1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.135
  Beğenilen Mesajlar:
  1.159
  Ödül Puanları:
  113

  2008 Ekim Aylık yay Burcu Yorumu

  Konu, 'Yay Burcu' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  Aşk ve İlişkiler Bilirsiniz Yay insanları genelde içleri dışları bir olduğundan kötülük nedir pek bilmez, kendilerince güven duydukları kişilerle sırlarını paylaşabilirler. Çünkü coşkulu, iyi niyetli oldukları için, derinlemesine oturup plan yaparak hareket etmeyi bilmezler. Bu yüzden çoğu Yay burcu bir çocuk kadar masumdur. Bu masumiyet ise, etrafındaki kötü niyetli insanların yaptıkları yanlışlıklarla karşılaştıklarında şaşırmalarına neden olur. Fakat aradan bir müddet geçer bütün bunları unutur yine de selamlarını esirgemezler. Hani deyim yerindeyse keseri kendilerinden yana yontmayı bilmezler. Herkes kendi payına düşeni alır fakat Jüpiterin çocukları olan siz ve Balıklar öylece durup insanların menfaatleri doğrultusunda yaptıkları yanlışlıklara, tuhaflıklara akıl sır erdiremezsiniz. Fakat işin en ilahi yanı Yaylar hiçbir zaman uç noktalarda darlığa düşmezler. Burcun en zorlu enerjisi altında olan Yay mensupları bile kendilerine yetişen bir Hızır eliyle muhakkak karşılaşır ve çıkarları için onları devre dışı bırakmaya çalışan insanların önüne kolaylıkla geçebilirler.
  Bu ön sohbetten sonra gelelim Venüs Akrep burcu döneminin sizler açısında olabilecek yansımalarına. İlişki açısından bu enerjiyi değerlendirirsek, bu süreçte, partnerinizle olan temasınızda, haz duygunuz, tutkularınız ve mahremiyetiniz son derece önemli hale gelebilir. Ortam şartları veya ilişkinizin kendi içindeki özel hali nedeniyle, 24 Eylül-18 Ekim tarihleri arasında gizli veya yasak hatta sıradışı olan herşeye karşı daha istekli olmanız mümkündür. Fakat bütün bu hissettiklerinizi veya birlikteliğinizi, mahremiyetiniz olarak görerek kimseyle paylaşmamanız sizin açınızdan yararlı olabilir. Çünkü bu enerjinin bazı Yay mensuplarında görülmesi mümkündür. Böyle bir ilişkisi olan ve gözlerden yaşamak zorunda kalan Yaylar için en önemli tavsiyem budur. Çünkü gizli düşmanlarınız veya bir zarar gelmez diyerek evinizi, dünyanızı veya sırlarınızı paylaştığınız kişiler zarar verici davranabilirler.
  Enerjinin bir diğer yansıması ise, bu dönemde kimi Yaylar, partnerlerinin kendilerine karşı, sanki ilk kez tanışmış gibi baştan çıkarıcı davranmasını bekleyebilirler. Bu haz duygularının yükselmesine ve beraberliklerine karşı daha itinalı davranmalarına neden olabilir. Fakat bunun da belli dozda olması lazımdır. Yani fazlası sıkılmanıza neden olabilir. Ayrıca bu dönem yasak ilişki ve kısa süreli kaçamaklar açısından isteklilik doğurabilir. Tabi ki herhangi bir soruna yol açabilecek kadar etkili bir enerji değildir, çünkü hala Merkür gezegeninin Terazi burcunda ilerliyor oluşu hem kafanızın içinde kararsız durumda olmanıza hem de ciddi ilişkinize daha fazla önem vermenize neden olabilir.
  Bu dönemin bir başka yansıması ise, aşk konusunda yoğun tutkulu ve sahiplenici tavırlarınızın artmasıdır. Venüs bu konumda zorlayıcı bir enerji olduğundan kimi zaman duygularınızı ifade biçiminizde, doğanıza hiç uymayan tavırlar göstermeniz mümkündür. Bir yandan dönüşümde bulunmak ve yeniye yer açmak isterken, diğer yandan kuruntularınız nedeniyle buna bir türlü cesaret edemeyebilirsiniz. Geçmişte yaşanan acı bir tecrübe, bu ilişkinizin de aynı şekilde sonuçlanacağını düşünerek kendinizi çekmenize neden olabilir. Fakat bu devrede tutkular oldukça ön plandadır ve eğer karşınıza çıkan kişi sizde yoğun duygular uyandırıyorsa doğal olarak pek fazla çekimser kalmanız da mümkün olabilir. sürecin kendi içindeki enerjileri nedeniyle ve Merkür gezegeninin de bu tarihler arasında geri harekette olması sebebiyle ilişki konusunda acil kararlardan uzak durmanız son derece faydalıdır. Akışa göre hareket etmek, sabırlı olmak, karşınızdaki insanı tanımak veya yaşadığınız beraberliği belli bir ılımlılıkta tutarak sürdürmek yapılacak en doğru tutumdur. Bu arada bitmiş veya sekteye uğramış bir beraberliğiniz varsa, bu enerji altında, derinlemesine düşünmeniz faydalı olabilir. Her ne kadar Yaylar yüzeysel hareket etmekten yana olsalar da, benim de önerim bir karara varmadan önce, ölçüp tartmanızdır.
