2010 Haziran Anneleri

Gülkurusu sorma benim de annem yarın gidiyor ben de kalacağım yalnız başıma :((( pek bi ağlak durumdayım ben de. Zaten kızım gaz sancısından sabah 5 e kadar ayakta tuttu bizi ay ne yapcam bilmiyorum. Bazen çok aciz hissediyorum kendimi bazen de çok güçlü herşeyi halledebilecek gibi. Git gellerim bitmedi benim henüz. Bi de annemin gidecek olması tuz biber oldu ama belki de yalnız kalmak daha iyi gelir.

Ya Zeynep hadi seni anladım da archi sen niye sütünü sağıyorsun canım :) Zaten anca yetiyor diyorsun sağıp kaşıkla vermeye uğraşacağına niye emzirmiyorsun? Hayır ben sağmıyorum hiç bi ilk zamanlar çok yarayken sağdım şimdi akıyo bazen çocuğun uyanmasına yakın ona rağmen sağmıyorum çocuğun uyanmasını bekleyip emziriyorum direk. Benim düşünemediğim bişey mi var acaba ben de mi sağsam ki?

Allah kolaylık versin canım ama heyecan yapma yavaş yavaş anne kız birbirinizin ilmini alacaksınız yarından cumaya kadarda benim annemde izmirde olacak ben cuma günü gidecem İzmire temmuz sonuna kadar ordayız sen gelmeyi düşünüyormusun İzmire bu süre içinde gelirsen haber ver beraber elhe baskın yaparız :) ben 20. günden beri sokaktayım evden çıkmadan emziriyorum birde 2 öğün yetecek kadar sağılmış süt alıyorum yanıma termostatlı çantanın içine koyuyorum ve buz kalıbı koyuyorum etrafına gittiğim yerde acıkınca içeceği kadarını biberonuna döküyorum biberonu sıcak su dolu bir ficanın içine oturtuyorum o sekilde ısıtıyorum ben anne sütü verdiğim için bu şekilde idare ediyorum sen mama veriyorsun o daha kolay sadece bir termos sıcak su taşıman yeterli yanında bu şekilde yapınca 5-6 saat dışarda kalabiliyorum ev oturmasına gitmişsen daha kolay oluyor tabi o zaman hiç bişey almıyorum yanıma emziriyorum oluyor bitiyor. Benim göğüsler büyük ve ucu yok bu nedenle sokakta emzirmem imkansız müsait olsaydı göğüslerim bende o emzirme örtülerinden alacaktım heryerde emzirebiliyorsun geçengün kahvaltıya gittik yan masada bir kadında vardı taktı örtüsünü oh iki dakkada emzirdi bebeğini pratik pratik çok kıskandım valla :(

zeynepçim agustos başı gıbı eşimin 3 hafta ıznı başıcak, izmire mevlut yapmaya gıdıcez kısmetse, sonra az bişey çeşmede tatıl yaparız dıye duşunuyoruz ama bilemem. sen çeşmealtında olcan sanırım gecerken ugrarım sana, elhede baskın yapabılırız, tamamen kocamın huysuzluguna baglı durumum. izmire gıdınce etrafım arkadaş kaynıyor ona vakıt ayırmıyorum dıye hep huysuzlanır da :( o gunler bı gelse ahhh ızmır ahhhh.

sabahtan agladım agladım ama kendımı topladım sonunda, kızımız emzırdım uyuttum emzrıdeım uyuttum her 1,5 saatte bır. şuana kadar azıcık mızıklandı aç oldgu için ama ıant ettım anne sutu alsın ıstıyorum bı tek gecelerı uzun uyku ıçın mama vermeyı duşunuyorum. bakalım başarabılecekmıyım? dışarı çıkınca bende anne sutu sagdırıayım senın gıbı ama evden çıkmadan mama ıle ıyıce doyurayım kı dışarıda az acıksın dıyorum. tabı nereye gıdeceksem bi başıma, anca haftasonu eşimle cıkarım belkı

