2010 Haziran Anneleri

celine benim kayınvaldemde çok iyidir çok severim kendisini
ama 40 ı zamanı dikilide tatilde olabilirler
bu ihtimal üzerine bile düşünüp kendi kendime üzülüp sinir oluyorum
oysa daha bebeğin ne doğum tarihi belli, nede kesin bir durum var
sadece onların dikilide bulunacakları tarih belli o kadar
ama senin olay benimkinden daha farklı, sana verilmiş bi söz var sonra cayıyor, yinede çok büyütmemek lazım, bu duygularımız birazda hamilelikle ilgili sanırım

kendi kendimize yetiyoruz çok şükür.. Ama işte bekliyorum gene de nedense.. Şu yemek konusu benim için hep dert zaten.. Ay sevemedim bu işi ben...
Garip bi şekilde de kaynanamla aram bozuldu sanki.. Anlamadım tam olarak.. Bu günlere kadar çok iyi geldik.. Annemden daha çok şey yaptı diyebilirim. Hem maddi hem manevi.. Beni de çok sever, ben de onu.. Ama benim içime şeytan girdi herhalde son haftalarda her yaptığına gıcık oluyorum.. Artık onun bencil olduğunu falan düşünüyorum.. Yaptıkları samimi bile gelmiyor bazen... Annem de kızıyor bana.. Kadın seni kendi kızı gibi seviyor diyor ama anlamadım hiç valla..
Şu yazın nerede olacağız mevzusuyla koptu olay zaten... Ben onlarla gitmek istemedim, giresun'a.. Kocamı bırakmak istemiyorum dedim... O da surat yaptı.. Konu bitti.. o günden beri herşey kötü sanki.. Bide 15 günlükken mevlüt yapalım dedi, ben gideceğim dedi.. Orda da koptu olay.. Ya ne bileyim işte ilk başta gitmem bu senle seninle kalırım demişti.. Şimdi de benim gitmem gerekiyormuş gibi ortam.. E kocam da görsün çocuğunu yani.. İşte bencillik değil mi bu şimdi..

fazla alınganlıktan galiba, bende de oldu aynı şey. bizimde tam tersi dedim ağustosta annemin yanına gideceğim, bizimkinin de babası laf soktu, alıpta kızı o kadar uzun gidilmez diye, ben de duymamazlıktan geldim. kendileri temmuzda gidecekmiş, ağustosta ankarada olacaklarmış. işim yok onları bekleyeceğim bütün yaz.

celine benim kayınvaldemde çok iyidir çok severim kendisini
ama 40 ı zamanı dikilide tatilde olabilirler
bu ihtimal üzerine bile düşünüp kendi kendime üzülüp sinir oluyorum
oysa daha bebeğin ne doğum tarihi belli, nede kesin bir durum var
sadece onların dikilide bulunacakları tarih belli o kadar
ama senin olay benimkinden daha farklı, sana verilmiş bi söz var sonra cayıyor, yinede çok büyütmemek lazım, bu duygularımız birazda hamilelikle ilgili sanırım

ben hiç hassas da olamadım hamilelikte. ne biçim hamilelik yaşadım ya hahaha
bende kaynanamın yazlık olayına takmıştım ama burda da olsa yazlıkta da olsa bana faydası olmadığını farkedince sallamıyorum. keşke yazlığa gitse de en azından aynı şehirde yaşayan 2 yabancı durumundan kurtulsak . hiç değilse tatile gitti de yanıma gelemiyor derim.

fazla alınganlıktan galiba, bende de oldu aynı şey. bizimde tam tersi dedim ağustosta annemin yanına gideceğim, bizimkinin de babası laf soktu, alıpta kızı o kadar uzun gidilmez diye, ben de duymamazlıktan geldim. kendileri temmuzda gidecekmiş, ağustosta ankarada olacaklarmış. işim yok onları bekleyeceğim bütün yaz.

benim kaynanamda beni yazlığa çağırıyor ama gitmeyeceğim. bende işi inada bindirdim. torununu görmek isteyen gelir görür. zaten kızı da evlenecek ne işi var yazlıklarda. otursun evinde.

