18 yaşındayım çok zayıfım nasıl kilo alabilirim melekler yardım nooolur !!

gezgin_hatun

Yeni Üye
Üye
18 yaşındayım çok zayıfım nasıl kilo alabilirim melekler yardım nooolur !!
18 yaşıma gireceğim fakat hayla 43 kiloyum dar kıyafetler giymek istemiyorum kemiklerim adete belli oluyor bayanlar acil yardımcı olur musunuz yapmalıyım???????

Merhaba , Tıbbi bir neden kilo almanızı engelliyor olabilir. Öncelikle bu probleminiz için bir diyetisyene gidin. Diyetisyen bir takım tetkitler yapıcak ve kilo alımına engel durumlar saptanıcak .Tetkit sonucuna göre metabolizmanıza uygun beslenme programı önericek. Bu şekilde biz size yardımcı olmayız.

Birde aile yapısınında önemi olduğunu düşünüyorum. Yani ailede ana-baba zayıf ise sizde zayıf olabilirsiniz. Eğer böyle bir durumda söz konusu değil ise mutlak suretle diyetisyene giderek kilo almak için program isteyebilirsiniz Diyetisyenler sadece zayıflama için değil, aynı zamanda sizin kilo almanızı sağlayacak öğünleri ve alacağınız besinleri de düzenlerler.

Ben kendimi bildim bileli hep zayıfım . Bir dönem antidepresan kullandım acayip kilo aldım. Sonra kilolu halimden tiksindim. Zayıf olmam kilolu olmamdan daha iyi. Bizim ailede zayıflık genetik. Kilolu kimse yok . Bu yüzden bu faktörde durumu belirliyor. Ayrıca şimdi buraya sayısız beslenme önerisinde bulunabilirz. Fakat verdiğimiz öneriler herkeste aynı sonucu vermez. Herkesin metabolizması farklı çalışıyor sonuçta. Adminin dediği gibi diyetisyene gitmeniz en doğrusu.

Geri