18 aylık bebeğim bana neden vuruyor nasıl bir tavır sergilemeliyim?

• Konbuyu başlatan Caresizimmm
  • Başlangıç tarihi
C

Caresizimmm

Forum Okuru
18 aylık bebeğim bana neden vuruyor nasıl bir tavır sergilemeliyim?

18 aylık bebeğim bana vuruyor melek kulübü 18 aylık bebeğim bana vuruyor ne yapmalıyım forum'da.​

Merhabalar size önemli bir sorum var benim çocuğum 18 aylık bir buçuk yaşında ama istediği olmayınca benim kolumu ısırıyor ve bana vuruyor 18 aylık bebeğim bana vuruyor ne yapmalıyım bana tavsiyeleriniz var mı bebeğimin koyunu nasıl değiştirebilirim. Özellikle aklı ermeye başladığı için de daha bir haylaz oldu burada babasının tavırları çok dikkat çekici gerçekten ben bir şeyi olmaz dersem babası olsun yani benim zıttıma hareket ediyor çocuğum bunun için yapıyor olabilir mi?

Merhabalar
Aslında çocuklar dünyaya geldikleri zaman şiddete eğilimli olarak doğmazlar bu dürtüler yani zarar vermedi örtüleri çocuklar da yoktur bunu çevrelerinden öğrenirler. Başkalarına ya da kendisine zarar verme gibi zararlı alışkanlıkları öğrenme çevreden edinilen öğrenen bir süreçtir. Babadan yana şikayet ediyorsunuz dediğiniz gibi anne baba arasında uyum olması gerekiyor baba evet anne hayır derse çocuk anneye düşman gözüyle bakabilir. Bence çocuğunuzun sizi ısırması ve vurması bundan kaynaklanıyor diye düşünüyorum. 18 aylık çocuğum bana vuruyor diye soruyorsunuz buna şu şekilde bir çözüm bulalım babayla birlikte oturup konuşun çocuk karşısında ikinizin de görüşleri kararları aynı olsun bu çok önemlidir. Biraz da 18 ve 24 aylık çocukların gelişim sürecine baktığımızda bu yaş çocuklar benmerkezci olurlar yani her şeyin onların elinde olması her şeyi benim gözüyle görmeleri her şeye sahip olmak isteyenler dolayısıyla istedikleri yapılmadığında da bunun gibi zararlı şeyler yapabilirler ama siz kesinlikle ağladığı zaman vurduğu zaman dediğin şeyi yapmayın yakında pes edecektir eğer onun dediğini o anda yaparsanız siz kaybedersiniz ve her istediğini o şekilde yaptırmaya çalışır onunla güzel güzel anlaşarak güzel güzel anlatarak konuşun.

aşağıdaki konuyu da incelemenizi tavsiye ederim hem annelerin hem babaların küçük bebeği olan ailelerin aşağıdaki yazıyı incelemesini tavsiye ediyorum "iyi iletişim doğru ses tonundan geçiyor" aşağıdaki linkten mi konu inceleyebilirsiniz.

Geri