  18 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında burcunuzda ilerlemeye başlayacak Venüs gezegeni ise, yukarıdaki durumların düzene girmesi ve sizin de kendinizi aşk konusunda daha şanslı ve olumlu hissedeceğiniz bir zaman dilimidir. Çünkü aşk ve ilişkilerle birebir alakalı Venüs, sizin burcunuzda gayet iyimser bir enerji olup, 225 gün sonra gelen güzel bir şans olarak değerlendirilebilir. İlişki kurmaya oldukça hevesli olacağınız bu dönemde hem alternatifleriniz çoğalır hem de temeli sağlam bir ilişkiniz varsa, gayet keyifli bir dönem geçirebilirsiniz. Hem kendiniz hakkında iyimser hem de beraberliğinizle ilgili konularda pozitif düşüneceğiniz bu enerji altında, yeni insanlarla tanışabilir, artan çekiciliğiniz sayesinde karşı cins üzerinde etkili olabilirsiniz. Genelde bu enerji altında yeni bir aşk yaşamak son derece kolaydır. Bir yabancının hayatınıza girmesi ve size yaşamı her yanıyla sevdirmesi mümkün olduğu gibi, ilişkisi olanlar bu dönemde sevdikleri kişiye karşı gayet rahat tavırlar içinde olabilir ve onun arzularını yerine getirmeye çalışabilirler. Yalnız bu enerjinin etkisi kısa süreli olduğu için açıkçası yine aynı şeyleri yinelemek istiyorum ki, iyimserliğinizin dozunu iyi ayarlayınız. Ayrıca Güneş bu süreçte Akrep burcunda ilerlediği için, kendinizi ele vermeden hareket etmeniz, sadece ilişkinin hazzını çıkarmaktan yana oluşunuz, beraberliğiniz açısından hala bazı şeylerin kafanızın içini kurcaladığını göstermektedir.
  İş ve Kariyer
  Meslek yaşamınızla alakalı konularda etkili olması muhtemel en önemli enerji, 22 Eylül-23 Ekim tarihleri arasında devam edecek Güneş gezegeninin Terazi burcundaki seyridir. Bu enerji altında çeşitli gruplarla, ılımlı ve uzlaşı içinde irtibata geçmek, zirveye ulaşmak için güçlü insanlarla işbirliği yapmak son derece önemlidir. Artık sizin kabınızda durmanız mümkün değildir. Bilginizi, tecrübenizi ve bugüne dek oluşturduklarınızı diğer insanların yararına sunmak ve liderliğinizi göstermek isteyebilirsiniz. bu enerjinin bir gün sonrası Merkür gezegeninin geri hareketine Terazi burcunda başlaması ise, sanki bazı durumların olgunlaşması ve yenilikler yapabilmek için eskinin gözden geçirilmesi adına kırmızı ışık gibidir. Şimdi beklenmesi, etrafta olanların incelenmesi, yapacaklarınız için şöyle bir kendinizi gözden geçirmenizi sağlayıcıdır. Bu gözden geçiriş sizin gibi atak ve ateşli fakat çoğu zaman sabırsız olan kişiler için zorlayıcı gelebilir. Oysaki geri hareket süreçleri onarım dönemi olarak gayet faydalıdır. Böylece Güneşin yarattığı isteklilik, Merkürün düşünmen lazım diyen sesiyle birleştiği için doğal olarak kimlik duygunuzu, hedefleriniz adına kitlemeniz için bir müddetliğine herşeyi tekrar gözden geçirmeniz faydalı olabilir.
  Kimileriniz için bu durum, yapmayı düşündüklerinizi güçlü bir işbirliğine dönüştürmeniz gerektiğinin işaretidir. Yani tek başınıza altından kalkamayacağınız planlarınızı, projelerinizi sizinle aynı hedefte ilerleyen güçlü insanlarla paylaşarak büyük bir grubun içinde yer alabilmek adına düzenlemeniz gerekebilir. Böylece birlikten kuvvet duyar tanımına uyguin, daha büyük bir kitleye ulaşmanız mümkündür. Fakat dediğim gibi, böyle bir durum içindeyseniz veya amaçlayan bir kişi iseniz o zaman tavsiyem 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında herşeyi detaylı bir şekilde ele almanız ve acil davranmamanızdır. Belki de elinizdeki proje veya fikrinizi daha büyük bir kitleye ulaştıracak şekilde siz dizayn edebilir ve siz ekibinizi kendiniz kurabilirsiniz. Böylece daha fazla kazanmanız mümkün olabilir.