Gülkurusu sorma benim de annem yarın gidiyor ben de kalacağım yalnız başıma :((( pek bi ağlak durumdayım ben de. Zaten kızım gaz sancısından sabah 5 e kadar ayakta tuttu bizi ay ne yapcam bilmiyorum. Bazen çok aciz hissediyorum kendimi bazen de çok güçlü herşeyi halledebilecek gibi. Git gellerim bitmedi benim henüz. Bi de annemin gidecek olması tuz biber oldu ama belki de yalnız kalmak daha iyi gelir.

Ya Zeynep hadi seni anladım da archi sen niye sütünü sağıyorsun canım :) Zaten anca yetiyor diyorsun sağıp kaşıkla vermeye uğraşacağına niye emzirmiyorsun? Hayır ben sağmıyorum hiç bi ilk zamanlar çok yarayken sağdım şimdi akıyo bazen çocuğun uyanmasına yakın ona rağmen sağmıyorum çocuğun uyanmasını bekleyip emziriyorum direk. Benim düşünemediğim bişey mi var acaba ben de mi sağsam ki?

bende sagıyorum canım cunku bebegım tam bıtıremıyor gögsumu beze yaptı sıkışan sut onların ıçını boşaltıyorum.dondurucuya atıyorum artan sutu. sanırsın çok mattah bı sutum var su gıbı bıde dolapta yer kaplıyor ama dökmeye kıyamıyorum yıne de.

bende senın gıbıyım bazen çok ıyı guçlu hıossedıyorum kendımı, bazen bi moktan anlamayan acızın tekıyım resmen. o agladıgı zaman beynım duruyor sogukkanlılıgımı yıtırıyorum çözumler yok oluyor beynımde. annem elım ayagım olmuştu, şimdı kalakaldım boncugumla. annem gıderken cok kötu oldum o görmesın uzulmesın dıye ıçıme attım, bagıra bagıra agladım sonra, sen benım gıbı koyverme tamam mı, valla boğazlarım agrıyor, o kadar aglamışım.

ay kızlar benim de annem yazlıga gitti, ben de o varken belli etmedim de gittikten sonra aynen bagıra bagıra agladım..
bir de üstüne kayınvalidem ben 1 hafta daha burdayım deyince daha da bir koydu bana sanki. annem yok bide bu kadın basımda yine diye.
annemle çok daha rahattım herşey daha kolaydı.
son dönemde kalmıyordu, kayınvalidem bizim eve yapıştıgı için ona yeter kalmaya gerek yok demiştik, ona dediğimiz için annem de kalamamıştı bizde..
gündüzleri geliyordu..
şimdi sadece kaynanamla basbasa kalınca annesiz böle öksüz gibi hissettim.
hala böle düşündükçe ağlıyorum valla..
o da torunumu cok özlicem diye koklaya koklaya gitti, hep o halleri geliyo aklıma :(
Allah basımızdan eksik etmesin
bu yasa geldik ama hala annelerimiz herseyimiz

sütüm çoğalsın diye sağıyorum. zaten bir damla sütüm var artsın diye ne bulsam yapıyorum.sütüm seninki gibi aksa niye sağayım zaten uğraşa uğraşa mahvoldum.
sizin anneler gene epey durmuş. benimki mecburen 10 gün kaldı gitti.kaynanam 3 gün kaldı. uzun zamandır yanlızım.yakında kafama huni takıcam. bazen çok bunalıyorum ama bu günlerde geçecek diye sabrediyorum.

mesela deli kızım sabah beri mememi emip kusup tekrar emiyor. az sonra cinnet geçiricem

oynatmaya az kaldı doktorum nerdeeeeee
kızım uyumadı bugün deli etti beni zorla uyuttum. emdi emdi kustu emdi emdi kustu. memenden ayrılmıyor emdikçe rahatsız oluyor. nasıl vazgeçiricem onu meme sevdasından bilmiyorum

