2009 Kışında Neler Moda Olacak

PaSikA

Yeni Üye
Üye
2009 Kışında Neler Moda Olacak
Koyu tonlar her ne kadar sonbahar ve kış sezonuyla bütünleşmiş olsa da kışın canlı renkler de adından söz ettiriyor. Kırmızı, turuncu, mor, yeşil tonları bu sezon çok göreceksiniz.

Siyah her kış olduğu gibi yine vazgeçilmez. Tedepeden tırnağa siyah stil, dore aksesuvarlar ve uzun zincirlerle farklılaşabilir.

En sevdiğiniz desen ekose çocuksu havasından sıyrılıp, eteklerde oldukça sık kullanılıyor.

Modacılar maskülen tasarımlardan vazgeçemiyor. Vücuda oturan ceketler ve yelekler ile fırfırlı bluzlar bu tarzın vazgeçilmezlerinden.

Natürel tonların hakimiyetindeki etnik desenler ve aksesuvarlarla zenginleşen country tarzı yeni sezonda da kullanılıyor. Kilim desenleri, püsküller ve retro desenleri uzun çizmelerle tamamlanıyor.

İri taşlı veya metal aksesuvarlı modellerin yanı sıra büyük aplikeli tasarımlar da son derece çarpıcı görünüyor. Geçen sezonun zarif süslerin yerine bu kış dekoratif detaylar ön plana çıkıyor.

Kışlık kıyafetlerde asimetrik yakalar, abartılı kollar ve geniş kesimlerle iddialı görünüm yalaşanıyor.

Yazın minik çiçekleri kışın gelmesiyle birlikte yerini soyut ve iri figürlere bırakıyor.

Dantel bu sezon oldukça revaçta. Danteli koton kumaşlar ve sportif parçalarla birlikte kullanmak da çok moda.

Bu sezon etekler mini ya da diz boyunda, çan şeklinde. Bunun yanı sıra A kesimli kiloş etekler de oldukça moda. Pantolonlar ise, bol paçalı ve yüksek bel moda. Bunları renkli trikolar ve sezonun gözde botlarıyla kullanabilirsiniz.
 
Geri
Üst