  Yine bu sürecin bir başka yansıması ise, ortak bir proje adına bir finansör ihtiyacınızla alakalı olabilir. Yani projenizin hayata geçmesi için belli bir miktar finansa ihtiyacınız vardır. Bu konuda da Merkür geri hareketi, bu işi daha önceden beri düşündüğünüz için, güçlü insanlarla temasa geçmenizde bir sakınca olmadığının göstergesidir. Aksine eski iş yerinizle veya eskiden beri tanıdığınız bir kişiyle bağlantı kurarak size yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. bazılarınız için bu enerjinin anlamı ise daha farklı olabilir. Diğer bir yansıma ise, tanıştığınız bir kişinin size sunduğu bir teklif olabilir. beraber iş yapmak gibi. Eğer bu Merkür geri hareketinde size sunulmuşsa kesinlikle hayati bir karar almamak, hemen kabul etmemek gerekir. Öncelikle bunu size sunan kişiden başlamak üzere herşeyi inceleme altına almak ve geri hareketten sonra gereken inceleme sonucunda yararlı olacağını düşünüyorsanız kabul etmektir. Tabi bu inceleme oldukça detaylı bir şekilde yapılmalıdır. Son bir tavsiyem ise, içinde bulunduğunuz durum, karşınıza çıkacak teklifler veya sizin yapmayı düşündükleriniz konusunda Ekim ayı boyunca lütfen herşeyi derin bir şekilde gözden geçiriniz. Dediğim gibi Yaylar son derece iyi niyetli kişilerdir. Fakat ne olursa olsun planlarınızdan, size sunulan tekliflerden veya yapacaklarınızdan ne kadar güvenirseniz güvenin tam olarak gerçekleşmeden, el sıkışılmadan kimseye söz etmeyiniz. Yani karda yürüyüp izinizi belli etmeyin. Zamana bırakın, pişmesini bekleyin ve araştırmalarınızı sürdürün. Belki de bu bekleyiş, karşınıza bugün çıkan güzel şeylerin çok daha katıyla size gelmesini sağlayıcı olabilir veya siz bu süreçte öyle insanlarla karşılaşırsanız ki çok daha büyük bir kitleye ulaşabilirsiniz.
  Parasal Konular
  Finansal açıdan Ekim ayında olabilecek gelişmelerin başında parasal kazanımlar evinizin yöneticisi olan Satürn gezegeninin, yöneticiniz Jüpiterle olan olumlu bir görünümü söz konusu. Satürn bildiğiniz gibi, kariyer evinizde ve Başak burcunda seyretmekte. Jüpiter ise, yakın çevre, iletişim, eğitim hayatınız ve girişim evinizde seyrine devam ediyor. Ekim ayının ortalarında bu iki güçlü gezegen birbiriyle güzel bir akış içinde olacaklar. Güzel derken, bu durum hiçbirşey yapmadan oturup bekleyeceksiniz veya herşeyi şansa bırakacaksınız anlamına gelmesin. Sadece bu görünümün, bazı noktaları düzenlemeniz halinde size faydası olabileceğini söylemek istiyorum. Bunlar nedir şimdi beraber inceleyelim.
  Satürn Başak burcunda ilerlerken, bunun en açık anlamı, gerek kariyeriniz gerekse parasal konularda, iş hayatınızla ilgili alanlarda, sorumluluk almaya, emek sarfetmeye çalışmanız gerekiyor demektir. Bunu bir öğrencinin, okumayı sökmeye başlaması gibi de görebilirsiniz. Zorlu bir süreçtir ama sistemli ve düzenli bir şekilde çalışıldı mı, bu yeni hayat tarzınız ileride size bir çok kapıları açabilecek kadar değerli ve sizi toplum hayatınızda isim haline getirecek