Arch çok geliyordur kusuyodur ya da üşümüştür.. Sıcak su koy poposuna ya da ayağına..
Bide memeden nasıl vazgeçecekler bilmiyorum aynı dert bizde de var.. Yalancı memeyle falan halledeceğiz sanırım.. Bide ben evde hoplayıp zıplayıp oyalamaya çalışıyorum 2 saatte falan vermeye çabalıyorum.. Her zaman başarılı olamıyorum ama işte uğraşıyorum.. Çok ağlarsa da azıcık emip susunca çıkartıyorum mememi ağzından..
Biz kafayı çizmeden az büyüyüp, düzene girseler iyi olacaktı.. :deli: :deli:

sütüm çoğalsın diye sağıyorum. zaten bir damla sütüm var artsın diye ne bulsam yapıyorum.sütüm seninki gibi aksa niye sağayım zaten uğraşa uğraşa mahvoldum.
sizin anneler gene epey durmuş. benimki mecburen 10 gün kaldı gitti.kaynanam 3 gün kaldı. uzun zamandır yanlızım.yakında kafama huni takıcam. bazen çok bunalıyorum ama bu günlerde geçecek diye sabrediyorum.

mesela deli kızım sabah beri mememi emip kusup tekrar emiyor. az sonra cinnet geçiricem

canım merak etme bunların hepsi kusuyor ben 1 saatten önce vermemeye dikkat ediyorum çünkü hazmedilmemiş sütün üzerine taze süt gelince kesik kesik kusuyor annemde kusan çocuk daha çok gelişir üzülme diyor ama elde değil. Birde ağzında süt tutma huyu var benim yaramazın bakalım nasıl halledeceğiz.

Arch çok geliyordur kusuyodur ya da üşümüştür.. Sıcak su koy poposuna ya da ayağına..
Bide memeden nasıl vazgeçecekler bilmiyorum aynı dert bizde de var.. Yalancı memeyle falan halledeceğiz sanırım.. Bide ben evde hoplayıp zıplayıp oyalamaya çalışıyorum 2 saatte falan vermeye çabalıyorum.. Her zaman başarılı olamıyorum ama işte uğraşıyorum.. Çok ağlarsa da azıcık emip susunca çıkartıyorum mememi ağzından..
Biz kafayı çizmeden az büyüyüp, düzene girseler iyi olacaktı.. :deli: :deli:

celinecim hiç aralıksız emerse olacağı o. sürekli mememde kalmak istiyor. yalancı meme de almıyor ki sussun. dün akşam sinirlendim koltuğa koydum dedim ağla. gittim mutfağa işlerimi yaptım baktım eşim almış kucağına pışpışlıyor.bir süre oyaladı öyle. şimdide 1 saat emdi uyudu yatağına koydum gene başladı ağlamaya. valla sinirlerim bozuluyor artık hiçbirşey yapamaz oldum.

kızlar valla çok zor durumdayım dün gece de bu sabah da bu kız beni çaresiz bıraktı..
sağ göğsümü emiyor bitiriyor
sol göğsümü emiyor bitiriyor
sonra uyumuyor, uyumadıgı için yine emmek istiyor
aslı senin dedigin gibi bi taraftan da kusuyor
hadi yine meme vereyim uyusun diyorum
bu sefer süt gelmiyor sanırım mememi cekiştirip duruyor canımı da cok yakıyor
kendinde de yutkunma sesi olmuyor demekki süt yok..
yaygarayı koparıyor sonra
dün bi bakayım o durumda sagayım dedim ne kdr süt geliyor
gerçekten zorla cok az süt geldi..
gece de sabah da aynı şekilde oldu
ne yapacam böyle bilmiyorum
normalde sütüm akıyor kalkanlara fln ama
sanırım böyle devamli emmek isteyince yetmiyor
mama alacam böyle durumlar için başka yapacak bişiyim yok sanırım

Geri