1978 model Murat 131

@şK_MeLeĞ!.

Yeni Üye
Üye
1978 model Murat 131
1978 model 131 78 model murat 131 1978 murat 78 murat131
Adana'da Ferrari tutkunu bir kişi 19 bin YTL harcayarak modifiye ettirdiği Murat 131 marka otomobiline Ferrari görünümü kazandırdı.
Adana'da eski otomobillerinde konforu artırmak isteyen araç sahipleri
virgs.gif
modifiye firmalarına başvurarak otomobillerinin farklı bir görünüme kavuşturuyor. Murat 131'i adeta Ferrari gibi modifiye ettiren araç sahipleri
virgs.gif
dış görünümünden motor gücüne
virgs.gif

Araçlarının içine buzdolabı yerleştiren
virgs.gif
koltuk döşemelerini yenilettiren
virgs.gif
klimalarını değiştiren
virgs.gif
tavanı açtırarak sunroof taktıran
virgs.gif
güneş ışınlarının etkisini azaltmak için camlarını filtre ile kaplatan otomobil sahipleri
virgs.gif
bu işlemlerin karşılığında
virgs.gif
kullanılan malzemenin kalitesine göre 5-20 bin YTL arasında harcama yapıyorlar.
Sürücüler
virgs.gif
sadece bu işlemle sınırlı kalmayarak
virgs.gif
araçlarının performansının yükselmesi için motor manifoltları
virgs.gif
egzoz sistemi
virgs.gif
enjeksiyon cipleri ve hava filtrelerinde değişiklik yaptırıp
virgs.gif
fren diskleri
virgs.gif
helezon kitleri ve kamlarda değişiklikle yol tutuş güvenliğinin artmasını sağlıyorlar.

Adana'da 1978 model Murat 131 sahibi 30 yaşındaki Murat Kahim de otomobiline modifiye yaptıran kişilerden biri. Murat Kahim kendisiyle yaşıt olan Murat 131 marka otomobilinin Ferrari'ye benzemesi için hiçbir masraftan kaçınmamış.

Bunun için 19 bin YTL para harcadığını belirten Kahim
virgs.gif
"Ben küçüklüğümden beri Ferrari tutkunuyum. Ancak maddi imkanım el vermediği için Ferrari yerine 78 model Murat 131 aldım. Bu otomobilimi bu nedenle Ferrari'ye benzetmeye çalıştım. Otomobilimin baştan ayağa her şeyini değiştirdim. İlk önce kabin ve karoserde bir takım değişiklikler yaptırarak
virgs.gif
yukarı doğru ve ters açılan kapılar ile motifli çamurluk ve motor kaputlar monte edilerek aracıma dış görünüş olarak Ferrari görünümü kazandırdım. Bu işlemleri
virgs.gif
virgs.gif
çekiç ile farklı şekiller verilerek yaptırdım. Araçta bunaltıcı yaz aylarında buz gibi içecek içmek
virgs.gif
doğanın serinliğini sunroof ile aracıma yaydım" diye konuştu.

Geri