kadar da önemlidir. Bu kimileriniz için, başka bir alanda uzun bir yol katetmiş olsanız da, yeni bir çevre ve yeni bir görev nedeniyle, herşeye sıfırdan başlamanız anlamına gelebilir. Yeni bir sorumluluk sizi açıkçası tedirgin etmekte olabilir fakat başarmanız halinde getirisi yüksek olacaktır. Tabi ki işin oturması, sizin işinize alışmanız, yeni çevrenize uyum süreciniz, içinde yaşadığınız ülkenin krizleri derken, o kadar çok şeyle mücadele etmeniz gerekir ki, hani birçok cephede savaşan askerlere dönebilirsiniz. Fakat bu süreci atlatmanın, hatta tam güçle ilerlemenin tek sırrı, başaracağım sözünde gizlidir. Evet bu kelimeye öylesine inanmalı ve öylesine güven dolu söylemeye çalışmalısınız ki, karşınıza çıkabilecek güçlükler sizi yıldırmasın ve başarıya ulaştırsın. Tabi ki bir Yay, pek sabırlı bir burcun mensubu olmadığı için, kimi zamanlarda yılgınlık göstermesi, üzerine yığılan işler altında kendini bunalmış hissetmesi mümkündür. Fakat mademki geleceğinizi garanti altına almak istiyorsunuz madem bir yaşam kurmak istiyorsunuz o zaman yapılması gereken tek yol budur.
  Evet bu önemli bilgiden sonra gelelim Ekim ayına. Ekim ortalarında Merkürün geri hareketinin bitiminden sonra Jüpiter ve Satürn gezegenleri, olumlu bir açıyla birbirlerine görünüm oluşturacaklar. Bunun anlamı, gizli hedefleriniz, gizlilik içeren güç arayışınız ve kafanızın içinde tasarladığınız bazı girişimler için, otorite konumunda bulunan kişilerle özellikle ilişkilerinizi güçlü tutmak ve sabırlı, ölçülü şekilde işlerinizi yapmaya devam etmektir. Bu enerji, ilgili kişilerin, statünüzle ilgili yapacakları görüşmeleri gösterdiği gibi, eğer disiplinli çalışan bir kişiyseniz, alacağınız güçlü bir zammın da işareti olabilir. Bu arada size düşen, ılımlı, olgun ve mantıklı bir şekilde hareket etmek, görevlerinizi yerine getirmektir. Hatırlarsanız Mart ve Mayıs arasında sert bir dönem geçirmiş ve maddi açıdan zorlanmıştınız. Bunlar sizin elinizde olmayan nedenlerden de oluşmuştu. Geçtiğimiz Ağustos ayının sonlarında da bazı sıkıntılar yaşanmıştı ama eylül başından itibaren sanki ufak da olsa rahat bir nefes almak mümkün olmuştur. İşte Ekim sonlarında da, yine buna benzer bir rahatlama söz konusu olabilir. Yalnız benim size tavsiyem, kendi üzerinize düşen her işi özverili bir şekilde yapmaya çalışmaktır. Bu size iş görüşmelerinizde ve parasal kazanımlarınızda, kendiniz hakkında bir şeyler bekleme veya isteme konusunda yardımcı olacaktır. Bir de son bir şey söylemek istiyorum. Lütfen daha fazla kazanmak adına, yanlış ve sakıncalı işler yapmayınız. Bırakın yolunuz uzasın ama siz dürüst bir şekilde hareket etmeyi sürdürün.
  Not: Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekebilir.Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuz için bana aşağıdaki bilgileri eksiksiz göndermenizi ve yoğunluk dolayısıyla oluşan gecikmelerden dolayı kusura bakmamanızı rica ediyorum.
  Doğum Yeriniz :
  Doğum gün, ay, yıl :
  Doğum Saatiniz: :

  Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-13-14-10-21-22-23-26-27-31
  Zayıf Enerjili Günler :11-12-24-25
  Aşkta En Şanslı Günler :13-14

  Yeniay :4-5-31
  (Ay gezegeninin Yay burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
  Dolunay :17-18
  (Ay gezegeninin İkizler burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz)


   
2008 Ekim Aylık yay Burcu Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yay Burcu 2008 Ağustos ayı aylık yorumu

  Yay Burcu 2008 Ağustos ayı aylık yorumu

  Aşk ve İlişkiler Sevgili Yaylar, özgürlük ateşiyle dolu keşifçi ruhunuzun, arzuladığınız güzelliklerle dolu bir yaz daha geçirmenizi temenni ederek Ağustos yorumunuza başlıyorum. Herşey güzel olmalı ve olacak diyen o sempatik sesinizi duyar gibiyim. İşte bu sesin daha güçlü çıkmasını sağlayabilecek 1 Ağustos Güneş Tutulmasını hemen en başta size bildirmek istedim. Günlük yorumlarınızda veya...
 2. 2008 Ekim Aylık Boğa Burcu Yorumu

  2008 Ekim Aylık Boğa Burcu Yorumu

  mynetfal Aşk ve İlişkiler Ekim ayına girdiğiniz şu günlerde gerek iş hayatında olanlar gerekse eğitim hayatında faaliyet gösterenler için yoğunluk söz konusu. Doğal olarak her birey sorumluluklarını yerine getirmek ve hayat mücadelesinde başarılı olmak isterken, hayatın keyifli ve güzel yanlarını da yaşamak ve hissetmek istiyor. Bu son derece doğal bir istek. Peki Ekim Ayı içinde siz Boğalar...
 3. 2008 Ekim Aylık Yengeç Burcu Yorumu

  2008 Ekim Aylık Yengeç Burcu Yorumu

  Aşk ve İlişkiler Aşk hayatınızla ilgili konularda Ekim ayının bana göre iki önemli enerjisi hemen göze çarpıyor. Bunlardan birincisi 24 Eylül-18 Ekim Venüs gezegeninin Akrep ve aşk evinizin yöneticisi olan Mars gezegeninin 4 Ekim-16 Kasım tarihleri arasındaki Akrep burcu geçişi. Her iki gezegen etkinliği de Akrepte gerçekleşeceği için, tutkularınızın oldukça derin, duygularınız bir o kadar...
 4. 2008 Ekim Aylık terazi Burcu Yorumu

  2008 Ekim Aylık terazi Burcu Yorumu

  şans çağırma Aşk ve İlişkiler Ekim ayı siz Teraziler için ilişki konusunda oldukça önemli iki transitin etkisi altında geçeceğe benziyor. Bunlardan birincisi 22 Eylül-23 Ekim tarihleri arasındaki Güneş, diğeri ise, 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Merkür gezegeninin geri hareketidir. Güneş her yıl bu tarihlerde (bazı yıllarda 23 Eylül) Terazi burcunda ilerlemeye...
 5. 2008 Ekim Aylık Balık Burcu Yorumu

  2008 Ekim Aylık Balık Burcu Yorumu

  Aşk ve İlişkiler Sevgili Balıklar aşk hayatınız ve ilişkileriniz konusunda iki enerji Ekim ayına damgasını vuracağa benziyor. Bu enerjiler farklı alanlarda farklı anlamlar içerse de, tüm burçlar gibi sizin de Merkürün geri hareketi konusunda dikkatli olmanız gerektiğini söyleyebilirim. Bildiğiniz gibi Merkür sizin evlilik, uzun süreli ilişkilerle ilgili yaşam evinizin yönetici gezegeni. Doğal...

Sayfayı Paylaş