ben de dün salonda yere oturup bulgur köftesi yaptım, tabi eller bulgurlu kaldım yerde, yapcak bişi yok tuttum koltukları kalktım ööle :oppucuk:

hahaha pasaklı

annemler esenlerde oturuyor stella. aramızda 2 saatlik yol var. araba da yok. kadın gene sağolsun gidip geliyor.
annen gelsin sizde kalsın . valla sen nasıl gidip kalacaksın. hem anne evi bile olsa kendi evinin yerini tutmuyor hiçbir yer. ben rahat edemiyorum başka yerde.

uzakmışız onlarla, evde annemden yemek bekliyorlarmış (babaannem geldi almanyadan onun için diyor), kardeşim varmış (20 yaşında üni ye gidiyor)
annemlerle aramızdaki mesafeyi sen biliyorsun bu arada

bugünde hastaneden dönüşte konuştuk kilosunu doktorun ne dediğini falan söyledim
hastaneye gitmeden önce konuşmuştum ama idrarda kan gördüğümü söylemedim
niye tek başına dışarı çıkıyorsun falan dedi, beni niye aramadın falan dedi
hastaneye tam giderken kapıdan çıkışta ablam aradı onada söylemedim
artık içimden gelmiyor
hergün arıyorlar sağolsunlar ama bence yeterli değil
sanki ayrı şehirlerdeyiz, hemen hemen her hafta biz gidiyorduk onlara artık gitmeyecemde merdiven falanda çıkamıyorum
bi bu pazar gelecek annem, temizlikçi kadın gelecek onu getirecek
sabahda benim sınavım var
ben sınavdan gelince geri gidecek, düğün varmış öğlen
öle işte, arada aklıma geliyor üzülüyorum ama eskisi kadar takmıyorum
s

hahaha pasaklı

uzakmışız onlarla, evde annemden yemek bekliyorlarmış (babaannem geldi almanyadan onun için diyor), kardeşim varmış (20 yaşında üni ye gidiyor)
annemlerle aramızdaki mesafeyi sen biliyorsun bu arada

bugünde hastaneden dönüşte konuştuk kilosunu doktorun ne dediğini falan söyledim
hastaneye gitmeden önce konuşmuştum ama idrarda kan gördüğümü söylemedim
niye tek başına dışarı çıkıyorsun falan dedi, beni niye aramadın falan dedi
hastaneye tam giderken kapıdan çıkışta ablam aradı onada söylemedim
artık içimden gelmiyor
hergün arıyorlar sağolsunlar ama bence yeterli değil
sanki ayrı şehirlerdeyiz, hemen hemen her hafta biz gidiyorduk onlara artık gitmeyecemde merdiven falanda çıkamıyorum
bi bu pazar gelecek annem, temizlikçi kadın gelecek onu getirecek
sabahda benim sınavım var
ben sınavdan gelince geri gidecek, düğün varmış öğlen
öle işte, arada aklıma geliyor üzülüyorum ama eskisi kadar takmıyorum
s

aa doğru ya ablanda var gelsin kalsın sende. hadi annen gelemiyor o gelebilir.
benim annemde anneanneme bakıyor. kardeşim öss ye girecek onunla ilgileniyor . o da haklı kaç parçaya bölündü birşey de diyemiyorum. gelse de en fazla 2 gün kalabiliyor.
neyse allahtan yerimizden kalkabiliyoruz da kimseye muhtaç değiliz. allah dağına göre kar veriyor diye boşuna dememişler.

ee ne demişler aç ayı oynamaz, aç hatun doğurmaz :)

aynen çok açım şimdi doğuramam :) ayy kocada gelemedi haaa bayılazammm

aksama kadar bı guzel uyumusum bu gece napcaksam..
kocayı beklıyom gelsın pazara gıtces.
azcık yemeklık bısyeler hazırlayıp koycam buzluga dogum sonrası ıcın koca cıkarıp cıkarıp pısırır.
dun bıraz dolma sardım
bezelye falan koycam
gul boregı yapıcam
domates rendelıycem
bıber sogan dogrıycam
sonradan yemek sıkıntısı olmasın
kaynanada yemek bahanesıyle sulanmasın sonra yemegınızı yapayım barı dıye

bu arada bılge evıne gelmıs ogleden sonra
hande kuzunun sarılıgı cok cıddı degılmıs neysekı baslangıc durumundaymıs
ama sureklı uyuyormus uyandırmak zor oluyomus
sık sık emmesı gerekıyomus
bılge hala cok agrım var dedı.