmek çok riskli işte ne diyeyim. Bu durumu babayla konuş gerekirse bir terapiste gidin ama bu evlilik işini biraz tehir etsinler detaylı sindire sindire gerekirse terapistle anlatılmalı iyi olur inşaallah sonucu. Ama kesinlikle kızıp öfkelenip bağırıp çağırmayın sakin sakin anlayışla konuşun ama otoritenizi de hissettirin. iyi olur inşaallah.

Geri