2009 Saç Modası Nasıl Olacak?

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
2009 Saç Modası Nasıl Olacak?
Her yıl saç modası hakkında yazılar yazarım ve diyorum ki bu yıl gerçekten saçlarda değişim var .. Renkler , topuzlar 2010′a yaklaşırken moda ve sanat adına belirgin izler bırakacak…

Kadın, kadın olduğunu anlamak için yüz yıllardır aynaya baktı ve her baktığında kendisinde yeniden yinelenme ihtiyacı duydu … Erkeğinin dikkatini çekmeyi her defasında başardı .. Biliyordu ki o hep taze bir meyve gibi canlı parlak ve ışıltılı olmalı..
Kadını kadın yapan tek aksesuarı saçlarından başlayan güzeliği bu yıl özel partiler düğünler aile toplantıları ve daha bir çok ortamda onları öne çıkarabilecek …
Sezonun en beğenilen saç renginin sırrını çözdüm diyerek 2009 yılına bu yazımla merhaba diyorum.. Bronz bakır.. Nasıl mı? Hayal edin şimdi.. Güneşten yanan cildizin üzerine bakır farınızdan sürdünüz… İşte bu makyaj tınılarını yeni yılın modası bronz kahve saç rengi ile süsleyebilirsiniz…
Dümdüz bir fön ve parlatıcı sürülerek düz maşa ile canlandırılmış bu renk canlı ve zinde bir görünümün anahtarı…
Bu saç rengi çılgın bir akım gibi ilerliyor.. Herkesi etkisi altına alıyor.. Hollywood yıldızlarının resimleri ile salonumuzu ziyaret eden müşteri sayımız gittikçe artıyor.. Bu arada kızıl yansımalardan uzak kalınacağını bir kez daha belirtmek isterim.. O başka bahara kaldı haberiniz olsun ve küllü kumral bebek sarıları ile harika sonuçlar ortaya çıkmaya devam ediyor…
Ben İlker Yavruturk, 2009 saç modasını nasıl belirlediğimi belirtmek isterim. Aslında bir çeşit komuoyu yoklaması yaparak bu sonuçları elde ediyorum .. İnanın modayı zaten sizler seçtiklerinizle belirliyorsunuz.. Örneğin bir film oynuyor herkes o film deki saçı konuşuyorsa buyurun moda akımı yani şimdiki adıyla trend belirlenmiş oluyor.. Bu sayede yani sayenizde bende neyin para getireceğini öğreniyorum… Tabii ki işimi severek yapmanın ödülü olarak memnun ve yanağıma öpücük konduran bayanların sayısı her gün artıyor…
Saç kesimi modası deyince aklıma platin saçın kısa ve önleri asimetrik olarak kesilmiş saçlar geliyor ben bu ara Rihanna’nın kısa saçına bayılıyorum.. Victoria Beckham akımı hala devam ediyor. Geçen gün 55 yaşlarında ince saçlı bir bayana kızının kararıyla kestim ve inanın 15 yaş gençleşti gözlerimle gördüm..
Ve en önemli kesim özelliği artık saç kesimlerinde teknikler konuşuluyor..
Sıcak makas ile incecik saçların uçları kalınlaşarak daha gür göründüğü gibi kafa yapısını daha yuvarlak gösterebilen açılarla kestiğim saçlar oldukça fazla ve dolgun bombelerle karşımızda durabiliyor… Alın yapısının ergonomisine uygun kahkuller kullanışlı ve yüzü yormuyor.. Tıpkı ortopedik ayakkabı gibi .. Yüzü ve kafatasını kavrayan bu yeni saç kesim tekniklerini uygularken bir heykeltıraş gibi en son rütüşlerimi kuru ve fönlü saç üzerinde uyguluyorum sonuç tabiki yıkandıktan sonra kolayca şekil alan saçlar oluyor…
Böylece zaten kariyer, çamaşır, bulaşık, ütü ve erkeğinizden dolayı kısıtlı zamanınızı bir de saatlerce saç şekillendirme ile uğraşarak değil keyifle hazırlanarak geçirmeniz sağlanmış oluyoruz….
2009 topuzlarını merak ediyorsanız bir hafta sonra görüşelim.
Saygılarımla,
Saç Tasarım Uzmanı
İlker Yavrutürk
http://www.ilkeryavruturk.com/

Geri